Vücut bakımı

Vücut bakımı

Vücudunuza özen göstermek aynı zamanda cildinize de özen göstermek anlamına gelir! Dermo-kozmetik vücut bakım ürünlerimiz yatıştırır, cildinizi nemlendirir ve besler. Cildinize önemli bir zevk anı yaşatın.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

20 sonuçlar "Vücut bakımı"

CİLDİNİZ
CİLDİNİZ

Epidermis %20 ile %30 oranında su içerir. Hissedilmeyen su kaybını sınırlandırarak bu hidrasyon seviyesini korumak esastır.

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Vücudunuza ve cildinize özen göstermek neden önemlidir?

Cilt dış saldırganlara (rüzgar, aşırı sıcaklıklar, kirlilik vb.) karşı vücut için önemli bir koruyucu bariyerdir. Dengesindeki herhangi bir bozulma vücudunuzun sağlığını etkileyebilir.

Cildin yapısı vücudun bölümüne göre değiştiği için bazı bölgelerin özel ihtiyaçları olabilir. Örneğin eller, ayaklar ve mide arasındaki doku farklıdır.

Günlük yıkama şunları yapmanızı sağlar:

 • Cilt sorunlarına neden olabilecek toz ve kiri ciltten uzaklaştırmak.
 • Teri gidermek ve hoş olmayan vücut kokusunu gidermek.
 • İyi el hijyeni de dahil olmak üzere mikrop ve kontaminasyon yayma riskini sınırlandırımak.
 • Yenilenmek, yeniden enerji toplamak ve rahatlamak.

İkinci olarak, vücut bakım ürünleri aşağıdaki noktalara yardımcı olur:

 • Örneğin "balık pulu" cilt, kızarıklıklar veya sıkılık kaybı gibi rahatsızlıklardan kaçınarak sağlıklı cildi korumak;
 • Cilt yaşlanmasını geciktirmek;
 • Fiziksel ve zihinsel esenlik.

Hassas cildime nasıl cilt bakımı yapmalıyım?

Uzun süreli yumuşak ve esnek bir cilt için bu vücut bakım rutinini öneriyoruz.

Duşta cilt bakımı

Vücudunuzu yıkamak için su tek başına yeterli değildir. Kirler dermatolojik bargibi bir  veya hassas cilde nazik davranan başka bir duş jeli ile temizlenmelidir. Bu sayede geleneksel sabunların neden olduğu kuruluk ve gerginlik riski önlenir.

Aynı risklerden kaçınmak için, çok sıcak suyla durulamadığınızdan da emin olmalısınız. Çok sıcak su, cildinizi çevreden koruyan yağlı bir tabaka olan hidrolipidik filmi bozar.

Ayrıca, cildi kurutan kireç ve epidermisi tahriş eden klor içeriğine sahip musluk suyuyla temas süresini sınırlandırmak için banyo yerine duş tercih etmenizi öneririz.

Son olarak, havlunuzu kuvvetlice ovalamak yerine hafifçe kurulayın.

Haftalık peeling

Haftada bir veya iki kez ölü deriyi ve kirleri temizlemek için vücut peelingi kullanın. Böylece cildiniz vücut nemlendiricinizin özelliklerinden daha da fazla faydalanacaktır.

Nemlendirici vücut bakımı

Vücudunuzun cildini her gün ve özellikle peeling sonrasında nemlendirmek, epidermisin su ve yağdan oluşan hidrolipidik tabakasının korunmasına yardımcı olur. Avène sizin için nemlendirici vücut kremleri ve ayrıca vücudun aşırı maruz kalan bir bölgesi olan elleriçin özel olarak uyarlanmış bir ürün yelpazesi formüle etmiştir.

Bu bakım ürünleri cildinizi parlak tutmanıza, korumanıza, kuruluğu önlemenize ve cilt yaşlanmasını yavaşlatmanıza yardımcı olacaktır.

Güneşten koruma

Kendinizi güneşten korumak cildinizi genç ve sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Farklı cilt tonlarına ve hassasiyetlerine göre uyarlanmış güneş koruma ürünlerimizi keşfedin. Göğüs, eller ve kollar gibi vücudun özellikle açıkta kalan bölgelerine daha sık uygulama yapılması yaşlılık lekelerininortaya çıkmasını önleyebilir ve sınırlayabilir.

Ayrıca, güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatlerde, genellikle öğlen 12 ile öğleden sonra 3 arasında, gölgede kalmaya özen göstermelisiniz.

Kış koruması

Kışın, vücudunuzu yoğun sıcaklık değişimleriyle ilişkili kızarıklık, gerginlik ve kaşıntıdan korumak için sıcak tutan giysilerle örtündüğünüzden emin olun.

Isınma nedeniyle evlerde oluşan kuru hava kış aylarında cilt kuruluğunun da başlıca nedenidir. Bu nedenle, cildi nemlendirmek ve elementlere karşı korumak için cold creamgibi daha zengin içerikli vücut bakım ürünlerine yönelmek mantıklıdır.

Her cilt tipi için uygun en iyi ürün hangisidir?

Vücut bakım ürünlerinin dokusu  ve karşılaşılan sorunlara göre değişiklik gösterir.

 • Kuru cilt ve çok kuru gergin ve çeşitli derecelerde pul pul dökülen ciltler bir doz beslenmeyle birlikte yoğun nemlendirme gerektirir. TriXera Nutrition serisinde yer alan duş kremi, sütler ve besleyici balsamlar bu cilt tiplerine ihtiyaç duydukları tüm lipitleri sağlayacaktır.
 • Hassas ciltler Bodyserisindeki vücut bakım ürünlerinde yumuşaklık ve rahatlık bulacaktır.
 • Cicalfate ürünleri, spreyler, jeller ve kremler şeklinde, hassascildin yüzey katmanlarını onarır.
 • Vücudunuzda egzama var ve kaşıntı mı yaşıyorsunuz? Xeracalm A.D. serisi Temizleme Yağı, Ultra Zengin Temizleme Barı, Lipid Onarıcı Krem ve Balsam ve Yatıştırıcı Konsantreile size rahatlama ve nemlendirme sağlar.

Sıcaklık da vücut ürünü seçiminizi etkileyebilir. Soğuk havalarda balsam gibi zengin dokulu vücut bakım ürünlerini; yaz aylarında ise cilt tarafından daha çabuk emilen losyon veya krem gibi hafif dokulu ürünleri tercih edin.

Back to top