Avène-les-Bains'in çevresini ve kaynaklarını korumaya adanmışlık
Doğa için

Doğa için

Avène-les-Bains'in çevresini ve kaynaklarını korumaya adanmışlık

Fransa'nın güneyindeki Haut-Languedoc Bölge Tabiat Parkı'nın kalbinde, bozulmamış bir doğal ortamda, doğanın bir armağanı olan Avène Termal Su ortaya çıkıyor. Bu olağanüstü suyu anlamayı kendimize borçluyuz. Hassas ciltlerin tedavisinde güvenli olmaya devam etmesi ve çevreye saygı duyması için kalıcılığını ve saflığını da sağlamalıyız.

av_instit-biodiversity-hdrvb 1202x460

 

Avène Termal Su'yun doğuşu ve yaşamı

Avène Termal Su, Occitanie'de, Haut-Languedoc Bölge Tabiat Parkı'nda, Akdeniz, dağ ve karasal iklimlerin kesiştiği noktada ortaya çıkar. Biyolojik çeşitliliğin zenginliği ve beşeri faaliyetlerin az olması koruyucu bir ortam yaratır. Yağmur suyunu toplamak için doğal bir alan olan su kaynağından spontane ve temiz bir süreç başlar: 50 yıldan fazla bir süredir buradan, Dolomit Dağlarının merkezinin derinliklerinde seyahat eden, Sainte-Odile kaynağından sabit bir sıcaklık, bileşim ve akışla çıkan Avène Termal Su; faydaları bakımından zengindir. 

AV_instit-biodiversity-impluvium-hd 1202x460

 

Avène-les-Bains su kaynağını koruma

Avène-les-Bains su kaynağı 27 km²'lik bir alanı kaplamaktadır. Yağmur suyunun uzun yolculuğuna başladığı ve Avène Termal Su rezervuarını beslediği yer burasıdır. Avène-les-Bains su kaynağı zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir ve bunun %76'sı ormanlardan oluşmaktadır. Termal parkı korumak için oluşturduğumuz faaliyetlerin ötesinde, bu istisnai bölge için toplu olarak sürdürülebilir bir yönetim planı belirlemek amacıyla yerel aktörlerle birlikte çalışıyoruz.

Avène su kaynağını keşfedin

Avène su kaynağını keşfedin

--

Termal suyun doğduğu yer olan Avène kaynağı(impluvium), korunan bir çevrenin ve biyolojik çeşitliliğin kalbinde yer alır.

Daha fazla bilgi alın
Avène Termal Su bilgisi ve kullanımı

Avène Termal Su bilgisi ve kullanımı

--

Onu ne kadar iyi anlarsak, o kadar iyi muhafaza edebilir ve akıllıca kullanabiliriz.

Daha fazla bilgi alın
av_instit-water-research-center-hdrvb

Su Araştırma Merkezi 

Su Araştırma Merkezi, Avène Termal Su'yun kontrolünü ve izlenmesini sağlar, kökenleri hakkındaki bilgileri geliştirir ve kaynağın korunmasını sağlar. Avène Hidroterapi Merkezi, Fransa'da Su Araştırma Merkezi'nin uzmanlığından yararlanan tek merkezdir. Merkez, termal suyun kalitesini garanti altına almak için yılda ortalama 40.000 kontrol gerçekleştirmektedir. Fiziksel-kimyasal ve mikrobiyolojik numune alma ve analiz faaliyetleri için ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak Cofrac tarafından akredite edilmiştir. Su Laboratuvarı ayrıca yerel aktörlerle birlikte bölge üzerinde bölge için çalışmalar, araştırmalar ve kaynakların sürdürülebilir yönetimini destekleyen faaliyetler yürütmektedir. Su Araştırma Merkezi aynı zamanda bilinçlendirme faaliyetleri ile su ve Avène Termal Su hakkındaki bilgileri yaymaktadır.

 

 

Avène-les-Bains'in merkezinde

av_instit-hydrotherapy-center-avene2-hdrvb-square 473x473

30 yılı aşkın bir süredir, termal bölgede, çevreyi ve Avène-les-Bains'in kaynaklarını korumak için sürdürülebilir kalkınmanın zorluklarına olumlu katkıda bulunuyoruz. ISO 14001 sertifikalı üretim tesisimiz, LPO'dan (Kuş Koruma Birliği) sığınma statüsüne sahip bir termal parkımız, sürdürülebilir sulama ve sürdürülebilir orman yönetimimiz var. Karbon ayak izimizi en aza indirmeye, bölgenin ekonomik ve sosyal yaşamına katılmaya ve tesislerimizin mirasını ve biyolojik çeşitliliğini geliştirmeye yönelik faaliyetler uyguluyoruz. 
 

Termal tesiste ne yaptığımızı keşfedin

Avène Termal Su'yu korumak için sürdürülebilir şekilde hareket etme 

Avène Termal Su dengesini korumak için ekosistemlere, biyolojik çeşitliliğe, topraklara ve alt topraklara saygı duymanın önemini biliyorlar. Kendilerini çevresel ve sosyal konulara dahil etmeye ve günlük olarak sürdürülebilir hareket etmeye özen gösterirler. Uzmanlarla yapılan röportajı ve çevreyi ve Avène-les-Bains'in kaynaklarını korumak için neler yaptıklarını keşfedin.

Avène ortamının saygı görmesini sağlama

Avène ortamının saygı görmesini sağlama

--

CSR uzmanlarımız Sévérine Roullet-Furnemont ve Sandrine Bessou Touya, eylemlerimizi bir perspektife oturtuyor.

Daha fazla bilgi alın
Su, insan ve ağaçlar

Su, insan ve ağaçlar

--

ONF'de ziraat mühendisi olan Nicolas Kremer, ormanların Avène-les-Bains ekosistemleri için önemini ve onlarla ilgilenmek için neler yapıldığını açıklıyor.

Daha fazla bilgi alın
Back to top