İçindekiler

Güneş maruziyeti sonrası cildi yatıştırma

av_solaires_proteger_femme_enfant_plage_1x1 577x577

1. Adım: Cildinizi güneşten koruyun.

Güneş maruziyetisırasında en önemli şey: cildinizikorumayı unuttuysanız, güneş sonrası rutininizi sonuna kadar sürdürmenin bir anlamı yoktur. Güneşe maruz kalmak asla risksiz değildir, bu yüzden cildinizi giysiler ve yüksek SPF'li bir güneş kremi ile korumanız önemlidir.  Güneş hasarı ve cilt yaşlanması risklerini sınırlamanın tek yolu budur: güneş yanığı, güneş lekeleri ve hatta Cilt kanseri.

2. Adım: Cildinizi iyi durulayın.

Tuz ve klor cildi kurutmaya eğilimlidir, bu nedenle ciltteki klor, kum, tuz ve güneş kremi filtrelerinin kalıntılarından kurtulmak için denizden veya havuzdan çıktıktan sonra durulanmak önemlidir. Nemlendirme duşta başlar: Cildi derinlemesine nemlendirmek ve beslemek için,cildi kurutan klasik sabun yerine tercihen nötr pH'lı surgras (süper yağlı) sabunla yıkayın. Deri döküntülerini,kuru saç derisini yatıştırmak için saçınızı iyice durulamayı unutmayın.

 

av_solaires_rincer_douche_femme_plage_1x1 473x473

GÜNEŞ

Güneş sonrası bakım ürününüzü nasıl seçersiniz?

Doku

Güneş koruyucunuzu seçtiğiniz gibi, cilt tipinize ve tercihinize göre güneş sonrası bakım ürününüzün seçimini de yapmanız önemlidir. Güneş kremi ve güneş sonrası losyonun ortak noktası nedir? Her ikisi de güneşin cilt üzerindeki etkilerini yatıştırmak için antioksidan ve antiinflamatuar özellikler içerir.

Cilt "tipi"

Güneş sonrası bakım ürünü cilt tipine göre seçilmelidir: hassas, reaktif veya yağlı. Yağ, süt veya krem olsun, tercihlerinize ve cildinizin ihtiyaçlarına göre hangi konsantrasyonun sizin için en iyi olduğuna karar vermek size kalmıştır. Cildiniz yıpranmış ve pul pul dökülüyorsa, derinlemesine beslenme için zengin içerikli bir krem seçin. Cilt zaten iyi nemlendirilmişse, bir süt veya yağ yeterli olabilir.
 

 

UZMAN TAVSİYESİ

Cildimizi içeriden de nemlendiririyoruz

Güneşe maruz kaldıktan sonra ferahlamak ve nemlendirmek için bir içecek almayı unutmayın. Susuzluğunuzu giderme olasılığı daha düşük olan şekerli içecekler ve gazlı içecekler yerine su ve soğuk içecekler seçin. Günde ortalama 1,5 litre su içilmesi önerilir.

Yazdan sonra cildin onarılmasında yiyeceklerin oynadığı rol çok önemlidir. Meyve ve sebzelerden zengin dengeli bir beslenme seçerek, cildin kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu antioksidanları vücuda sağlarız.

Aynı aralıktan

GÜNEŞ SONRASI CİLDİN YATIŞMASI İÇİN ÇÖZÜMLERİMİZ

Güneşten sonra cildi yatıştırmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

Güneş Sonrası Onarım

Güneş Sonrası Onarım

Yatıştırır - hidratlar - Nemlendirici etki - Cildi nemlendirici etki - Yatıştırıcı etki

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

Back to top