İçindekiler

Cildinizi güneşe hazırlama

Cildi güneşe hazırlamak neden önemlidir?

Güneşe uzun süre maruz kalmadan önce cildinizi hazırlamak, çoğu zaman unuttuğumuz fakat cilt için önemli bir adımdır. Özellikle açık tenli, güneş alerjisi veya intoleransı olan kişiler için ve dışarı adım attığınız andan itibaren güneş yanıklarından kaçınmak istiyorsanız yararlıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmayan cilt, maruz kaldığı ilk UV ışınlarına karşı daha da savunmasızdır. 

 

av_solaires_accessoires_vacances_1x1 577x596

 

Cildinizi güneşe hazırlamak için üç adım

av_solaires_exfolier_1x1 1620x1620

 

 

Adım 1: Peeling

Güneşe maruz kalmadan birkaç gün önce peeling yapmak, iyi bir bronzluk elde etmenin en iyi yoludur: cilt ölü hücrelerden arınır ve epidermis, bol miktarda melanin üretmek ve bronzluğunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğu tüm alana sahip olur. Peeling uygulamasının diğer bir avantajı da, tıkanmış gözenekleri açması ve cilt dokusunu pürüzsüzleştirerek cilde ışıltılı bir parlaklık kazandırmasıdır.

 

Adım 2: Koruma

Cildinize peeling yaptıktan ve plaja gitmeye hazır olduktan sonra, en önemli adımı unutmayın: Dışarıdayken kendinizi güneş ışınlarından korumak. Bunu ne kadar söylese azdır: Güneşe maruz kalmak hiçbir zaman risksiz değildir, bu yüzden cildinizi korumak için giysiler giyerek, yüksek SPF'li bir güneş kremi kullanarak ve kesinlikle artık ezbere bildiğimiz (11:00 ile 16:00 saatleri arasında güneşe çıkılmaz). güneşe maruz kalma kurallarına uyarak cildinizi korumak önemlidir. Güneş hasarı ve cilt yaşlanması risklerini sınırlamanın tek yolu budur: güneş yanığı, güneş lekeleri ve hatta Cilt kanseri. Cildinizi korumak, doğal, kademeli ve uzun süreli bir bronzluk elde etmenin en iyi yoludur.

av_solaires_hydrater_1x1 577x566
av_solaires_proteger_1x1 577x588

Adım 3: Nemlendirici

Güneşe maruz kaldıktan sonra cildinizi yatıştırmak ve bronzluğunuzun kalıcı olmasını sağlamak için, cildinizi güneş sonrası bir bakımla nemlendirin. Güneş cildi kurutur ve kalınlaştırır. Güneşe maruz kalan cildin susuz bir cilt olarak kuruduğu anlamına gelmektedir. Cildin nemlendirilmesi ve derinlemesine beslenmesi gerekmektedir. Bir krem, cilt bariyerini yeniden oluşturmak için gerekli olan besinleri sağlar ve güneşe maruz kaldıktan sonra oluşabilecek ısınmayı yatıştırır.

Yiyeceklerin de bu alanda önemli bir rolü bulunmaktadır. Antioksidanlar açısından zengin, dengeli,bir diyet, cilde melanin üretiminin yaz boyunca devam etmesini sağlamak için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar - en başta vitaminler -

UZMAN TAVSİYESİ

Solaryumlar: dikkat tehlike!

Cildinizi yaza hazırlamak için solaryuma gitmeyi düşünüyorsanız, yapay UV ışınlarının sizi güneşe hiç hazırlamayacağını unutmayın. Solaryum’un yapacağı tek şey, güneşin zararlı etkilerine karşı, cildinizin kendisini güneşten koruma gücünü boşa harcamak olacaktır. Elde edeceğiniz tek şey, zararlı UVA kullanımı nedeniyle cilt kanseri ve hızlandırılmış cilt yaşlanması riskidir. Güneşe çıkmadan önce bronzlaşmak ve kumsaldaki ilk birkaç gününüz için beyaz teninizi göstermek istemiyorsanız, bunun yerine bronzlaştırıcı ürünleri tercih edin.

 

Back to top