Formülündeki temel bilgiler
Eau Thermale Avène tedavilerimiz

Eau Thermale Avène tedavilerimiz

Formülündeki temel bilgiler

En hassas cildin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar hafif formülü önemserler. Eau Thermale Avène tedavilerinin formülasyonunda çalışan uzmanlar, doğru sayıda bileşen içeren formüller geliştirmek için sürekli çalışmaktadır. Eau Thermale Avène formülasyon laboratuvarı Başkanı Catherine Bidan ile ayrıntılı bakış.

av_formulation-expert-cbidan1 577x577

Eau Thermale Avène dermokozmetik tedavilerinin özellikleri nelerdir?

Özel bir bileşen içerirler: Avène Termal Su, mineral ve biyolojik bileşiminde benzersiz, yatıştırıcı faydaları olan aktif bir bileşendir. Ayrıca formüllerimiz   en hassas ciltlerin dahi tolere edebileceği kadar cilt fizyolojisiyle uyumludur.: INCI listelerimizin mümkün olduğunca kısa olmasına özen gösteriyoruz, sadece olmazsa olmazları hedefliyoruz. Gösterişsizdir..

Ayrıca doğal ve çevresel etkimizi en aza indiren formüller sunuyoruz: Durulanan ürünlerimizin %90'ı (örneğin duş jeli) biyolojik olarak parçalanabilir* ve ekotoksik olmayan güneş filtreleri kullanıyoruz**. Tedavi ne olursa olsun, etkili olacak şekilde tasarlanmıştır, hoş bir dokuya sahiptir, gün içinde tekrarlamaya uygundur ve hepsinden önemlisi, en hassas ciltler tarafından iyi tolere edilmesi gerekir.

 *OECD 301B testi, ülkeye özel ürünler hariç **Océanologique de Banyuls-sur-Mer Observatoire (Banyuls-sur-Mer Okyanus Gözlemevi) tarafından mercan, fitoplankton ve zooplanktonun temsili türleri üzerinde gerçekleştirilen testler. 

Eau Thermale Avène dermokozmetik ürünlerinin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Ham madde portföyümüzdeki her bileşen toksikoloji departmanımızın onayına tabidir. Gerekli onaylaralındığında , formüllerimize malzemeleri ekliyoruz ve bunlar da daha sonra test ediliyor. Ardından alternatif yöntemler ve klinik testler kullanarak tolerans testleri gerçekleştiriyoruz. Ürünlerin onay işlemlerine ancak o zaman karar veriyoruz. Protokol, kesinlik, gereksinimler ve etik, şüphesiz farmasötik kültürümüzle bağlantılıdır.

Gösterişsizdir. Tedavi ne olursa olsun, güvenli, etkili, iyi tolere edilen ve hoş bir dokuya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

PF_RESEARCH_VIGOULET_HD_2016 -12- 577x611

Eau Thermale Avène dermokozmetik ürünlerinin formüllerinde neden bu kadar az içerik var?

Sayılarını sınırlayarak cildi bunlardan birine tepki verme riskine daha az maruz bırakıyoruz, bu önemli bir nokta. Ancak olası bir reaksiyondan kaçınmanın tek yolu bu değildir, bileşenlerin seçimi de çok önemlidir; tüm bunlar sayesinde, toleransın artmasınısöyleyebiliriz..

Ayrıca, formüllerimiz az sayıda malzeme içerir çünkü kendimizi yönetmeliklerin gerektirdiğinden çok daha ileri gitmeye zorlarız. Belirli koruyucuları azaltarak aynı toleransı, etkiyi ve dokuyu sağlarken silikon, silika, akrilat vb. gibi tartışmalı içerikleri değiştirmeye çalışarak riskleri azaltmayı öngörüyoruz. Minimalist formüllerin zorluğu budur. Yaratıcı olmak gerekir. 

 

av_formulation-expert-cbidan2 577x577

Bir kozmetik üründe INCI listesini nasıl okursunuz?

Bahsedilen ilk bileşenler, formülde en yüksek konsantrasyona sahip olanlardır. Cildiniz hassas ise INCI listeleri en kısa olan formülleri tercih edin ve renklendirici, esansiyel yağlar ve alkol içeren formüllerden kaçının. 

Steril Kozmetik ürünleri koruyucu ve kokusuz formüle edilmiş olup steril bir ortamda hazırlanmaktadır.

Steril Kozmetik'e daha yakından bakalım: Steril Kozmetik tam olarak nedir?

Bir kozmetik üründen her türlü koruyucuyu (listelenmiş veya listelenmemiş) ortadan kaldıran bir üretim standardıdır. İlgili tüm ürünler böylece koruyucu ve koku olmadan formüle edilir, steril bir ortamda hazırlanır. Korunmalarını sağlayan ve ürün açıldıktan sonra oluşabilecek kontaminasyonriskine karşı, mükemmel şekilde sızdırmaz olarak tasarlanmış ambalajdan yararlanırlar. Bu nedenle Steril Kozmetik tedavileri, yalnızca etkili olmaları için gerekli olan aktif bileşenleri içerebilir. Bu, yalnızca mükemmel uyumlulukları ve öngörülemeyen cilt reaksiyonlarına eğilimli en zorlu cilt tiplerine karşı iyi düzeyde tolerans sağlaması için seçili 6 adet bileşeni içerebilir. Önemli bir yenilik.

Back to top