Uzman görüşleri

ATOPİ
ATOPİ

Atopik dermatit nedir?Atopik dermatit, en sık görülen bebeklik hastalığı olarak yeni doğanların %10 ila 15'ini etkiler.
Gerek küçük çocuk, gerekse aile çevresi için rahatsız edici olan hastalık, sıklıkla çok erken ortaya çıkar, fakat bebeğin normal gelişimini engellemez. Sıklıkla, yaşla birlikte geriler.
Atopi, saman nezlesine, egzamaya, solunum sistemi alerjisine hatta gıda alerjilerine irsi bir eğilimi olan kişilerde bir atopik alan bulur ve bu kişilerde daha sık görülür.

Atopik dermatit ne şekilde ortaya çıkar?


Atopik dermatit, kuvvetli kaşıntılar, akıntılı egzama döküntüleri , atopik kseroz'la ortaya çıkar bu da öncelikli olarak nemlendirme ve fazlaca besleme ihtiyacı duyan kuru cildin varlığını göstermektedir.
Etkilenen bölgeler (yanaklar, alın, gövde, dirsekleri) kişiden kişiye farklılık göstermektedir.Sonuçlar:
Kaşıntılar aynı anda hem çocuk için bir eziyet kaynağı haline gelir, hem de bütün ailenin dengesini bozan ve sıklıkla ebeveyn tarafından paylaşılan uykusuzluklarla devam eder.
Olabilecek komplikasyonlar arasında, stafilokok, streptokok ve diğer herpes virüslerine kapıları açan kaşıma lezyonlarına bağlı olan sık enfeksiyonları not edebiliriz.Atopik kserozla başa çıkma:

Doktorlar, ne mutludur ki bu durumlara karşı çaresiz değildir:


  • Atopik kseroz durumunda, cildi temizlemek, nemlendirmek, iyileştirmek ve böylelikle enfeksiyonları veya süper enfeksiyonları engellemek ve özellikle yatıştırmak için yumuşatıcı, besleyici bakım ürünleri kullanmak gerekir.
  • Besleyici masajlar ve gevşeticiler. Nemlendirici (veya yumuşatıcı) bir kremle masajın çocuk için günün önemli bir anı olduğunu not etmek gerekmektedir.
  • Dermokortikoidler egzamalar için (doktor tarafından uygulamalar, kullanılan tüplerin sayılması, vs.) belirtilen protokole hassasiyetle uyularak kullanılmalıdır.
Email ile gönder
  • Kişiselleştirilmiş cilt bakım tavsiyeleri
  • Özel teklifler & yarışmalar
  • Favori ürünleriniz ile ilgili yazılar

Herkesin cildinin farklı ihtiyaçları vardır,
kendi mükemmel Eau Thermale Avène rutininizi bulun.

Şimdi başla
  • Cilt problemlerinizin çözümü için ürün önerileri
  • favori ürünlerinize ve yazılara ulaşın
  • Sadakat programı kapsamında satın alımlarınızı kaydedin
Hemen kayıt olun.

Arama sürüyor

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account