Aramayı gizle Ürün gamı / ihtiyaç arama
Atopik Cilt Bakımı için XeraCalm A.D

Ürün gamı Atopik Cilt Bakımı için XeraCalm A.D

12 yıllık biyoteknolojik araştırmalar sonucunda Eau Thermale Avene kaşıntıya karşı geliştirilmiş ilk besleyici bakım ürününü sunar.

Doktor görüşü

Soru / Cevap
 • Genellikle hayır. Bununla birlikte, bazen çocuklarda egzemaları azdıran bazı gıdalar olabilir.
  Bu durum doktorunuzun size belirteceği bir gıda alerjisi testi ile araştırılabilir. Bu testler sonrasında, özel bir rejim tavsiye edilebilir.

 • Atopik dermatit riskini azaltmak için, bu tip problemlerin görüldüğü ailelerde, mümkün olduğu kadar uzatılmış emzirme dönemi tavsiye edilir. Aynı şekilde, ek gıdaları (daha ziyade yumurta, balık) altı aylıkdan sonraya ertelemek gerekmektedir.

 • Gayet tabii. Banyonun birçok avantajı bulunmaktadır: temizlemekte, gevşetmekte ve cildi besleyici kremlerin uygulanmasına hazırlamaktadır. Bununla birlikte bazı tedbirleri almak gerekmektedir: Egzemalar durumunda, çok sıcak olmayan, 30-32 derece civarında bir banyo tavsiye edilir. Çok sıcak su (37 Derece) kaşıntıları artırmaktadır. Temizlik ürünleri veya banyo yağları yumuşak atopik cilde uygun olmalıdır.

 • Termal tedaviler, her zaman atopik çocuklar için tavsiye edilir.
  Bu termal kürler, termal su esaslı (banyolar, duşlar, içecek tedavileri) bakım ürünlerini, dozu belirlenmiş güneş banyolarını ve atopik dermatit tedavilerini daha iyi tanımaları için çocuğa ve ebeveynine imkan sağlar.

 • Hayvan kılları (midilli, köpek, kedi), kuş tüyleri solunum sistemi alerjilerinin nedeni olabilirler. Şayet çocuğun yanında tuttuğu ve sevdiği evcil bir hayvanı varsa ve bu bir problem yaratmıyor ise, onu muhafaza etmekte bir sorun yoktur; hapşırma veya konjonktivit durumunda, hayvanı uzaklaştırmakta fayda vardır.
  Bir evcil hayvan edinmeden önce alerji riski kesinlikle göz önünde tutulmalıdır.

Cildiniz ve Avene

Email ile gönder

Arama sürüyor

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account

You can't post more than one comment on a product

Fikrinizi söyleyin

* zorunlu alanlar

Kaydım

-Gün
-Ay
-Yıl

Pierre Fabre Group brands:

*zorunlu alanlar

Paylaştığınız için teşekkürler!

Yorumunuz site yöneticileri tarafından incelenmek üzere sıraya alındı ve onaylandıktan sonra yayınlanacak.