Spor neden riskli bir durumdur?

Açık havada spor yapıldığında, güneş ışığının yansımasına maruz kalınır. Zemin gibi yüzeyler güneş ışınlarının bir kısmını yansıtır. Bir yüzey ne kadar parlaksa, o kadar fazla ışık yansıtır. Bu tarz aktivitelerde, güneş kreminizi 2 saatte bir sürmeyi unutmanız daha olasıdır, terleme ve hareket nedeniyle sahip olduğunuz korumayı bile kaybedebilirsiniz.

Kar, güneş ışınlarının %85'ini, kum%17'sini, su %5'ini ve çimenler %3'ünü yansıtır.

Su Sporları

Rüzgar sörfü, sörf, yüzme, su kayağı, kano... Yaz aylarında, plaj stres atmak için birçok fırsat sunuyor ve bunların tadını çıkarmakta haklısınız! Ancak güneş ışınlarını yansıtan ve (hatta) sizi UV ışınlarına karşı daha savunmasız hale getiren kum ve suya dikkat edin, özellikle de güneş 11:00 ile 16:00 arasında zirvedeyken. 

 

av_solaires_sport-aquatique_1x1 473x473
av_solaires_sport_hiver_1x1 473x473

Dağ sporları

Dağlarda, güneşin riskleri çok yüksek düzeyde radyasyon nedeniyle şiddetlenir. Bunun nedeni rakım, alınan radyasyonu artıran güneş ışığını yansıtan karın varlığı, iklim ve çevrenin yanı sıra rüzgar, soğuk havalar ve beyaz bulutlar güneşin size ulaşmadığını ve cildinizin güvende olduğunu düşünmenize neden olabilir. Ancak bu durum tam tersidir!

UZMAN TAVSİYESİ

Daha iyi bir yaşam için kendinizi koruyun

Spordan güvenle keyif alabilmek için, kendinizi SPF'si yüksek iyi bir güneş koruma ürünü ile korumanız ve düzenli aralıklarla tekrarlamanız önemlidir. Ve her zamanki gibi güneşe maruz kalma kurallarına daha dikkatli bir şekilde uyulmalıdır. Yaptığınız spora uygun güneş koruyucusuı kullanın - su sporları için suya karşı dayanıklı; dağ sporları için çok yüksek SPF - ve elbette cilt tipinize uygun. 

Fiziksel aktivite sırasında neden “spora özel” bir güneş koruma ürünü kullanmalısınız?

Fiziksel aktivite sırasında neden “spora özel” bir güneş koruma ürünü kullanmalısınız?

  • Dokusu, yağlı bir his bırakmamak ve cildin ferah kalmasını ve nefes almasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Akışkan formülü, tüylü bölgelere bile uygulamayı kolaylaştırır.
  • Formülü suya çok dayanıklıdır ve sporseverler terlemeye karşı dayanıklılığından memnundur panele katılanların (%93'ü* , ürünün suya ve tere dayanıklı olduğunu düşünüyor).
  • Fluide Sport 50+'ın taşınabilir formatı, güneş korumanızı her zaman yanınızda taşımanıza olanak tanır.

İpucu: Formülü suya çok dayanıklı olduğu için spor yaparken serinlemek için Avène Termal Su Spreyini güvenle kullanabilirsiniz.

Aynı aralıktan

HASSAS CİLTLERİ KORUMA ÇÖZÜMÜ (Hareket Halinde)

Cildi ve okyanusları korumak için geliştirilmiş Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri.

Sport Fluid SPF50+

Sport Fluid SPF50+

Korur - Cildi korur. - Cildi koruyucu etki

Hassas Bölgeler için SPF 50+ Stick

Hassas Bölgeler için SPF 50+ Stick

Korur - Cildi korur. - Cildi koruyucu etki

Back to top