Ortaklarımız

Eau Thermale Avène markası, cilt sağlığını korumak ve cilt sağlığı üzerine eğitimler vermek amacıyla çeşitli hasta dernekleri ve vakıflarla dayanışmaya dayalı ortaklıklar kurmaktadır.
 • AFPRAL

  Eau Thermale Avène markası AFPRAL ile iş ortağıdır (French Association for the Prevention of Allergies - Fransız Alerji Önleme Derneği).
  Alerji, vücudun tehdit olarak gördüğü yabancı bir maddeye aşırı tepki göstermesi durumudur. Bağışıklık sisteminin dengesiz olmasından kaynaklanır. 
  Bağışıklık sistemi, vücudu dış saldırılardan koruyan savunma mekanizmasıdır. 
  Alerjik bünyelerde, bağışıklık sistemi temasa geçtiği zararsız ve yabancı maddelere aşırı ve normal olayan tepkiler verebilir.

   Alerji ve düşük tolerans hakkında daha fazla bilgi

  Avène dermatoloji laboratuvarları, dermatolojik testlerden geçirilen hassas ciltlere özel tasarlanmış ürünler sunar ve bu ürünler, etkinlik, cilt toleransı ve hipoalerji testlerinden titizlikle geçirilir.
  1996'dan bu yana,  Tolerance Extreme  ürün gamı en hassas ciltlerin tedavilerine yardımcı olmak üzere sağlık profesyonellerinin hizmetine sunulmuştur. Son teknoloji kullanılarak sterilizasyon esasına dayanarak üretilen öncü ürün gamı, alerji oluşturma olasılığı bulunan içeriklerden arındırılmış saf bir formül yaratma imkanı sunar. Laboratuarımız, steril formüllerin etkinliğinin arttırılmasını garanti etmek için yıllar içinde araştırma yatırımlarına devam etmiştir. 
  Sonuç Steril Kozmetikler.

  Bu uzmanlık, amacı ''halkın alerji konusunda doğru bilgilendirilmesini sağlamak'' olan AFPRAL (French Association for the Prevention of Allergies) tarafından farkedildi.
  Eau Thermale Avène markası bu organizasyon ile ortaklık kurmuştur, ve bu ortaklık çerçevesinde: 

  - Aşağıdaki faydaları sunan Steril Kozmetik teknolojisi  dernek tarafından "TANINMIŞTIR ' ':
  - koruyucu ya da koruyucu gibi görev yapan herhangi bir madde içermeyen, sadece gerekli içeriklerden oluşan basit bir formül
  - üretim sürecinin her adımında sterlizasyon 
  - formülün kullanım boyunca steril kalmasını garantileyen patentli D.E.F.I. sistemi* ile ambalajlama (Device for Exclusive Formula Integrity).
  Steril Kozmetik teknolojisi kullanılarak üretilen ve optimum tolerans ile etkili bir koruma sağlayan cilt bakım ürünleri ''TAVSİYE EDİLMEKTEDİR'' :
  - Tolerance Extreme yatıştırıcı nemlendirici krem ve temizleme sütü
  - Skin Recovery krem, yatıştırıcı ve koruyucu 
  - XeraCalm AD  krem


  *Patent sahibi
  Kurumun websitesini görmek için
  • AFPRAL
  • AFPRAL
 • ESCF

  Avène dermatoloji laboratuvarları Avrupa Cilt Kanseri Vakfı(ESCF) ile beraber çalışmaktadır(1).
  Vakıf, 2008 yılında, halkı bilgilendirmek, cilt kanseri risk faktörleri hakkında bilinirliliği arttırmak ve cilt kanserini önlemeye yönelik kampanyalar düzenlemek amacı ile kurulmuştur. Cilt kanseri günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunudur.

