En hassas cildi yatıştırır
Avène Hidroterapi Merkezi

Avène Hidroterapi Merkezi

En hassas cildi yatıştırır

Dermatolojiye adanmış ve yüksek performanslı tıbbi ekipmanlarla donatılmış Avène Hidroterapi Merkezi, cilt sorunlarını tedavi etmek için bilimsel ve yenilikçi hidroterapi uygulamaktadır.

Sağlıklı ve korunaklı bir alandaki Avène Hidroterapi Merkezi, bilimsel olarak kanıtlanmış güçlü ve eşsiz olan Termal Su’yu deneyimlemenizi sağlar.

Avène'de termal tedavi görmeniz için nedenler

Avène Hidroterapi Merkezi, dünyanın her yerinden atopik dermatit,egzama, sedef,, iktiyozis, kronik kaşıntı ve prurigo, rahatsız edici yara izleri, yanık sonrası etkiler, kutanöz deri likeni, ağız mukoza zarlarıyla ilgili problemler, saç derisi sorunları gibi farklı cilt problemleri yaşayan kişileri ağırlamaktadır. Cilt doktorunuz ile termal tedavi doktoru arasında yapılan görüşmeden sonra farklı cilt problemleri de tedavi edilebilir. 

AV_instit-bath-hydrotherapy-center-avene-hd

Kişiye özel tedaviler

Hidroterapi Merkezi’ne geldiğinizde, her cildin ihtiyacının birbirinden farklı olduğunu bilen termal tedavi doktoru,size özel, kişiselleştirilmiş bir tedavi programı oluşturacaktır. (Tedavi için konaklamalar 1, 2 veya 3 hafta sürebilir).

Bu programa, banyolar, genel duşlar, spreyler ve tedavi içecekleri de dahildir. Cildinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak, filiform duşlar,termal su kompresleri, su altı masajı, lokal spreyler vb. gibi tamamlayıcı termal su tedavileri ile beraber sargı, nemlendirici vücut şekillendirme tedavileri, nemlendirici yüz tedavileri ve tam saç derisi tedavileri gibi özel tedaviler sunulabilir.

AV_instit-local-pulverization-hydrotherapy-center-hd

Kişiselleştirilmişdestek

Avène'deki tedaviler genellikle hayatın en tatlı yönleriyle yeniden bağlantı kurabileceğiniz huzur anlarıdır.. Her şey kendinizle ve başkalarıyla barışmakla ilgilidir...

Bu nedenle, sizi bilgilendirmek ve durumunuzla her gün daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olmak için atölye çalışmalarına ve konferanslara katılma fırsatı sunuyoruz. Bu fırsatlar, termal tedavinin faydalarını sürdürmek, alevlenmeleri önlemek,kaygı ve stresi azaltmak için doğru önleyici adımları uygulamanıza olanak tanır. Karşılıklı fikir alışverişi ve paylaşım için de elverişli olan bu anlardan yararlanın.

AV_workshop-make-up-Avene-hydrotherapy-center

Atölyelerimiz:

hijyen ve nemlendirme kaşımaya alternatifler, rahatlama ve tıbbi makyaj.

Konferanslarımız:

Avène'de termalizm, dermatoloji, diyet ve beslenme.

Yeni atölye çalışmaları veya konferans temaları düzenli olarak sunulmaktadır.

Avène Hidroterapi Merkezi: Çocukların krallığı

Avène'de, atopik dermatit ve egzama gibi kronik çocukluk çağı dermatolojik sorunlarının, çocukların günlük yaşamlarını önemli oranda etkilerken aynı zamanda ailelerini de etkilediğini biliyoruz.

Avène'deki termal tedaviler, çocuğunuzla yeni, benzersiz ve rahatlatıcı bir ortamda yeniden bağlantı kurma fırsatı olarak görülebilir. Burada her dört spa misafirinden biri çocuk ve termal banyolar, 3 aylıktan küçük çocukları bile ağırlıyor! Her cildin ihtiyacı farklı olduğundan dolayı, merkezdeki bir doktor tarafından çocuğunuz için önerilen kişiselleştirilmiş bir bakım programı ile tedavi edilir.. Özel atölye çalışmaları sayesinde, çocuğunuza eşlik edebilecekve her gün durumuyla daha iyi başa çıkmayı birlikte öğrenmek için çocuğunuza eşlik edebileceksiniz.
 

AV_instit-hydrotherapy-treatment-compress-kid-hd

Aquacert ® sertifikalı hidroterapi merkezi

Avène Hidroterapi Merkezi, 2010 yılından bu yana "Aquacert HACCP Thermalisme®" sertifikasına sahiptir. Bu sertifika, tedaviler için sağlanan termal suyun sağlık güvenliğini doğrulamaktadır. 

av_certification-aquacert-avene-center

Görünür ve uzun süreli sonuçlar

Etkili olması ve ciltteki istenmeyen etkilerin azaltılması amacıyla, tedavinin sonunda gözle görülür iyileşmeler için kişiselleştirilmiş bir tedavi programı. 

Tedavinin başından sonuna kadar önemli oranda gelişme1

Avène'de, atopik dermatit veya sedef hastalığına sahip10.000'den fazla hastanın dosyalarına dayalı olarak sekiz sezonluk bir tedavi çalışması yürüttük.

¹. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2011 Şubat; 25 Ek 1:30-4.

Atopik dermatit – SCORAD'da -%42

azalma (Atopik Dermatit Puanlaması), 3 haftalık tedaviden sonra atopik dermatitin değerlendirilmesi

av_treatment-result-da-d0d18 1:1
av_treatment-result-psoriasis-d0d18  473*473

Sedef hastalığı – PASI'de -%54

azalma (Psoriasis Alan Şiddet İndeksi) ve sedef hastalığının kapsamında azalma - 3 haftalık tedaviden sonra

Kısa ve orta vadede kanıtlanmış etkililik 2

Kalıtsal iktiyozis bağlamında 44 hasta üzerinde bir çalışma yapılmıştır.

². Br J Dermatoloji 2011;165(6):1087-94

Kalıtsal iktiyozis – 31%

Uzun dönemde iktiyozis skorunda %31 azalma (6 ay)

av_treatment-result-ictyosis-d0d18  473*473

Termal tedaviden sonra görülen tedavilerin ciltte neden olduğu yan etkilerde azalma3

³. Avrupa Kanser Bakımı Dergisi 2017;e12735.

AV_instit-postcancer-hydrotherapy-massage-hd 473*473

Kanser sonrası tedavi

Kanser tedavisi sonrası meme kanseri gerileme aşamasındaki 70 kadın üzerinde yakın zamanda bir çalışma yapılmıştır.

3 hafta sonra kuruluk ve kaşıntıda (NCI CTAE'ye özgü ölçek) ve lenfödemde (EORTC BR23'e özgü ölçek) azalma

KURULUK: -%100:
KAŞINTI: -61
LENFÖDEM: -%43:

Back to top