İçindekiler

Yağlı cilde makyaj uygulamak

Aşırı sebum üretimi cildi yağlı hale getirir ve makyaj yapmak zor olabilir. Sorun ister T bölgesinde lokalize olsun, isterse tüm yüzü etkilesin, fondöten ve pudrayı kolayca yerinde tutmak için uygulayabileceğiniz çözümler ve günlük ritüellerr vardır.

Makyaj yapmak için cildinizi hazırlayın

Cildinizi makyaj yapmaya hazırlamak için, bir misel su veya temizleme jeli ile temizleyerek başlayın. Bu ilk adım, gece boyunca üretilen sebumu ortadan kaldırır. Daha fazla parlaklık ve sebum üretimini sınırlamak için cildinizi nemlendirici ve matlaştırıcı bir bakımla nemlendirin. Cilt kurumuşsa, matlaştırma işleminden önce nemlendirici bir serum ekleyin. Bu tedavileri kullanmak cildinizi makyaj yapmak için hazırlar ve makyajın kalıcılığını artırır.

Geniş gözenekleriniz, akneleriniz veya akne izleriniz varsa, sıvı kapatıcıyı makyaj süngeri ile uygulamak en iyisidir: bu teknik kusurları gidermeye yardımcı olur.

Joëlle NonniMakyaj ve cilt bakımında uzman

Yağlı cilt: doğru fondöteni seçmek

yağlı cilt için, doğru makyaj seçimi yapmak cildiniz için önemlidir. Tüm makyajınızın komedojenik olmayan olarak etiketlenmiş olması önemlidir. Daima hafif, yağsız dokuları veya mat bitişli dokuları tercih edin. Renkli nemlendirici mi yoksa sıvı fondöten mi? Sağlıklı bir ışıltı arıyorsanız renkli nemlendiricimizi, hafif ila orta kusurları düzeltmek için sıvı fondötenimizi tercih edin.

Bir fondötenin sağlayabileceği örtme kapasitesi daha önemli olan faktördür. Genişlemiş gözenekleri "gizlemek" için, sıvı fondötenimizi bir süngerle uygulayın, kusurları "gizlemek" için gereken yerlere sürün ve yüzün geri kalanını pürüzsüz hale getirin.
Daha ciddi kusurlar olması durumunda, mat bitişli renkli kompakt ürünümüzü seçin. Pigment açısından zengin formül, az miktarda ürünle cildi etkili bir şekilde kaplar ve eşitler, çok kalın ve gözenekleri vurgulayan bir makyaj bitişinden kaçınır. Ürünü yüzün ortasına bir süngerle uygulayın ve ardından boyuna sürün, ardından yüzün kenarlarına doğru pürüzsüz hale getirin. 

Son olarak, görünen noktaları maskelemek için kapatıcı bir çubuk veya fırça da uygulayabilirsiniz.

 

av_acne_fond-de-teint_eponge_1x1 472x472

Mat, ışıltılı bir cilt için pudra

Matlaştırıcı bir pudra, gün boyunca sebumu emerek yağlı ciltlerde makyajı sabitler.

 

Yarı saydam pudra mı yoksa hafif mozaik pudra mı?

Yarı saydam pudramız makyajınızı sabitler ve cildi ince bir şekilde matlaştırır. Hafif bir sonuç için büyük bir fırça ile uygulayın. Genişlemiş gözenekleri daha da etkili bir şekilde azaltmak için hafif mozaik pudramızı tercih edin. Cildinizin görünümüne göre sizin için doğru olan ürünü seçin. Daha da hedeflenen bir sonuç için, yarı saydam tozu tüm yüze uygulayın ve ardından genişlemiş gözenekleri gizlemek için hafif tozu belirli bölgelere uygulayın. Pudranızı uyguladıktan sonra, fırçanızı saç çıkış yönünün tersine kullanın. Bu, makyajınızı ve düzensiz cilt dokusunu düzgün bir hale getirecektir.

Mükemmel uyum

Avène Termal Suyu'nu yüzünüzden 20 cm uzağa püskürterek makyajınızın kalıcılığını uzatın. Suyun kurumasına izin verin. Avène Termal Su buharlaştıkça ciltteki makyajı sabitler: yağlı ciltler için vazgeçilmez bir adımdır. 

 

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ 

Makyajınızı her gece temizleyin

Bu, tüm cilt tipleri için önemli bir adımdır, ancak makyaj temizleme işlemi akşamları yağlı ciltler için daha da önemlidir. Bu günlük ritüel, makyajı ve kirleri temizlemenin yanı sıra gün boyunca üretilen sebumu da yok eder. Cildinizi tahriş etmeden makyajınızı çıkarmak için yüzünüzü ve boynunuzu (elbette çok fazla ovalamadan) misel suyuna batırılmış bir makyaj pamuğu ile nazikçe silin. Durulama gerektiren bir ürün arıyorsanız, arındırıcı ve matlaştırıcı bir jel temizleyici seçin. Musluk suyundaki kireç ve klor kalıntılarını gidermek ve cildi yatıştırmak için Avène Termal Su spreyi ile işlemi tamamlayın.

Süngerler ve fırçalar: düzenli olarak temizleyin

Süngerler ve fırçalar: düzenli olarak temizleyin

İster sünger ister fırça tercih edin, her kullanımdan sonra temizlediğinizden emin olun. Bu neden önemlidir? Açık havada makyaj aletleri toz, sebum ve diğer yabancı maddeleri biriktirir. Bunları yıkamak için şampuan veya duş jeli kullanmayın (bunların durulanması zor olabilir ve cildi tahriş edebilir). Sabun ve su yeterli olacaktır! Fırçanızı temiz bir havluya bastırarak fazla suyun giderilmesini sağlayın ve düz bir şekilde kurumaya bırakın. 

Aynı aralıktan

Yağlı ciltler için çözümlerimiz

Cildiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri

Cleanance Mattifying Emulsion

Cleanance Mattifying Emulsion

Hidratlar - matlaştırır - Kusurları azaltır

Back to top