av_votre-peau_cicatrisation_irritations_enfant_coude_16x9
İçindekiler

Cilt kusurları ve deri döküntüleri: cilt onarımı harikası

title

Ne bilmek istiyorsun

3

yara iyileşmesi üç ana aşamada gerçekleşir.

100

her yıl milyonlarca insanda yeni yara izleri oluşuyor.*

21 gün

cildin yenilenmesi için geçen ortalama süredir.

*B.C Kahverengi a,b, SP McKenna v, K. Siddhi v, DA McGrouther a,b, A. Bayat a,b,*Yara izlerinin gizli bedeli: cilt skarından sonraki yaşam kalitesi.

Yaşamak, cildimizin kırılgan ama sağlam kılıfının günlük yaşamın tehlikeleriyle karşı karşıya kalmasına izin vermek demektir: yemek pişirirken kayan bir bıçak, oyun alanına düşme, sonu kötü biten tamirat işleri... Cilt, daha büyük yaralanmaların yanı sıra küçük yaralanmalarla karşı karşıya kaldığında, hassas bir mekanizmayı ve insan dokusunun en dikkat çekici özelliklerinden birini tetikler: yara iyileşmesi.

Yara iyileşmesi, cilt dokusunun üç aşamada onarılması işlemidir:
• 2 ila 7 gün süren, kızarık ve sıcak görünen cildinizin kendini koruyacağı bir iltihabi evre. Enflamasyon çok yoğun ise tıbbi müdahaleler gerekli olacaktır.
• Deri dokularının etli kabarcıklar oluşturarak yenilendiği derin bir iyileşme aşaması: damarlar ve hücreler açısından zengin proliferasyonlar.
• Son olarak, yaklaşık iki hafta sonra, epidermisin yaranın kenarlarında kapandığı “epidermal yeniden şekillenme” adı verilen yüzeysel bir aşama başlar. Bu aşama, yaranın oluştuğu andan itibaren iki yıla kadar sürebilir.

Ve bu koruyucu mekanizmayı tetikleyen yaraların yanı sıra, cildinizin karşılaştığı başka saldırganlık biçimleri de vardır: nedeni, sıklığı, tekrarı, yeri ve biçimi kişiden kişiye değişebilen deri döküntüleri. Yara iyileşmesi ve cilt döküntüleri söz konusu olduğunda, cildinizin kendini onarmaya başlamasına yardımcı olacak birçok yol vardır. Cildinize biraz dikkat, özen ve hepsinden önemlisi zaman verirseniz, gerisini o halleder. 

title

Aşama

Cildinize yardım edin ve o da size yardımcı olacaktır

av_votre-peau_cicatrisation_genou_enfant_fille_4x5 473x473

Onarma

Yara izleri: Cildiniz yaralandığında, doğal iyileşme süreci otomatik olarak başlar. İlk "yara" derinse kapanma, epidermisin hızlı bir şekilde onarılmasıyla sonuçlanır ancak görünüm tam olarak normal cildin ki gibi değildir: geride bir yara izi kalır. Yara izi iyileşir, zamanla kendini yeniden şekillendirir ve hatta oluştuktan birkaç ay sonra, bir gün tamamen yok olabilir. Bazı nadir durumlarda, gerçek iyileşme sorunları olabilir. Yara izlerinize en başından bakım yapmak için doğru alışkanlıkları edinerek cildinizi bu hassas süreçte destekleyebilir ve kendinize hızlı, kaliteli cilt onarımı için en iyi şansı verebilirsiniz. Aynı şey sivilce izleri, dövmeler ve ameliyat sonrası yara izleri için de geçerlidir: Önlemek, tedavi etmekten daha iyidir.

Keşfet
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_4x5 473x473

Yatıştırma

Deri döküntüleri: Hassaslaşmış cilt, yardım için ağlayan cilttir. Deri döküntüleri, yabancı bir cismin girmesinin ilk işaretidir - bir parçacık, yiyecek türü veya sürtünme. Zararsız olmasına rağmen cilt döküntüleri , günlük yaşamınızı etkileyebilecek bir rahatsızlık ve utanç kaynağıdır. Su çiçeği ve bez bölgesi pişiği gibi bazı döküntü türleri yalnızca en küçük çocukları etkiler. Ayrıca günlük hayatta karşılaştığımız çeşitli döküntü türleri vardır. Ne tür bir cilt döküntüsüne sahip olursanız olun, cildinize bakım yapmak ve bundan kurtulmak istiyorsanız bunu ciddiye almanız önemlidir.

Keşfet
AV_Cicalfate-_Facebook_Post_Quarter2-2019_Repairing Protective Cream_3282770204667_2_High-resolution

Cicalfate+ Onarıcı Koruyucu Krem

Bu ürünü kızım çok küçükken ve yüzünde düşme nedeniyle büyükçe sıyrıklar olduğunda keşfettim. O zamandan beri, seyahate çıktığımızda ilk yardım çantamdan hiç çıkmadı, çünkü her şeyi onarıyor! Sihirli bir ürün!!!

NANCY, 51

Ürünü keşfedin
Back to top