PFDC_CONSCIOUS-CARE_notre-demarche-conscious-care-desktop

TAAHHÜTLERİMİZ Bilinçli Cilt Bakımı

Çevrenin, bilimsel ilerlemenin ve daha iyi bir yaşamın hizmetinde

Eau Thermale Avène'i seçerek Bilinçli Bakım hareketine katılmış olursunuz

Başkalarına ve çevremize karşı duyarlılığımızın büyük bir ilerlemenin kaynağı olabileceğinin bilinciyle, Eau Thermale Avène de dahil olmak üzere Laboratoires Pierre Fabre markaları kolektif olarak Bilinçli Cilt Bakımı* yaratıyor: tüm ekosistemiyle ilgili olarak vicdanlı davranan geleceğin kozmetik ürünlerinin yaratılması için aktif olarak çalışıyor. Bu da çevreye, bilimsel ilerlemeye ve daha iyi bir yaşama hizmet eden hümanist ve kararlı bir hareket anlamına gelmektedir.
Ürünlerimizi tercih ederek bu harekete katılıyor ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olmak için çok sayıda somut sosyal ve çevresel eylemi destekliyorsunuz. 

* yardımsever ve özverili bakım 

%100

yeni ürünlerimiz eko-sosyal olarak tasarlanmıştır

%97

ürünlerimiz Fransa'da üretilmektedir

%89

aktif bileşenlerimiz organik bitkilerden veya herhangi bir işlem görmemiş bitkilerden elde edilmektedir

%100

ambalajlarımız 2025 yılına kadar geri dönüştürülebilir, biyo-kaynaklı veya kompostlanabilir geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış olacaktır

Cildin doğal dengesini korumak

Pierre Fabre Grup markaları, 60 yıldır bilimsel uzmanlıklarını ve doğa bilgilerini bir araya getirerek, ürünlerinin etkinliği ve güvenliliği kadar sağlığınızla da ilgilenen dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. 
Hedefimiz mi? Doğası ve ihtiyaçları ne olursa olsun, cildinizin doğal dengesine saygı duyan ürünler geliştirmek. 

 

Yararlı ve gerekli olana odaklanmak

Yalnızca cildinizin ihtiyaçları için gerekli olan bileşenleri ve doğru miktarlarda seçiyoruz. 
"Sadece ihtiyaç duyulan şey" ilkesine dayanan Bilinçli Cilt Bakımı formüllerimiz istenmeyen maddeler olmadan tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

 

Çevreye ve sürdürülebilir tüketime öncelik verilmesi

2019 yılından bu yana yeni ürün geliştirmelerimizin %100'ü eko-sosyal olarak tasarlanmıştır. 2023 yılına kadar tüm ürün kataloğumuzun %50'si bu ürünlerden oluşacaktır. 

Ambalajlama yoluyla çevresel etkimizi azaltmak, küresel ısınmaya karşı mücadeleye katkıda bulunacaktır. Böylece, 2025 yılına kadar ambalajlarımızın %100'ü geri dönüştürülebilir, biyo-kaynaklı veya evde dönüştürülebilir malzemelerden üretilecektir. 
Ürün kataloğumuzun %10’u yeniden kullanılabilir formatta (dökme ve eko-dolumlar) sunulacaktır.

  • <span class="ezstring-field">av_thermal spring water_spray_social_22_post_3282779003131_hd 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">av_tolerance control_cream_eretail_1_post_3282770138801_hd 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">av_sun care_intense protect 50-_social_9_post_3282770141214_hd 368x449</span>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_un-souci-transparence_DESKTOP

Sürekli şeffaflık

2022 yılı itibari ile tüm ürünlerimiz Green Mission Pierre Fabre tarafından tasarlanan Green Impact Index’e göre derecelendirilecektir. Green Impact Index, bir kozmetik ürünün çevresel ve toplumsal etkilerini A, B, C veya D olarak özetlemektedir. Bilinçli Bakım'a katılmak için ürünlerimizin A veya B puanına sahip olması gerekmektedir. 
Green Impact Index, gezegene daha saygılı ürünler geliştirmemize yardımcı olmak ve herkesin en iyi seçimleri yapmasını sağlamak için güvenilir, şeffaf ve faydalı olmayı amaçlamaktadır. 

20 değerlendirme kriteri

Formülün biyolojik olarak parçalanabilirliği ve doğallığı, karbon ayak izi, su tüketimi, organik tarım, resmi sertifikalar, Kurumsal Sosyal Sorumluluk taahhütleri gibi... bitmiş ürünlerimiz Fransa'daki fabrikamızdan çıkana kadar hesaplanır.

GMPF_GREEN-IMPACT-INDEX_A 1980x650

Daha fazla doğallık ve yeşil inovasyon taahhüdü

Formülasyonlarımızda daha fazla doğallık elde etmek için her gün birlikte çalışıyoruz. Bugün aktif içeriklerimizin %89'u organik bitkilerden veya herhangi bir fitosaniter işlem görmemiş bitkilerden geliştirilmiştir. 2025 yılına kadar tüm yeni formüllerimiz (güneş koruması hariç) %90'dan fazla doğal içerikle tasarlanacaktır; bu oran bugün birçok kategoride %85'tir.

Yerel üretim ve sürdürülebilir kaynak kullanımına bağlılık

Ürünlerimizin %97'si Fransa'da üretildiğinden, Avène Termal Su Spreyi'nde olduğu gibi kısa tedarik zincirlerini tercih ediyoruz: termal su doğrudan kaynağından alınıyor ve Avène üretim tesisinde steril bir şekilde paketleniyor. Ayrıca, tedarik zincirlerimizi sürdürülebilir üretim yöntemlerine ulaşma çabalarında destekliyoruz.

Tüketicilerimizin yaşam kalitesini her zaman önemsiyoruz...

Her gün, özel cilt ihtiyaçları olanlar da dahil olmak üzere tüketicilerimizin bakımı ve yaşam kalitesi için çalışıyoruz. Onkoloji veya dermatolojide uygun cilt bakımının sağlanması alanında dünya çapında yeni ürünler, hizmetler veya dijital uygulamalar konusunda 30 hasta kuruluşuyla işbirliği yapıyoruz. Cilt bakım ürünlerimizde kullandığımız termal suyu kullanarak dermatolojik hastalıkların tedavisi için her yıl yaklaşık 3.000 kişiyi Avène Hidroterapi Merkezinde ağırlıyoruz. Tedavilerinin yanı sıra, cilt sağlığı eğitim atölyeleri, paylaşım anları gibi çalışmalar aracılığıyla onları günlük olarak desteklediğimizden emin oluyoruz.

...Ortak fayda ve herkes için bakıma erişimin yanı sıra

Laboratoires Pierre Fabre markaları olarak, her bir insanla ilgilendiğimizde, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye katkıda bulunuyoruz.

  • <p>&#304;ll&uuml;strasyon kredisi:&nbsp;B&Eacute;AX</p>
    İllüstrasyon kredisi: BÉAX
  • <p>&#304;ll&uuml;strasyon kredisi:&nbsp;B&Eacute;AX</p>
  • <p>&#304;ll&uuml;strasyon kredisi:&nbsp;B&Eacute;AX</p>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_BRAND_DESKTOP
Back to top