Hassas ciltler için cilt bakımı

Hassas ciltler için cilt bakımı

Hassas cildinize bakım yapmak ve kendinizi yumuşaklık ve esenlik dolu bir anla ödüllendirmek ister misiniz? Bakım ürünlerimizi keşfedin: krem, maske, hassas cilt peelingi... cildinizin hassasiyetine saygı duymak için formüle edilmiştir.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

18 sonuçlar "Hassas ciltler için cilt bakımı"

CİLDİNİZ
CİLDİNİZ

Epidermis %20 ile %30 oranında su içerir. Hissedilmeyen su kaybını sınırlandırarak bu hidrasyon seviyesini korumak esastır.

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Vücudunuzdaki cildin hassas olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Doğal olarak hassas ciltler çocukluktan itibaren karıncalanma, gerginlik ve sıcak basması yaşar. Bu yapısal hassasiyet dış saldırılara karşı savunmasız olan daha kırılgan bir hidrolipidik filmden kaynaklanmaktadır. Ayrıca epidermisin koruyucu bariyeri ciltteki nemi daha az tutabildiğinden kuru cilt eşlik edebilir. Üstelik bu hassasiyet genellikle ince ve açık tenlilerde görülür.

Ev deterjanları gibi tahriş edici ve soyucu ürünler, çok sık kese yapmak, duştaki sert su ve stres de hassas cilde sahip vücudun farklı bölgelerinde cilt rahatsızlığına neden olabilir.

Lütfen dikkat: cildiniz dokunmaya karşı hassassa ve parlak kızarıklık ve hatta kaşıntı varsa, cildiniz alerjiye yatkın  veya atopik egzamaya eğilimli olabilir. Tahriş edici maddelere karşı bir reaksiyondan da kaynaklanabilir.

Hassas ciltler için hangi vücut bakım ürünlerini kullanmalısınız?

Vücuttaki hassas cilt, üç adımdan oluşan bir  aracılığıyla günlük bakım gerektirir: duş veya banyo, peeling ve nemlendirme. Hassas cildi rahatlatmak için tüm bu adımların mümkün olan en nazik şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Hassas ciltler nasıl temizlenmelidir?

Duşta veya banyoda hassas cildinize iyi bakmak için yapabileceğiniz birkaç şey:

  • Cildinizi kurutmamak için su sıcaklığının 37°C'nin üzerinde olmadığından emin olun.
  • Aynı nedenle, suda on dakikadan fazla kalmadığınıza emin olun.
  • Kuru ve hassas ciltler için Body Gentle Shower Gelveya Cold Cream Ultra-Rich Cleansing Bar gibi hassas , sabun içermeyen bir temizleyici kullanın.
  • Ayrıca nemli cildinize birkaç sprey Body Skincare Oil uygulayabilirsiniz. Emülsiyon haline getirin, böylece cildinizi besleyecek ve geliştirecek hafif sütlü bir sıvı haline gelir.
  • Hassas bölgelerde, musluk suyundan gelen sert su ve klor kalıntılarını gidermek için temizlik rutininizi Termal Su Spreyi ile tamamlayabilirsiniz.
  • Vücudunuzun hassas cildinin sürtünmesini sınırlamak için, bir havluyla hafifçe kurulayın.

Son olarak, 24 saat koku koruması ve nemi azaltmak için, hassas ciltler için tasarlanmış Body Deodorant ürününü tıraş veya ağda sırasında bile uygulayın.

Hassas ciltler için hangi vücut peelingini kullanmalısınız?

Vücut peelingi hassas cilde yumuşaklık ve parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Body Gentle Scrubgibi ince, yumuşak pütürler içeren nazik bir bakım seçtiğinizden emin olun. Bitki bazlı aktif bileşenleri cilt dokusunu nazikçe eksfoliye eder, nemlendirir ve pürüzsüzleştirir.

Hassas ciltler için vücut peelingi, haftada en fazla bir veya iki uygulama ile tüm faydalarını sağlar.

Hassas ciltler için hangi vücut kremini kullanmalısınız?

Vücut kremleri ve balsamları ile nemlendirme, günlük hassas cilt bakım rutininizin üçüncü adımıdır. Bunlar cilt bariyerini onarmak ve dehidrasyonu önlemek için gereklidir.

Cildiniz doğal olarak hassassa ve herhangi bir tıbbi rahatsızlığı yoksa Vücut Nemlendirici Melt-In Balm kadifemsi yumuşaklıkta bir cilt için en iyi arkadaşınız olacaktır. Kremsi, yapışkan olmayan dokusu uzun süre kalıcı, rahatlatıcı nemlendirme sağlar.

Tüm ailenin hassas ve kuru cildi için Trixera Nutritionserisinden besleyici ve koruyucu bir cilt bakım ürünü seçin. Son olarak, kaşıntı veya atopik cilt problemi belirtileri yaşıyorsanız, XeraCalm A.D. serisindeki krem ve balsam kaşıntı önleyici bileşenlerle cildinizi rahatlatacaktır.

Back to top