Lipid yenileyici cilt bakımı Lipid yenileyici cilt bakımı

Sizin veya çocuğunuzun cildi kuru, hatta çok kuru ve bazen gergin ve hatta kaşıntılı mı? Cildinize ihtiyaç duyduğu rahatlığı sağlamak için lipid yenileyici bir krem veya balsam ile cildin bariyer işlevini geri yükleyin.

1 sonuç "Lipid yenileyici cilt bakımı"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Lipid yenileyici balsam: çok kuru, atopiye eğilimli ciltlerin müttefiki

Tanım olarak, lipid yenileyici bir cilt bakım ürünü ciltteki doğru lipid seviyesini geri kazandırır. Cilt bariyerini güçlendirmek ve kuru ciltlerde ve çok kuru ciltlerde iyi bir hidrasyon seviyesini korumak için kullanılır. Bu lipid yenileyici ürünler aynı zamanda atopik egzama, yaşlılık, idiyopatik veya gebeliğe bağlı kaşıntı, iktiyozis veya radyoterapi veya kemoterapinin neden olduğu kaşıntıya özgü kaşıntıyı gidermeye yardımcı olur.

Hassas ciltteki lipidleri yenilemek için krem, merhem veya onarıcı balsam şeklinde zengin bir doku kullanmanız en iyisidir. Vücut için, daha akışkan olan ve geniş yüzeylere yayılması daha kolay olan Eau Thermale Avène lipid yenileyici krem veya balsamı öneriyoruz. Merhem daha yağlı bir dokuya sahiptir ve çok lokalize bölgeler için idealdir.

Onarıcı krem veya balsam: hangisini seçmeli?

Lipid yenileyici ürünün dokusu cildinizin kuruluk seviyesine ve/veya mevsime uygun olmalıdır.

Şiddetli kuruluk durumunda veya kış aylarında, Xeracalm A.D.'nin zengin ama akışkan dokusu. Lipid Yenileyici Balsam daha rahatlatıcı ve besleyici olurken tüm vücuda kolayca uygulanabilir.

Xeracalm A.D. Lipid Yenileyici Krem  orta derecede kuru ciltler için uygundur balsamda olduğu gibi kaşıntı önleyici bir etki gerektirir.

Bu Eau Thermale Avène tahriş ve kaşıntı karşıtı ürün serisi cilt mikrobiyomunu yeniden dengeler ve kaşıntının beş gün sonra kaybolmasını sağlar.

Cildiniz çok kuru ama kaşıntılı değilse, Trixera Nutrition Nutri-Fluid Balsam bitkisel lipidlerle zenginleştirilmiş ultra besleyici formülasyonu sayesinde cilt bariyerinizi onarmanıza da yardımcı olacaktır. Dokusu, vücudun her yerinde uygulamayı keyifli ve pratik hale getirmek için akışkandır. Cold Cream serisi ayrıca kış aylarında vücut, yüz, eller ve dudaklardaki çok kuru cilt bölgelerini rahatlatacaktır.

Yenileyici balsam nasıl kullanılır?

Avène yenileyici balsamlar, Xeracalm A.D Yenileyici Temizleme Yağı veya aynı seriden Ultra Zengin Temizleme Barı gibi ultra nazik, ultra zengin bir temizleyici ile yıkanmış cilt üzerinde kullanılmalıdır.

Balsamı tüm vücudunuza yaymadan önce avuç içinize bir miktar alın. Mümkün olan en hassas uygulama için elinizin tüm yüzeyini kullanın. Cildi tahriş etmekten ve tekrar kaşınmasına neden olmaktan kaçınmak için cildi ovalamadan geniş vuruşlar kullanın.

Cilt kuruluğunu azaltmak için lipid yenileyici kremler ve balsamlar günde en az bir kez ve doktorunuzun veya dermatoloğunuzun önerileri doğrultusunda uygulanmalıdır.

Lipid yenileyici balsamınızı uygulamadan önce, özellikle yatmadan önce ekstra yatıştırıcı olması için, bakım rutininize Termal Su Spreyimizden bir sprey sıkarak başlayabilirsiniz.

Yoğun lokalize kaşıntı için Xeracalm A.D. Yatıştırıcı Konsantre anında yatıştırıcı etki sağlar. Gerektiği kadar sık kullanılabilir.

Son olarak, uzun süreli yatıştırma için başka bir ipucu: Avène Termal Su ile ıslatılmış bir kompresi yaklaşık on dakika boyunca etkilenen bölgeye yerleştirin.

Back to top