  Güneşe aşırı maruziyet(2), ölüm riski taşımayan ancak günümüzde sayısı gitgide artan melonom ve non-melonom(NMSC) kanser tiplerinin görülme sıklığını artıran tetikleyici bir faktör olarak kabul edilir.Erken teşhis hastalığın seyri açısından önemlidir ve özellikle çocuklar düşünüldüğünde, eğitim ve güneşten korunma ayrıca önemli hale gelmektedir.
  Avène dermatoloji laboratuvarları, güneşten korunma üzerindeki uzmanlığı ve bu konuya gösterdiği uzun süreli hassasiyet dolayısı ile zorlu bir görev üstlenmektedir. Avène güneşten korunma serisinin cilt üzerindeki koruyucu etkisi kanıtlanmıştır ve güneşin sebep olacağı zararlarlı etkilerden cildinizi korurken, aynı zamanda güneşten kaynaklanan hasarları engellemeye yardmcı olur. 
  Bu nedenle ESCF ile birlikte çalışmalar yürüterek bu alanda yaıtımlar yapılmakta ve vakfın yürüttüğü sayısız çalışmaya destek verilmektedir:
  • Önleme Çocukları güneşin zararları hakkında eğitmek, cilt sağlığının uzun süre korunmasını sağlar.
  • Eğitim  Cilt kanseri teşhisi koyabilecek tüm dermatolog ve doktorların önleme ve tedavi ile ilgili eğitilmesi.


  (1) Avrupa Cilt Kanseri Vakfı.

  (2) Armstrong BK, Kricker A,The epidemiology of UV induced skin cancer. J Photochem Photobiol B 2001; 63:8-18.
  Kurumun websitesini görmek için
  • ESCF
  • ESCF
 • Atopik Dermatit Vakfı

  Eau Thermale Avène markası, Atopik Dermatit Vakfı'nın kurucu üyesidir.
  Eau Thermale Avène markası, misyonu aşağıda üç madde ile açıklanan Atopik Dermatit Vakfı'ın kurucu üyesidir :
  • Araştırmaya adanmış bir vakıf: Genetik, imünoloji, epidemioloji üzerine atopik dermatit araştırmaları ve klinik çalışmalar yapan ekipler, vakfın bilimsel komitesinden onay alınması kaydı ile vakıftan pratik yardım alabilecektir.
   
  •  Bilinçlendirme üzerine çalışan bir vakıf: Atopik dermatit bilinen bir hastalık değildir. Aileler, öğretmenler, doktorlar ve diğer sağlık profesyonelleri atopik dermatit hastalığının doğası, atopi hastalığınn tedavisi, bu hastalığın kişinin ve ailesinin yaşamına etkileri ve dış etkilerden dolayı meydana gelen sıkıntıları azaltmanın yolları üzerine bilgilendirilmeye ihtiyaçları vardır. Vakıf, bu bilgileri profesyonel dergiler ve yaygın medya kuruluşları aracılığıyla duyurmaya yardım eder.
   
  •  Eğitim üzerine çalışmaları olan bir vakıf: Tüm kronik hastalıklarda olduğu gibi, atopik dermatit de başetmesi zor bir hastalıktır. Tüm tadavilerin artıları ve eksileri olduğu düşünülürse, hangi tedaviyi seçmenin daha uygun olacağını bilmeyen çocuklar ve aileleri için bu hastalık moral bozucu olabilmektedir. Tedavi süreçleri ile ilgili eğitimler düzenlemek, hastaların ve ailelerinin içinde bulundukları durumu anlamaları için son derece yararlı olmaktadır. Günlük hayatları için değerli bilgiler edinmektedirler. Atopi okulları sayesinde kazanılan tecrübeleri vakfınfa yardımı ile daha geniş kitlelerce paylaşılmaktadır. 

  Atopik Dermatit Vakfı aşağıdaki konular üzerine çalışır:
  •  Atopik Dermatit üzerine yapılan araştırmalar ve klinik çalışmalara maddi katkı sağlar.
  •  Atopik Dermatit hastalığı hakkında bilinçlendirmek, hastalığın tedavi biçimleri, hastaların günlük hayatta karşılaşacakları problemler ile ilgili her türlü bilim ve medya alanındaki girişimi desteklemek.
  •  Eğitim materyalleri gelişitirmek ve uygulamak.
  •  Hastalar, aileleri ve pratisyenler için biIgilendirici materyaller geliştirmek ve dağıtmak.
  Kurumun websitesini görmek için
  • Atopik Dermatit Vakfı
  • Atopik Dermatit Vakfı
Email ile gönder

Arama sürüyor

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Fikrinizi söyleyin

* zorunlu alanlar

Kaydım

-Gün
-Ay
-Yıl

Pierre Fabre Group brands:

*zorunlu alanlar

Paylaştığınız için teşekkürler!

Yorumunuz site yöneticileri tarafından incelenmek üzere sıraya alındı ve onaylandıktan sonra yayınlanacak.