İçindekiler

Cildinizi güneşten korumak

Güneş ışınlarının cilt üzerinde, lekeli cilt döküntülerinden (güneş yanığı) hızlı cilt yaşlanmasına ve cilt kanserlerine kadar değişen, yıkıcı etkileri vardır. Güneşe maruz kalma cilt kanserinin birincil nedeni ve radyasyonun en ciddi sonucudur. Ancak sıcak çarpması, güneş çarpması, ışığa duyarlılık ve güneş alerjisi riskleri de dikkate alınmalıdır. Tüm bu nedenlerle, cilt kanserinden ve erken cilt yaşlanmasından sorumlu olan UVA ve UVB ışınlarını filtreleyen bir güneş koruma ürünü ile cildinizi güneşten korumanız önerilir. 

Çocuklar için güneş koruması

Ciltleri daha hassas olduğundan ve güneşe daha sık maruz kalmalarından dolayı çocukları güneşten giysi ve güneş kremi ile korumak zorunludur. Ve onlara güneşe maruz kalma kurallarını ve güneşe çıkarken iyi alışkanlıkları öğretmek için asla erken değildir: çocuklukta bir güneş yanığı, yıllar sonra yetişkinlikte cilt kanserine neden olabilir.

Çocukların cildini koruma

av_solaires_enfants_vulnerable_1x1 1620x1620

Çok akışkan. Ayaklarımda ve ellerimde güneş alerjisi olduktan sonra cildimi yanık hissi olmadan onarmaya yardımcı oldu. Bu çok hafif süt, düzenli uygulama ile cilt onarımısürecini hızlandırdı.

Anne, 44 yaş

Güneşe maruz kaldıktan sonra cildi yatıştırma

Güneşe maruz kalan cilt hassas ve hatta cansızlaşmış bir cilttir. Güneşe çıktıktan sonra cildinize nasıl bakılır İki amacı olan birkaç temel adım vardır: güneşe maruz kalırken sizi korumak ve sonrasında nemlendirmek.

Güneşte zaman geçtikten sonra cildi yatıştırma

Skin Protect formülasyon çizelgesi

30 yıldır Eau Thermale Avène laboratuvarları, tüm hassas cilt tiplerini korumak ve çevre üzerindeki etkiyi en aza indirmek için giderek daha etkili ve güvenli güneş bakım ürünleri yaratarak yenilikler yapmaktadır. Avene güneş bakım ürünleri üç öncelik göz önünde bulundurularak formüle edilmiştir: en hassas ciltler için bile güvenlik, etkinlik ve optimum tolerans.

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_protection_stress-oxydatif_laboratoire_pipette_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_engagement-formulation_laborantine_microscope_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_tolerance-optimale_bebe_plage_4x5</span>

Skin Protect formülasyon çizelgesi

Cildinizi kışın koruma

Güneş, kışın da dahil olmak üzere tüm yıl boyunca parlar. UVB ışınları yılın bu zamanında azalır ve daha az tehlikeli hale gelirken, cilt yaşlanmasından ve bazı melanomlardan sorumlu olan UVA ışınları için durum böyle değildir. Bu nedenle cildinizi güneş ışınlarından korumaya devam etmeniz önemlidir.

av_solaires_hivers_se-proteger_1x1
UZMAN TAVSİYESİ

Güneşten kaynaklanan risklere karşı etkili koruma için iyi bir güneş koruması aşağıdakileri sağlamalıdır:
 

  • En az 6 SPF (Güneş Koruma Faktörü/UVB koruma faktörü) sunmak
  • Etikette belirtilen SPF'nin 1/3'üne eşdeğer minimum UVA koruması sağlamak
  • En uzun UVA ışınlarını kapsamak: 370 nm'lik minimum kritik dalga boyu.

Daha sonra fototip grubunuza, cilt tipinize ve tercihinize göre güneş korumanızı seçebilirsiniz.

Doğru güneş korumasını seçme

 

av_solaires_cancer-peau_homme_dos_1x1

Eau Thermale Avène'in kanseri önleme taahhüdü

Bugün teşhis edilen her üç kanserden biri cilt kanseridir. Cilt kanserindeki bu artışta çocukluktan itibaren aşırı güneşe maruz kalma arasındaki bağlantı sadece bilinmekle kalmamış, kanıtlanmıştır. Genel halkı foto korumanın önemi ve güneşe maruz kalmanın riskleri hakkında eğitmek için Eau Thermale Avène Laboratories, Cilt Kanseri Vakfı ve Euromelanoma gibi kuruluşlarla ortaklaşa kanseri önlemeye kendini adamıştır.

Eau Thermale Avène'in kanseri önleme taahhüdü

 

Güneş yanığına yardımcı olmak için Termal Su 

Ah! Yeterince güneş kremi sürmediniz ve cildiniz kızardı mı? Çabuk - meselelere et atın! Cildinizi etkili bir şekilde koruyan bir gölge bulun veya giysiler giyin. Ardından nemli bir havlu koyarak, duş alarak veya cildinize bolca Termal Su püskürterek cildinizi ferahlatın.

Gerektiği kadar tekrarlayın. Susuz kalmamanız için bol miktarda sıvı için ve acıyan cildinizi yatıştırmak için bir onarım kremi veya jeli uygulayın. Kabarcıklar ortaya çıkarsa, enfeksiyon riskinden kaçınmak için doktorunuza danışın. 

av_sun care_intense protect 50-_social_18_post_3282770141214_hd 720x720

GELECEĞİMİZİ KORUMAK İÇİN ÇÖZÜMLERİMİZ

Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri, cildi ve okyanusları korumak için tasarlanmıştır.

AV_SUNCARE_Brand-website_Lotion-50-Very-high-protection_100ml_Packshot_Product-page_600x725

Eau Thermale Avène - Cleanance Solaire Renkli SPF 50+

Son zamanlarda omuzlarım ve boynum güneşe çok kötü tepki veriyordu, bu yüzden bir kez daha cildim için AVENE'ye güvenmeye karar verdim. Gerçekten çok memnunum. Uygulaması kolay çünkü dokusu mükemmel, ayrıca en yüksek koruma! Tepkisel, toleranssız bir cildiniz varsa, bu gerçekten sizin için yapıldı!

Christelle 46 yaş

Back to top