Kaşıntı önleyici balsamlar Kaşıntı önleyici balsamlar

Kaşınan cilt, gece kaşıntısıyla uyanma, önlenemez bir kaşıma dürtüsü! Acilen bu kaşıntıyı yatıştırmanız gerekiyor. Cildinize hızlı ve kalıcı bir rahatlama sağlamak için kaşıntı önleyici bakım ürünlerimizi kullanın.

0 sonuç "Kaşıntı önleyici balsamlar"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Kaşıntı nedenleri

Bacaklarda ve vücudun geri kalanında kaşıntı bir dizi durumdan kaynaklanabilir, bu nedenle kalıcı, yoğun veya yaygın hale gelirse bir doktora veya dermatoloğa danışmak en iyisidir.

Kaşıntının en yaygın nedenleri şunlardır:

 • Atopik egzama, sedef hastalığı, ürtiker gibi cilt rahatsızlıkları. Bunların semptomları, pruritus olarak da bilinen lokalize kızarıklık, küçük lekeler veya pullanma ve kaşıntıdır.
 • Kuru havalarda daha sık görülen cilt kuruluğu.
 • Belirli tedavilerin, özellikle de kanser tedavilerinin yan etkileri.
 • Kozmetiklere, özel deterjanlara, ilaçlara vb. karşı alerjik reaksiyonlar.
 • Örneğin böbrek yetmezliği, hepatit ve zona gibi bazı durumlar, deri lezyonları olmaksızın tüm vücutta kaşıntıya neden olur.
 • Cildin gerilmesine neden olan hamilelik.

Kaşıntıyı nasıl giderirsiniz?

Kızarıklık, lekeler veya kabarcıklar gibi döküntülerle kaşıntılı cilt, etkilenen kişinin yaşam kalitesini ve konforunu etkileyebilir. Bu nedenle, kaşıntıyı başarılı ve sürdürülebilir bir şekilde yatıştırmak günlük yaşamınızda rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Her şeyden önce, kaşıntının nedenini belirlemek önemlidir: içsel bir durumdan mı yoksa dış faktörlerden mi kaynaklanıyor? Sorumlu alerjen madde ne olabilir? Bir doktora veya dermatoloğa danışmak bu aşamada çok yardımcı olabilir ve özellikle de bir sorun söz konusuysa size en uygun tedaviyi sağlayabilir.

Pruritus veya kaşıntıyı kademeli olarak durdurmak için bazı ipuçları:

 • Kaşıntıyı bir krem veya merhem ile yatıştırın.
 • Atopik cilt tipinize veya aşırı hassas cildinize uyarlanmış yumuşatıcı bir bakım ürününü her gün uygulayın.
 • Cildinizi sabun içermeyen yumuşak temizleyicilerle yıkayın.
 • Avène Termal Su spreyleri veya kompresleri ile cildinizi rahatlatın.
 • Tırnaklarınızı kısa kesin ve özellikle çocuklarda bakteriyel enfeksiyon riskini önlemek için ellerinizi düzenli olarak yıkayın.
 • Eğer böyle bir durum söz konusuysa, alerjiye neden olan alerjenle temastan kaçının.
 • H2: Kaşıntı önleyici bir balsam kullanarak kaşınmayı durdurun

Eau Thermale Avène, Xeracalm A.D. serisi ile kaşıntı önleyici balsamın etkisini tamamlayan ve güçlendiren bir dizi kaşıntı önleyici ve lipid yenileyici bakım ürünü geliştirmiştir.

Xeracalm A.D.'nin günlük nemlendirici ve yumuşatıcı cilt bakım rutini, çok kuru ve atopik ciltler için kaşıntılı, kuru cilt sorununun beş gün gibi kısa bir sürede yok olmasını sağlayabilir.

İlk adım, cildin daha fazla kurumasını önlemek için çok sıcak olmayan bir suyla duş almaktır. Ultra zengin bir temizleyici veya Xeracalm A.D. gibi bir temizleme yağı kullanın. Ultra Zengin Temizleme Barı ve aynı seriden Yenileyici Temizleme Yağı .

Ardından, az miktarda Xeracalm A.D. Lipid Yenileyici Balsamı avucunuzun içine alın. Kaşıntı önleyici balsamı tüm vücudunuza nazikçe yayın, tahriş olmuş cildinizi hassaslaştırmaktan kaçınmak ve işlemi daha çabuk tamamlamak için geniş süpürme hareketleriyle ve ellerinizin tüm yüzeyine yayın.

Yoğun kaşıntıya eğilimli bölgelere hızlı bir kaşıntı önleyici etki için Xeracalm A.D. Yatıştırıcı Konsantre de uygulayabilirsiniz. Vücudunuzun belirli bölgeleri özellikle hassaslaşmışsa Termal Su Spreyi ıslatılmış kompres olarak da kullanılabilir ve sıcak bölgeye yaklaşık on dakika boyunca uygulayabilirsiniz.

Bu yatıştırıcı cilt bakım rutini, gece kaşıntısını önlemek için özellikle akşam yatmadan önce önerilir.

Not: Kızarıklıklarınız üzerinde sızıntı varsa, kaşıntı önleyici balsamınızı Cicalfate+ Emici Onarıcı Spreyile değiştirin. Bu bakım rutin, hassas bölge tekrar kuruyana kadar her gün kullanın.

Back to top