İçindekiler

Sıfır etki taahhüdü

 

Eau Thermale Avène'in Sıfır Etki* taahhüdü

Eau Thermale Avène Sun Care'i seçmek, doğaya zarar vermeden cildinizi korumak demektir. Avène Kaplıca Laboratuvarları otuz yıllık inovasyon ve bilgi birikimi ile en hassas cilt tiplerinin bile tolere edebileceği şekilde formüle edilmiş, okyanusları kirletmeyen, cilt dostu ürünler geliştirmektedir. 2013 yılından bu yana güneş bakım ürünlerimizi çevreye olan etkilerini en aza indirgemek amacıyla geliştiriyoruz. Ürünlerimiz, optimum doğada çözünebilirlik ve azaltılmış etki için minimum güneş filtreleri ile formüle edilmiştir* , her zaman Skin Protect Eau Thermale Avène Formülasyon Tüzüğü'nü tanımlayan üç kriteri karşılar: okyanuslar için güvenlik [...], etkinlik ve tolerans.

*sıfır etki mercan fitoplankton zooplankton 

av_solaires_engagement_corail_1x1_v1 473X473

Mercan üzerine ilk çalışma

2019'da Eau Thermale Avène, Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer tarafından güneş kremlerinin (Tinosorb S, Tinosorb M, Parsol 1789, Uvasorb HEB) toksisitesi değerlendirildi. Bu ilk çalışma, Mercan Pocillopora Damicornis üzerinde Avène Termal Su filtreleme sisteminin güvenliğini gösterdi. Bu tür özellikle yaygındır ve Great Barrier Reef'in* bir parçasını oluşturur.   Mercan resiflerinin özellikle güneş kremleri ve sahip oldukları beyazlatma etkisi tarafından tehdit edildiği bilinmektedir. Ancak mercan, zincirin yalnızca bir halkasıdır; bir bütün olarak deniz biyoçeşitliliğini temsil etmez. 

*Çevrede bulunanları temsil eden konsantrasyonlarla yapılan çalışma.

 

Fitoplankton ve zooplankton üzerine ikinci bir çalışma

Eau Thermale Avène, kremlerinin tüm deniz ekosistemi üzerindeki etkisini anlamak için araştırmalarına devam etmeye ve filtrelerinin besin zincirinin temelinde bulunan ve deniz yaşamı ve yeryüzünde yaşama izin veren elementlerin döngüsü olan plankton organizmaları üzerindeki etkisini değerlendirmeye karar vermiştir.  

Bu çığır açan çalışma* güneş kremlerimizin de fitoplankton veya zooplankton üzerinde hiçbir etkisi olmadığını gösterdi. 

*Çalışma, çevrede bulunanları temsil eden konsantrasyonlara sahip iki temsili plankton modeli üzerinde yapılmıştır. 

 

av_solaires_engagement_phytoplancton-zooplancton_1x1 473X473

 

Eau Thermale Avène'in Pur Projet ile işbirliği

Eau Thermale Avène, 2016 yılından bu yana, Endonezya'daki deniz ekosistemlerini yenilemek ve korumak için sürdürülebilir bir ortaklığın parçası olarak iklim sorunlarını değer zincirlerinin kalbine entegre etmelerini destekleyen bir sosyal girişim olan Pur Projet derneğine bağlıdır.

Bu sosyal sorumluluk projesi, zarar görmüş mercan resiflerini canlandırmayı, mangrov ormanlarını korumayı ve plastik atıkların geri dönüştürülmesi dahil olmak üzere yerel toplulukların çevresel uygulamalarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. 2016-2018 yılları arasında ortaklığımız 42 yapı kurdu ve 16 farklı türden 6120 mercanı yeniden dikti ve 2000 mangrov ağacı dikti. İşbirliğinin 2021 hedefi, 10.000 mercan, 6.000 mangrov ağacını yeniden dikmek ve 81 ton atığı toplayıp geri dönüştürmektir. 

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-1_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-2_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-3_4x5_v1</span>

Eau Thermale Avène'in okyanusları korumaya yönelik yerel eylemleri

Türkiye ve Yunanistan'dan Brezilya, Şili ve Arjantin'e dünyanın her yerinde, Eau Thermale Avène markası çevre koruma değerlerini yüksek tutuyor ve bu önemli konuda farkındalığı artırmak için yerel derneklerin yardımıyla girişimlerinin sayısını artırıyor: plajları temizlemek, halkı eğitmek ve biyolojik çeşitliliği arttırmak.   2020'den beri Pasifik Okyanusu'nun kalbindeki Mo'orea'da Eau Thermale Avène, mercan restorasyon eylemlerini uluslararası alanda genişletmek ve bu ekosistemin korunmasına katkıda bulunmak için Coral Gardeners ekipleriyle güçlerini birleştirdi. 2017'den bu yana, organizasyon tarafından Mo'orea lagününün farklı yerlerinde 14.000'den fazla parça yeniden dikildi. Oradaki resifler sadece yerel fauna ve flora için değil, aynı zamanda yerel halk için de bir barınaktır. 

 

 

av_solaires_pur-projet_logo_1x1 473x473
Back to top