Balsamlar

Balsamlar

Kremsi dokusuyla vücut balsamları cildinize esneklik ve rahatlık sağlar. İster eriyen, ister nemlendirici veya besleyici bir balsam olsun, size ve ailenize en uygun olanı bulun.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

3 sonuçlar "Balsamlar"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Vücut balsamının amacı nedir?

Vücut balsamları dış etkenler nedeniyle zayıflamış cildi onarır ve besler. Kirlilik, hormonal değişimler, giysilerin neden olduğu sürtünme, özellikle kış aylarında sıcaklık değişimleri cildin bariyer işlevini bozar ve cildin hidrolipidik filmini bozar. Hidrolipidik film, cildin nem içeriğini korumak ve kurumasını önlemek için gereklidir. Günlük olarak yenilenmezse, özellikle eller, kollar ve göğüs gibi vücudun en çok maruz kalan bölgelerinde rahatsızlık, gerginlik, tahriş veya cilt kusurlarına ve cilt yaşlanmasına neden olabilir.

Cildinizin sağlığı özellikle kış aylarında soğuk ve rüzgar nedeniyle risk altındadır. Nemlendirici vücut balsamı, koruyucu hidrolipidik filmde eksik olan yağ maddeleri ile cildi hem nemlendirir hem de besler. Cildin nemlendirilmesi aynı zamanda cilt florasının veya mikrobiyotasının dengesinin korunmasına da yardımcı olur. Bazı vücut balsamlarının kaşıntı önleyici etkileri de vardır.

Balsam veya krem: fark nedir?

Vücut balsamı vücut kremine veya vücut losyonuna göre daha zengin ve pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Laboratuvarlarımız bunları doğal yağlar gibi son derece besleyici aktif bileşenlerle tasarlar. Termal Su veya I-Modulia® gibi diğer aktif bileşenler, yatıştırıcı, yumuşatıcı ve kaşıntı önleyici özelliklerini sağlamak için formülü tamamlar.

Böylece bir balsam daha besleyici eriyen bir dokuya sahip olur. Hızlı emilim için önce ellerinizde ısıtmanız yeterlidir.

Yüksek besleyici gücü onu özellikle aşağıdakiler için uygun hale getirir

  • kuru cilt veya vücudun dirsekler dizler ve ayaklar gibi daha pürüzlü bölgeleri.
  • Çok kuru ve pullu cilt
  • Egzama ve kaşıntıya eğilimli atopik cilt
  • Soğuktan tahriş olmuş cilt

Hangi vücut balsamını seçmeliyim?

Bir vücut balsamı seçerken, cilt bariyerinizin durumunu veya basitçe cildinizin kuruluk derecesini değerlendirmek önemlidir.

İşte size rehberlik edecek bazı ek ipuçları:

  • Trixera Nutrition Nutri-Fluid Balsam tüm ailenin çok kuru ciltleri için uygundur. Tüm vücuda kolayca yayılır ve besleyici akışkan dokusu sayesinde hızla emilir. Ayrıca kuruluk ve dehidrasyonla savaşmak için üç lipidik aktif bileşen içerir. Cilt elastikiyetini ve rahatlığını yeniden kazanır.
  • Xeracalm A.D. Lipid Onarıcı Balsam çok kuru ve kaşıntıya eğilimli hassas ciltler için formüle edilmiştir. Bu yumuşatıcı vücut bakım ürünü cildin bariyer işlevini geri kazandırmak ve kuru cildin neden olduğu kaşıntıyı yatıştırmak için tasarlanmıştır. Formülü alerji riskini en aza indirir. Son olarak, Avène Termal Su sayesinde cildi yumuşak bırakır.
  • Body Moisturising Melt-In Balsam kuru ve hassas ciltler için yoğun nem sağlar. Shea yağı ile zenginleştirilmiş formülü cildi 24 saate kadar yumuşak ve pürüzsüz bırakır. Kremsi dokusu ve sakinleştirici kokusu sizi rahatlamaya ve kendinizi şımartmaya davet ediyor.

Vücut balsamı nasıl kullanılır?

Balsamı günlük vücut bakım rutininizin bir parçası olarak kullanın. Rutininiz, cildinizi cilt sorunlarınıza ve cilt tipinize uygun bir duş jeli ile temizleyerek başlamalıdır.

Herhangi bir nemlendirici ürün de sabah ve/veya akşam temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır.

Balsamın etkilerini güçlendirmek için haftada bir kez vücut peelingi kullanmanız önerilir. Ölü deriyi temizleyerek cildi nemlendirici ve besleyici bakımlara hazırlar.

Daha sonra Avène Termal Suile iyi hissetme ritüelinizi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak, balsamınızı dairesel hareketlerle masaj yaparak ve pürüzlü veya kuru bölgelere özellikle dikkat ederek tüm vücuda uygulayın.

Back to top