Talucan'ın
#AvèneYolculuğu

Umudun zafere dönüştüğü o an...

Talucan'ın Hikayesini İzleyin

Talucan'ın Hikayesi

Talucan Çakaralır 2015 yılında İstanbul'da doğdu. İki buçuk yaşından beri atopik dermatit hastalığı ile mücadele etmektedir. Atopik bir cilde sahip olan Talucan’ın, #AvèneYolculuğu’na çıkmadan önce el ve ayak bileklerinde, boynunda, göz kapaklarında yoğun kaşıntı ve kuruluk şikayetleri vardı. Geceleri de devam eden şiddetli kaşıntılar tüm aileyi uykusuz bırakıyordu.

Peki #AvèneYolculuğu ile Talucan’ın hayatı nasıl değişti? Merak ediyorsanız, Talucan'ın hikayesini izleyin.

Talucan'ın Hikayesini İzleyin

Avène Hidroterapi Merkezi

Doğal su kaynağının yanına kurulan Avène Hidroterapi Merkezi, her yıl binlerce insanı ağırlayarak hassas ve tahriş olmuş ciltler için bakım sunar. Avène Hidroterapi Merkezi hakkındaki görüşleri aşağıda bulabilirsiniz.

Kişiye Özel Cilt Bakımı

Her hasta, bir hekim tarafından kişiye özel hazırlanmış cilt bakımı programından faydalanır. Üç hafta süren bu programla hasta, Avène Hidroterapi Merkezi'ndeki ekiplerin uzmanlığının ve deneyiminin avantajlarından yararlanır.

Hastalar için Yatıştırıcı Bakım

Yetişkinler, çocuklar ve hatta bebekler (tesiste bebeklere özel olarak tasarlanmış ekipman) bulunmaktadır. Avène Hidroterapi Merkezi'nde tedavi gören bütün hastalar şu konuda hemfikirdir: Avène Termal Su, olağanüstü rahatlatıcı sonuçlar sunar.

Eşsiz Bir Su

Avène Termal Su'yun eşi benzeri yoktur. Su, rahatlatıcı özelliğini tortul kayaların arasında 50 yılı aşkın süre yaptığı yolculuktan alır. Doğrudan kaynağından alınan ve el değmeden korunan su, hastalara bütün faydalarını sunar. Ayrıca, Eau Thermale Avène markasının bütün cilt bakımı ürünlerinin ana malzemesidir.

Hasta Yakınlarının Avène Termal Su Hakkındaki Görüşleri

Gülçin Çakaralır

Talucan'ın Annesi

Gülçin Çakaralır

Talucan'ın Annesi

Talucan'ın gece boyunca da devam eden kaşıntıları yüzünden ailecek uyku uyuyamaz olmuştuk. Avène Hidroterapi Merkezi'ndeki uygulamalardan sonra, Talucan'ın kaşınmadan, huzurlu bir şekilde uyuyabilmesi beni en çok mutlu eden gelişmelerden biri oldu.

Cildimiz Giderek Hassaslaşıyor

Cildimizin durumu, bilinçaltımızın yansımasıdır ve hakkımızda çok fazla şeyi ortaya döker. Modern şehir hayatıyla birlikte değişen dış çevre faktörlerinin, günümüzde giderek daha hassas hale gelen cildimiz üstünde büyük bir etkisi vardır.

3 Kat Artış

Çocuklarda en sık görülen dermatit türü olan atopik dermatitin son 30 yıldaki görülme sıklığı üç kat arttı.

* Atopik Dermatit Vakfı.

%20 - %35

Ergenlik çağındakilerin %20 - %35’i orta ila şiddetli akneden muzdariptir.

* Avrupa Dermatoloji Forumu. S3. Akne Tedavisi İçin Kılavuzlar. Güncelleme 2016.

%20 - %35

Kadınların %60’ı hassas ve duyarlı cilde sahip olduğunu bildiriyor.

