İçindekiler

Kansere karşı taahhüdümüz

av_solaires_cancer-peau_engagement_european skin-cancer-foundation_1x1 473x473

Cilt kanseri: gerçek bir halk sağlığı sorunu

Çocukluktan itibaren aşırı güneşe maruz kalma, artık ister melanom ister karsinom olsun, cilt kanserlerinin prevalansındaki artışın iyi bilinen bir nedenidir. Bu nedenle, erken yaşlardan itibaren fotokoruma konusunda eğitim son derece önemlidir. Eau Thermale Avène Laboratuarları, bu alanda uzun süredir devam eden katılımları ve güneş bakımı konusundaki uzmanlıkları sayesinde bu gereksinimleri öngörmüştür. Avene güneş bakım serisinin güneşten güvenli koruma sağladığı ve güneş hasarını önlemeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

 

Cildinizi güneşten korumak

Avrupa Cilt Kanseri Vakfı ile özel işbirliğimiz:

Avrupa Cilt Kanseri Vakfı, 2008 yılında Profesör Stockfleth tarafından kurulmuş, dermatologları melanom dışı cilt kanserleri konusunda bilgilendirmeyi ve eğitmeyi ve öğretmenler, ebeveynler ve öğrenciler için programlar aracılığıyla farkındalık yaratmayı, bilgilendirmeyi ve önlemeyi amaçlayan bir dernektir. Eau Thermale Avène, 2013 yılından bu yana Avrupa Cilt Kanseri Vakfı ile özel, uzun süreli bir ortaklığa dahil olmuştur ve iki ana eksene dayalı olarak cilt kanserine karşı mücadeledeki eylemlerini desteklemektedir:

Önleme SunPass eğitim araçları ve bilgilendirici broşürler, okullarda ve kreşlerde eğitici misyonlar aracılığıyla halkı güneşin zararlı etkileri ve erken yaşlardan itibaren edinilmesi gereken iyi alışkanlıklar konusunda uyarıyor.

Eğitim Her Avrupa Eau Thermale Avène yan kuruluşunun desteğiyle doktorları ve dermatologları cilt kanseri taraması, teşhisi ve tedavisi konusunda eğiterek.

Eau Thermale Avène'nin Euromelanoma ile işbirliği

Eau Thermale Avène ayrıca cilt kanserinin önlenmesi, erken teşhisi ve tedavisine ilişkin bilgileri tanıtmayı ve paylaşmayı amaçlayan bir dernek olan Euromelanoma'ya da sponsorluk yapmaktadır. 1999'da Belçika'da kurulduğundan beri Euromelanoma, şu anda en az 39 ülkede faaliyet gösterdiği noktaya kadar büyümüştür. Bu dernek, başkanlığını Véronique Del Marmol'un yaptığı bir Avrupalı dermatologlar ağı tarafından yürütülmektedir. Tüm girişimleri 3 ana hedef kitleye yöneliktir; genel halk, bilim topluluğu ve Avrupa ve ulusal yasa yapıcılar.

  • Euromelanoma web sitesi ve yıllık kamuoyu bilinçlendirme kampanyası aracılığıyla halk için Euromelanoma, cilt kanserinin anlaşılmasını, önlenmesini, erken teşhisini ve tedavisini teşvik eder. Bu aktivite, yıllık melanom tarama gününde gerçekleştirilen halka açık taramalarla sonuçlanır. Bugüne kadar 600.000'den fazla kişiye ücretsiz cilt testi yapılmıştır.
  • Dermatologlar ve daha geniş sağlık hizmetleri topluluğu için Euromelanoma, cilt kanseri hastalarının bakımını geliştirmek için bilimsel yayınlar aracılığıyla düzenli olarak bilgi ve en iyi uygulamaları paylaşmaktadır.
  • Euromelanoma, hükümetler için cilt kanseri tedavisinin sağlık sistemleri ve sağlık yasalarında tam olarak tanınmasını ve desteklenmesini sağlamak için özel etkinlikler düzenlemektedir. 

Eau Thermale Avène, yıllık Euromelanoma kampanyalarının tasarımına katılır ve bağlı kuruluşları, ülkeler arasında sağlıklı rekabet yaratmak ve yerel girişimleri paylaşmak için katılmaya teşvik eder. Örneğin 2019'da Bulgaristan'da, yan kuruluş ETA ve Euromelanoma, Varna sokaklarında eczacılık öğrencileriyle bir cilt kanseri bilinçlendirme kampanyası yürüttü. Girişim yerel basında geniş yer buldu. 

 

Back to top