Onarıcı bakımlar Onarıcı bakımlar

Cildiniz hassas mı? Çok hassas ciltler için yatıştırıcı bir kreme ihtiyacınız var. Bu yüz ürünü cildinizi hızla yatıştırır; hassas ciltler için ideal bir yatıştırıcı bakımdır ve anında rahatlık sağlar.

2 sonuçlar "Onarıcı bakımlar"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Yüzünüzdeki alerjik reaksiyonu nasıl hafifletirsiniz?

Ev temizlik ürünleri, kozmetikler ile temas ettikten sonra veya güneşe maruz kaldıktan sonra yüzünüzde kızarıklıkve gerginlik yaşıyor musunuz? Muhtemelen hassas, reaktif bir cilde sahipsiniz ve alerjilerineyatkınsınız.

Bu rahatsızlığı gidermek için alerjik reaksiyona neyin neden olduğunu belirlemek onu ortadan kaldırmak ve kullanmayı bırakmaktır.

Ardından kuru ciltteki ısı ve tahrişi hemen yatıştırmak için iki cilt bakım ritüeli öneriyoruz:

  1. Hasarlı cilt bölgesine Avène Termal Su Spreyi ile ıslatılmış kompresleri yaklaşık on dakika boyunca uygulayın ve kompresleri düzenli olarak yeniden püskürtün.
  2. Rahatsızlığı hızlı ve kalıcı bir şekilde yatıştırmak için yatıştırıcı bir yüz kremi uygulayın.

Eğer cilt kuru değil de nemli hissederse, Cicalfate Onarıcı Sprey'i, lokal olarak kullanın.

Daha genel olarak, yüzünüzde alerjik bir reaksiyonun tekrarlanmasını önlemek için, koku ve agresif bileşenler içermeyen temizleyici ve kozmetikler kullanın. Hassas ve reaktif ciltler için Tolérance Gel Cleanser Lotiongibi hipoalerjenik ürünleri seçin.

Ayrıca makyaj yapmadan önce cildinizin yatışmasını beklemenizi ve Couvrancegibi dermo-kozmetik ürünleri tercih etmenizi öneririz. 

Yüzünüzdeki alerjir şiddetliyse ve/veya tekrarlıyorsa aynı zamanda yatıştırıcı bir krem uygulamak yeterli olmuyorsa, doktorunuza danışmaktan çekinmeyin. Tolerans gösteremediğiniz maddeleri daha kesin bir şekilde tespit etmek için sizi bir alerji uzmanına yönlendirebilirler. Bu, şişlik, kırmızı lekeler, kaşıntı ve kızarıklıkları azaltmak için antihistaminikler gibi en uygunalerji karşıtı tedaviye yönlendirilmenize yardımcı olacaktır.

Yüzümdeki alerjiye eğilimli cilt için hangi yatıştırıcı kremi seçmeliyim?

Aşırı duyarlı, reaktif, toleranssız veya alerjik cildin hassasiyetini korumak için, koku, uçucu yağ ve koruyucu içeren yatıştırıcı yüz kremlerinden kaçınmanız gerekir.

Günlük olarak, Tolérance Extrême serimizdekigibi minimal içeriklere sahip yüz bakımlarını seçmenizi öneririz.  temizleme sütlerinden nemlendirici ve yatıştırıcı kremlere ve maskelere kadar bu ürünler hassas ciltlerin ihtiyaçlarını karşılar.

Reaktif ciltler için laboratuvarlarımız, cildiyatıştırmak, dehidrasyonu telafi etmek ve cilt bariyerini onarmak için Tolérance Control yatıştırıcı krem serisini formüle etmiştir. Patentli aktif bileşen D-Sensinose sayesinde, otuz saniyeden kısa bir sürede karıncalanma, yanma, gerginlik gibi rahatsızlıkları yatıştırır. İki farklı formda geliştirilmiştir:

Kızarıklığa kaşıntı eşlik ediyorsa ve daha çok atopik egzamaya benziyorsa Xeracalm A.D. serisindekiyatıştırıcı, kaşıntı karşıtı kremleri öneririz.

Burada bahsedilen üç yatıştırıcı krem serisi Sterile Cosmetics® teknolojisinden faydalanmaktadır, yani:

  • Sadece cilt için gerekli aktif bileşenleri içeren bir bileşim.
  • Sterilize edilmiş formül ve steril bariyer ambalaj.
  • Mükemmel derecede hermetik bir kapatma sistemi.

Son olarak, güneşe çıkmayı planlıyorsanız, en az iki saatte bir cilt tipinize ve güneş ışığı seviyesine uyarlanmış bir SPF'ye sahip mineral güneş koruması (kimyasal filtresiz) uygulayın.

Back to top