av_acne_adolescent_sourir_16x9
İçindekiler

Yağlı ve akneye eğilimli cilt

NE BİLMEK İSTİYORSUNUZ

6 milyon

Fransız halkı akneden etkileniyor¹

3

4 gençten üçü etkileniyor²

25 yaş üstü kişiler arasında

Kadınların %12'i ve erkeklerin %3'ü etkilenmektedir²

1.Société française de dermatologie - https://dermato-info.fr/
2.
Haute Autorité de santé - https://www.has-sante.fr/jcms/c_2574402/fr/acne-quand-et-comment-la-traiter

Yağlı cilt, siyah noktalar, akneler... Akne birçok yüzü olan bir cilt rahatsızlığıdır. Çok yaygındır ve çoğunlukla gençleri etkiler. Ama sadece onlar değil...
Akne, tüylerin kök saldığı kıl folikülünün bir rahatsızlığıdır. Tabanında, normal işlevi cildi korumak olan ve sürekli akan yağlı bir sıvı olan sebumu salgılayan yağ bezleri bulunur. Ancak akne söz konusu olduğunda, bu çok yağlı mekanizma bozulur. Aşırı salgı, kıl kanalının sebumu dışarı atmasını engeller. Dolayısıyla bakteriyel büyüme kolaylaşır. 
Ne kadar yaygın olursa olsun, akne yaşam kalitemiz ve öz saygımız üzerindeki etkisini hafife almamıza neden olmamalıdır. Neden? Çünkü yaşamın önemli anlarında kişinin beden imajını değiştirir ve yüzü etkiler. 
Aynı zamanda Fransa'da dermatolojik muayenelerin bir numaralı nedenidir. Ve haklı olarak: çünkü hafif semptomlar için bile, bir profesyonelin müdahalesi, ister sadece yağlı bir cilde sahip olun ister şiddetli akneden etkilenmiş olun, durumunuz için en uygun tedaviyi reçete edecektir.
 

title

AYIRMAK

Kendinize iyi bakabilmek için durumunuzu daha iyi anlamak

av_acne_peau-grasse_jeune-femme_4x5 500x500

Yağlı cilt

Parlak bir görünüm, genişlemiş ve görünür gözenekler, eşit olmayan cilt dokusu... Cildi yağlı yapan şey aşırı sebumdur ve bunun nedenleri çoğunlukla hormonaldir. Bu aşırı sebum salgısı, yağ bezlerinin en fazla olduğu bölgelerde (yüz, göğüs, sırt vb.) meydana gelir. Yağlı cildin ana komplikasyonu siyah noktaların, mikrokistlerin veya sivilcelerin ortaya çıkmasıdır. Bu nedenle tüm dikkatinizi çeker ve uyarlanmış bakım gerektirir.

Keşfet
av_acne_legere_femme_5x4 500x500

Akneye eğilimli cilt

Akne, aşırı sebumun en yaygın komplikasyonudur. Akneye eğilimli cilt, siyah nokta ve akne geliştirme eğilimi yüksek olan cilttir. Ancak işler o kadar basit değil:

  • Çünkü aknenin "bir" değil "birçok" şekli vardır;
  • Çünkü sadece gençleri değil, herkesi etkileyebilir;
  • Çünkü çeşitli ciddiyet dereceleri vardır.

Nedenlerinden, kurtulmak için uygulayacağınız bakım ritüellerine kadar, aknenizin şekline bağlı olarak bilmeniz gereken her şey burada.

Keşfet
av_acne_adolescents-groupe_5x4 500x500

Akne ile yaşamak

Akne ile yaşamak, aile hekiminize veya dermatoloğunuza danışmakla başlar. Size rehberlik edebilecek ve kişiselleştirilmiş bir teşhis koyabileceklerdir. Ardından hijyen, beslenme, makyaj ve güneşten korunma açısından doğru alışkanlıkları benimseyin. Kendinizi daha iyi hissetmenize ve aknelerinizden yavaş yavaş kurtulmanıza yardımcı olacaklardır.

Keşfet
av_cleanance_comedomed-cleansing-gel-400ml_1_post_3282770202854_3282770207774_hd

Cleanance

Cleanance ürün yelpazesini, akneye eğilimli yağlı ciltler için dermo-kozmetik bir ürün yelpazesi haline getirerek aknenin her aşaması için özel ve eksiksiz bir çözüm sunuyor. Misyonumuz size kalıcı bir rahatlama sağlamak ve öz güveninizi geri kazandırmaktır. Cleanance
Hangi cilt bakım rutinini benimsemelisiniz?

Hangi cilt bakım rutinini benimsemelisiniz?

Cildiniz dinamik ve benzersizdir: uzmanlarımızın yardımıyla gerçekten ihtiyacı olanı belirleyin ve size en uygun cilt bakım rutinini keşfedin.

Cildim için teşhisim
Back to top