Kremler

Kremler

İster vücut kremi, ister ayak kremi veya bacak kremi olsun, düzenli olarak bir vücut nemlendiricisi uygulamak cildinizi her gün güzel ve rahat tutmak için çok önemlidir. Tüm vücut bakım ürünlerimizi keşfedin.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

5 sonuçlar "Kremler"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Neden vücut kremi kullanmalısınız?

Cilt sürekli olarak sürtünme, sıcaklık değişimleri ve güneşe maruz kalma gibi dış etkenlere maruz kalır. Cilt bariyerini oluşturan ve vücudumuzu dış dünyadan koruyan hidrolipidik film bozulur. Bu da kusurlara ve kuru cilt, lekeler, kaşıntı, kırmızı lekeler ve gerginlik gibi sorunlara neden olur.  

Bu nedenle vücut kremlerinin rolü, tıpkı yüz kremleri gibi, hidrolipidik filmi güçlendirmek ve eksik beslenmeyi sağlamaktır. Bu dehidrasyonun neden olabileceği bazı dermatolojik durumlara ve ayrıca cilt yaşlanmasına karşı önleyici bir tedbirdir.

Ek bir bonus olarak, vücut kremleri cilt kuruluğunu azaltarak, bronzluğu artırarakve cilde ipeksi bir pürüzsüzlük kazandırarak mevsimsel değişiklikler için epidermisi güçlendirir.

Hangi vücut kremini seçmeliyim?

Vücut kremi seçimi elbette kişinin bireysel ihtiyaçlarına bağlıdır. Kuru ciltler için vücut bakımı yağlı ciltlere göre farklılık gösterecektir. Kusurlarınız ve endişeleriniz de krem seçiminizi yönlendirir.

Sizin için doğru krem konusunda şüpheniz varsa eczacınızdan veya dermatoloğunuzdan tavsiye istemekten çekinmeyin.

Vücut kreminizi seçerken diğer parametreler de dikkate alınabilir:

Ayrıca vücut balsamı, , cilt bakım yağı gibi diğer vücut bakım dokularını da keşfedin, hepsi belirli etkilere sahiptir (besleyici, saran, besleyici, vb.).

Güneşe çıkmayı veya sadece güneşte yürüyüş yapmayı planlıyorsanız ve UV indeksi ikiden yüksekse, besleyici veya nemlendirici kreminizi cilt tonunuza uyarlanmış bir SPF'ye sahip bir güneş kremi ile değiştirin.

Vücut kremi nasıl uygulanır?

Vücut kremleri temiz cilde düzenli olarak, hatta her gün uygulanmalıdır. Başka bir deyişle, sabah ve/veya akşam duştan sonra uygulayın. Cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir  seçtiğinizden emin olun.

Vücut kreminin faydalarını artırmak için haftada bir kez vücut peelingi kullanmanızı öneririz.

Nemlendirici kremi pürüzlü veya kuru bölgelere yoğunlaşarak tüm vücuda uygulayın. Emilimi artırmak ve kan dolaşımını teşvik etmek için cilt yüzeyine nazikçe masaj yaptığınızdan emin olun.

Vücut kreminizi uygulamadan önce yatıştırıcı ve ferahlatıcı Termal Su ile vücut güzelliği rutininizi tamamlayın. Bu, vücut bakım ürünlerinizin etkinliğini artıracaktır.

Back to top