Avène Hidroterapi merkezi , dermatolojiyi ilerletmeye ve hassas cilde sahip kişilerin yaşam kalitesini iyileştirmeye kendini adamıştır.
Hassas ciltlerin sağlığı için

Hassas ciltlerin sağlığı için

Avène Hidroterapi merkezi , dermatolojiyi ilerletmeye ve hassas cilde sahip kişilerin yaşam kalitesini iyileştirmeye kendini adamıştır.

Dermatoloji alanımızı ilerletmek ve hassas cilde sahip kişilerin yaşam kalitesini iyileştirmek amacıyla çözümler sunmak için çalışıyoruz. Bunu üniversiteler, sağlık çalışanları ve hasta dernekleri ile birlikte yapıyoruz. Yenilikçi aktif maddeler ve ürünlerimizi geliştirmek için uzmanlığımızı bir araya getirerek ve Avène Hidroterapi Merkezi'ndeki ekipler ile iş birliği içerisind bunu başarıyoruz. Aynı zamanda eğitim ve dayanışma aktiviteleri yapıyoruz. Çabalarımızı birleştirerek en hassas cilt tipleri için daha da fazla yatıştırma desteğisağlamaya devam edeceğimize inanıyoruz.

av_instit-doctor-skin-patient-hdrvb 625*800

 

Dermatologlarla birlikte hassas cildi yatıştırır

 Hassas ciltlere uyarlanmış çözümler sunmak için dermatologlarla yakın ilişkiler ve iş birlikleri kurduk. 30 yılı aşkın bir süredir, terapötik tedavileri tamamlayan etkili, güvenli ve iyi tolere edilebilen cilt bakım ürünleri geliştirmek için onlarla birlikte çalışıyoruz. Aynı zamanda, ünlü dermatologlar tarafından cilt kanseri önleme alanında oluşturulan Euromelanoma derneğindeki gibi dayanışma aktivitelerini destekliyoruz. Ayrıca sürekli eğitim programları üzerinde birlikte çalışıyoruz ve ortak bir hedefle sağlık profesyonelleri için hizmetler geliştiriyoruz: hassas, toleransı düşük ve alerjiye eğilimli cilde sahip kişilerin sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmek.

 

Onko-dermatolojiye adanmış sağlık uzmanları için Side Onco Skin and You Dermoscopy uygulamaları

Side Onco Skin: Bu mobil uygulamayı Toulouse'daki Institut Universitaire du Cancer'den (Üniversite Kanser Enstitüsü) Dr. Vincent Sibaud ve Villejuif'teki Institut Gustave Roussy'de uzman onko-dermatologlardan Profesör Caroline Robert ile birlikte geliştirdik. Bu uygulama, kanser tedavileri (kemoterapi, hedefe yönelik tedavi, immünoterapi ve radyoterapi) ile bağlantılı dermatolojik semptomlarasahip hastalarla ilgilenme ve onlara tavsiye verme konusunda sağlık profesyonellerini destekler. 

You Dermoscopy: Meeter tarafından Profesör Giuseppe Argenziano ve Unité du Cancer de la Peau (Cilt Kanseri Birimi) iş birliğiyle oluşturulan bu mobil uygulamanın geliştirilmesine destek verdik. Eğlenceli bir şekilde tasarlanan bu uygulama, sağlık profesyonellerinin dermatoskopik lezyonları tanımlama yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanır. Dermatoskopi veya dermoskopi, cilt yüzeyinin mikroskobik incelemesidir. Öncelikle kötü huylu cilt lezyonlarını teşhis etmek için kullanılır ( cilt kanseri tarama).

av_lifestyle-woman-and-her-baby 577*753

 

Hassas cilde sahip hastaların cildini yatıştırır

Cildimiz her birimiz için çok önemli bir rol oynar... Kim olduğumuzu yansıtır, çevremizdeki dünyayı hissetmemizi sağlar ve bizi korur. Kişiye özel uyarlanmış cilt bakımı ile tüm cilt tiplerini yatıştırmaya ve cilde iyi anlamda yatırım yapmaya kararlıyız. Bunu, Avène Hidroterapi Merkezi'nde cilt sağlığı eğitiminde uzman ekiplerle, Egzama Vakfı ve Avrupa Cilt Kanseri Vakfı gibi hasta dernekleri veya vakıflarının yanı sıra uzmanlığımızı veya desteğimizi sağlayarak yapıyoruz. 

Avène Hidroterapi Merkezi ile Fransa İktiyozis Derneği ile arasındaki ortaklığı keşfedin

 

Cilt sağlığı eğitim atölyeleri

Avène Hidroterapi Merkezi'nde tedavi görmek, genellikle hayatın en güzel anlayönleriyle yeniden bağlantı kurabileceğiniz bir huzur anıdır. Aynı zamanda kendinizle yeniden bağlantı kurmak için bir fırsattır. Tedavilere ek olarak ekipler, Hidroterapi merkezi ziyaretçileri ve refakatçileri için cilt sağlığı eğitimi atölyeleri de sunuyor. Amaç, günlük olarak rahatsızlıklarıyla daha iyi başa çıkmalarına yardımcı olmak, termal tedavinin faydalı etkilerini uzatmak için faaliyetler edinmelerini sağlamak, alevlenmeleri önlemek, kaygı ve stresi azaltmaktır. Bu atölye çalışmaları aynı zamanda cilt problemleri yaşayan diğer kişilerle etkileşim kurma fırsatıdır.

Hidroterapi Merkezi hakkında daha fazla bilgi edinin

av_1709-02_72_stationthermale_avene_ateliers_enfants_hd 577x738
AD_LOGO_FONDATION-ECZEMA-PF_2021 577x505

 

Eau Thermale Avène ve Egzama Vakfı

Eau Thermale Avène, tamamen egzamaya adanmış Laboratoires Pierre Fabre vakfı olan Egzama Vakfı'nın kurucu üyesidir. Vakfın misyonu, kişilerdekiegzama hastalığının iyileşmesi için çalışmalar yapmaktır. Hastalar ve ailelerini, hastalıkla ilgili bilinçlendirmek için terapötik eğitim projeleri tasarlar ve finanse eder. Bir tedavi seçerken belirsizliği en aza indirmek ve egzamayı nasıl yöneteceklerini öğrenmelerine yardımcı olmak için hastaları ve uzmanları bir araya getirmeye çalışır.

Back to top