* Misery L ve ark. Definition of Sensitive Skin: An Expert Position Paper from the Special Interest Group on Sensitive Skin of the International Forum on the Study of Itch (IFSI). Acta Derm Venereol 2017; 97: 4-6.

Avene Termal Su'yu Eşsiz Kılan Nedir?

Videoyu İzleyin

Tüm sırları henüz keşfedilememiş olağanüstü mineral zenginliğe sahip olan eşsiz ve saf su, Eau Thermale Avène ürünlerinin sıradışı kalitesinin kaynağıdır.  Eau Thermale Avène ürünlerinin etkinliği 150’yi aşkın temel, farmakoklinik ve klinik çalışmayla kanıtlanmış ve en prestijli uluslararası tıp dergilerinde 50’den fazla yayına konu olmuştur. Bir sağlık profesyonelinin Eau Thermale Avène ürününü tavsiye etmesinin gerekçesi, ürünlerimizi yaratan bu uzmanlık, eşsizlik ve kalite özellikleridir:

Doğadan gelen rahatlatıcı etki

Rahatlayan Hassas Ciltler

AVENE TERMAL SU

Doğrudan kaynağından alınan Avène Termal Su, yatıştırıcı, tahriş giderici ve rahatlatıcı özelliklerini koruyarak el değmeden ambalajlanır. Cildin pH'ını dengeler. Tek bir fısla, bir ferahlık hissinin sizi sardığını ve rahatlattığını hissedersiniz. Avène Termal Su, tüm şefkati ve saflığı ile cildinize uzun süreli koruma sağlar.

XERACALM A.D

XeraCalm A.D ürünleri, kuru ve atopi eğilimli ciltleri rahatlatır. Yalnızca 5 gün içinde kuruluğa bağlı kaşıntı hissinden kurtulmanızı sağlar. Doğrudan Avène Termal Su'dan elde edilen, çok yönlü etkiye sahip biyoteknolojik aktif bileşen I-modulia ile formüle edilmiş XeraCalm A.D serisinin görevi budur.

CICALFATE CREME

İçeriğindeki Sükralfat ile hassas cildin rahatlamasına ve aynı zamanda canlılık kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca, cildinizin hızla rahatlık kazanarak yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Bakır Sülfat, Çinko Sülfat ve Çinko Oksit (Bakır-Çinko Birleşimi) ile hasarlı dokuyu dış etkenlere karşı korur. Koruyucu ve parfüm içermez.

TOLERANCE EXTREME

En zorlu olanlar dahil tüm hassas ciltlerin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan ve cilt bakımı ürünlerinin bileşimine özen gösterenlerin beğenisini kazanan Tolérance Extrême serisinde, cildin neye ihtiyacı varsa sadece onu sunan patentli teknoloji “Sterile Cosmetics” (Steril Kozmetik) teknolojisi kullanılmıştır.

CLEANANCE

Yağlı ciltleri temizlemek ve derinlemesine arındırmak için geliştirilen Avene Cleanance serisi ile şimdi tanışma zamanı!

Avène Termal Su'yun Tarihi

Eau Thermale Avène markası 1990’da kurulmuştur ve o günden beri ürünlerinin başarısını tüm dünyada, 100’den fazla ülkede büyütmektedir. Kökenleri Fransa’nın güneybatısında bulunan Avène adlı küçük bir köye dayanmaktadır. Bugün marka dünya çapında bilinse de, neredeyse dört yüzyıl öncesine uzanan çok daha uzun bir geçmişe sahiptir. Bu tarihi keşfetmek için videomuzu izleyin. 
 

Videoyu İzleyin
Email ile gönder

Herkesin cildinin farklı ihtiyaçları vardır,
kendi mükemmel Eau Thermale Avène rutininizi bulun.

Şimdi başla
  • Cilt problemlerinizin çözümü için ürün önerileri
  • favori ürünlerinize ve yazılara ulaşın
  • Sadakat programı kapsamında satın alımlarınızı kaydedin
Hemen kayıt olun.

Arama sürüyor

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account