İçindekiler

Yağlı ciltler için cilt bakımı

Her cilt tipinin kendi bakım rutini vardır ve yağlı ciltler özel bir özen gerektirir. Temizlemeniz, nemlendirmeniz, arındırmanız gerekiyor, ancak herhangi bir eski yöntemle değil. Yağlı cildinizi soymadan veya çok agresif bir şekilde bakım yapmadan dengelemek için doğru ürünleri kullanmalısınız. Daha sağlıklı (ve daha güzel!) bir cildin verimli döngüsünü nasıl başlatacağımızı görelim.

av_acne_maquillage_peau-grasse_1x1

Yağlı cildi tanımlamak

Her şeyden önce, cilt tipinizi belirlemek, cildiniz için doğru ürünleri seçmek için çok önemlidir.
Yağlı cilt, fazla sebum üreten ciltten yüzün her yerindeki parlak görünümüyle fark edilebilir. Gözenekler sebumun aktığı küçük delikler olarak genişler ve gözle görünür hale gelmektedir. Gözenekler tıkandığında kusurlar oluşur. Makyaj yaparsanız, fondöteninize tüm gün düzenli olarak rötuş yapmanız gerekir. Son olarak, saçlarınız kolayca yağlandığından saç deriniz de etkilenecektir.
Bu açıklamada kendinizi görüyorsanız, muhtemelen yağlı bir cildiniz var.

Cildim neden yağlı?

“Yağlı cildin kuru ciltten daha iyi yaşlandığı söylendi ama bu arada cildimin parlak görünümüne ve genişlemiş gözeneklerime dayanamıyorum...”

Emilie, 29 yaşında

Yağlı cildimi temizlemek için hangi ürünleri kullanmalıyım?

Yağlı ciltler için ritüel temizlikle başlar. Önceliğiniz fazla sebumu arındırmak ve azaltmaktır. Bunu başarmanın birkaç yolu vardır.

Temizleme jeli

Alkol veya sabun içermeyen jel, yağlı cilt bakımı için en hassas seçenektir. Jel sabahları gece salgılanan sebumu gidermek için, akşamları gün içinde biriken sebum, makyaj ve kirleri temizlemek için kullanılır. Temizleme jeli ıslak cilde uygulanır ve durulanmalıdır. Musluk suyundaki kireç kalıntılarını ve kloru gidermek ayrıca cildi yatıştırmak ve yumuşatmak için Avène Termal Suyu cildinize uygulayın. Etkisini artırmak için, suyu yüzünüze püskürtün ve kalan kirleri gidermek için parmak uçlarınızla masaj yapın.

Miseler suyu 

Bu "miseller" (yağlı maddeleri çeken küçük parçacıklar) sayesinde sebumu ve yabancı maddeleri yakalar. Çok hassas bir çözüm olan miseller suyu, hassas yağlı ciltlere saygı duyarak makyajı çıkarır ve sabah ve akşam kullanılabilir. Pratik ve hızlı olan bu çift etkili ürün (makyaj çıkarma ve temizleme) pamuklu ped ile sürülür ve durulanmaya gerek yoktur. Makyajınızı çıkarma konusunda tembel hissettiğinizde mükemmel çözüm...

 

Yağlı cildimi nasıl nemlendiririm

Cildinizin yağlı olması, neme ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez — tam tersi! Sabah cildinizi temizledikten sonra yağlı cildinize hafif, yağsız matlaştırıcı bir gündüz kremi uygulayarak fazla yağı azaltın, nemlendirin ve koruyun. Bu, makyaj yapıyorsanız baz olarak kullanılabilir ve elbette komedojenik olmayan makyaj malzemesi kullanmalısınız. Akşamları makyaj temizleme adımını temizleme jeli veya miseller suyu ile atlamayın ve yağlı ciltlere yönelik bir emülsiyon ile nemlendirin. Gerekirse akne karşıtı bir bakım da uygulayabilirsiniz. 

Yağlı ciltler için tüm makyaj ipuçlarımız

 

av_acne_peau-grasse_creme_1x1

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ 

Yağlı cildin derinlemesine arındırılması gerekir.

Temizleme ve nemlendirme, yağlı cilt bakımı için günlük rutinin bir parçasıdır. Cildin nefes almasına ve ışıltı vermesine izin vermek için hassas bir peeling uygulaması veya temizleme maskesi de uygulanabilir. Bu, fazla sebumu, ölü hücreleri ve kirleri derinlemesine temizleyerek gözeneklerinizi açık hale getirecektir. Ancak dikkatli olun: Bu maskeleri haftada bir veya iki defadan fazla kullanmayın ve her zaman agresif olmayan ve cildi soymayan ürünlerle birlikte kullanın. Cilt çok agresif bir şekilde tedavi edilirse, kalınlaşarak ve daha fazla sebum üreterek tepki verir ki bu tam olarak kaçınmak istediğimiz şeydir. 

Yağlı cilt bakımı için bakım rutinleri

Yağlı cilt bakımı için bakım rutinleri

Kuru ciltlere göre daha kalın ve daha az kırılgan görünse de yağlı ciltlerin de yumuşatılmaya ihtiyacı vardır. Püf nokta, bu cilt tipine yönelik ürünleri seçmek ve hassas uygulamak gerekmektedir. Temizleyicinizi, kreminizi veya eksfoliyatörünüzü parmak uçlarınızı kullanarak uygulayın ve eğer pamuklu ped ve miseller suyu kullanıyorsanız cildinizi ovalamayın. 

Aynı aralıktan

Yağlı cilt bakımı için çözümlerimiz

Cildiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri

Cleanance Cleansing Gel

Cleanance Cleansing Gel

Matlaştırır - Temizleyici - arındırır - Temizleyici etki

Cleanance Mattifying Emulsion

Cleanance Mattifying Emulsion

Hidratlar - matlaştırır - Kusurları azaltır

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Matlaştırır - arındırır - Fazla sebumu azaltır

Back to top