av_solaires_ville_femme_1x1 470x470

Güneşin şehirdeki riskleri

Şehirde gün ışığının ilk ışıkları belirir belirmez caddeler ve açık hava oturma alanları insanlarla dolar. Ancak güneş kremini plajla ilişkilendirmeye meyilli olduğumuz için cildimizi her zaman korumayı düşünmüyoruz. Ancak cildin kış ayından yeni çıktığı ve güneşe hazırlanmadığı bu ilk güneş anlarında güneş yanığı riski çok büyüktür.

Şehirde UV ışınlarına dikkat edin

Şehirde de UV ışınları her yerdedir. Sokağa çıktığınızda UV ışınları yüzünüze, dekoltenize ve ellerinize kolayca ulaşabilir. Bildiğiniz gibi güneşe maruz kalmak risktaşımaktadır. Güneş yanığı, güneş lekeleri, cilt yaşlanması veya daha kötüsü melanom, UV ışınlarının cilt üzerindeki en ciddi sonuçlarından bazılarıdır.

Hava kirliliği nedeniyle artan tehlikeler 

Kentsel kirlilik (karbon monoksit, araç egzoz dumanları ve ağır metaller) güneşin zararlı etkilerini ağırlaştırmaktadır. Özellikle şehir binalarının cam cepheleri güneş ışınlarını güçlü bir şekilde yansıtmaktadır. Daha da kötüsü, UVA ışınları (UVB ışınlarından daha derine nüfuz eder) pencerelerden geçebilir, bu nedenle arabanızdayken veya ofisteyken yansıma yoluyla cilde ulaşır. Ve hava ne kadar sıcak olursa, cilt gözenekleri o kadar fazla genişler, bu da cildi kirlilik parçacıklarını almaya daha yatkın hale getirir. Aynı kentsel kirlilik güneş ışınları gibi erken cilt yaşlanmasından büyük ölçüde sorumludur.

Ağırlaştırıcı bir faktör olarak stres

Şehir hayatının stresi cilt üzerinde sert bir etkiye sahip olabilir. Güneş ve kirlilik gibi, stres de cilt yaşlanmasında bir faktördür. Diğer iki faktörle birleştiğinde, stres cildi kötüleştirir. Toplu taşıma, iş ve uykunun cilde getirdiği risklerden kaçınmak için sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve cildimizi korumak önemlidir.

DAHA İYİ BRONZLAŞMAK İÇİN KENDİNİZİ KORUYUN

Güneş kremi sürmek bronzlaşmamak anlamına gelmez - tam tersi! Güneşe maruz kalmanın neden olduğu güneş yanığı, diğer cilt hasarlarını önler ve daha uzun süre iyi görünmenizi sağlar.

Şehirde cildinizi korumak için doğru alışkanlıklar

Şehirde cildinizi korumak için doğru alışkanlıklar

Birçok gündüz kremi artık formülasyonlarında SPF filtresi içerir. Cildinizi UV ışınlarından korumak için sabah bakım rutininize en az 20 SPF güneş koruması eklemeli ve cilt tipinize uygun korumayı seçmelisiniz. bazı güneş kremlerinin antioksidan özellikleri UV ışınlarının ve kirliliğin stresine karşı yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve güneş kremi formülasyonlarının etkinliğini arttırmaktadır.

 

Aynı aralıktan

GELECEĞİMİZİ KORUMAK İÇİN ÇÖZÜMLERİMİZ

Cildi ve okyanusları korumak için geliştirilmiş Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri.

B-Protect SPF 50+

B-Protect SPF 50+

Geliştirir - korur - Cildi korur. - Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

Back to top