Besleyici kremler Besleyici kremler

Yüzünüzdeki kuru cildin yoğun bir şekilde beslenmesi gerekir. Besleyici bir yüz kremi, cilt kuruluğuyla kalıcı bir şekilde mücadele etmek için size doğru beslenmeyi ve rahatlığı sağlayacaktır.

2 sonuçlar "Besleyici kremler"

CİLDİNİZ
CİLDİNİZ

Erkekler de kuru cilde sahip olabilir. Yaşam tarzları nedeniyle daha da artabilir: stres, kirlilik, aşırı ısınma vb.

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Cildi nemlendirmek/susuzluğunu gidermek veya beslemek: aralarındaki farklar nelerdir?

Nemlendirici kremler cilde su sağlar. Bu nemlendirme cildin esnek kalmasını ve ışıltısını korumasını sağlar. Ciltte yeterli su olmadığında, bozulmuş bir cilt bariyeri ve eksik bir hidrolipidik film nedeniyle cilt susuz kalır. Bu eksikliğin, diğer etkenlerin yanı sıra sıcaklık değişiklikleri veya kirliliğin bir sonucu olarak ortaya çıkması daha olasıdır. Rahatsızlık, gerginlik ve hatta kızarıklığa neden olur.

Besleyici kremler, cilt bariyerinin yapısını ve dış etkenlere karşı korunması için gerekli lipitleri sağlar. Özellikle kuru cildi ve epidermisin koruyucu tabakasını oluşturmak için yeterli sebum salgılamayan çok kuru cildi desteklemek için tavsiye edilir. Bu cilt tipi rüzgara, kirliliğe, soğuğa vb. karşı daha savunmasızdır. Genellikle kronik gerginlik ve rahatsızlıktan muzdariptir.

Bu nedenle besleyici kremler cilde eksik besin maddelerini sağlamak için kullanılır. Cilt bir kez daha yumuşak, esnek, korumalı ve rahat hale gelir.

Cildini nasıl besliyorsunuz?

Besleyici kremler ve dengeli bir beslenme ile yüzünüz için gerekli beslenmeyi sağlayabilirsiniz.

Tercihen "iyi" yağlar açısından zengin (yağlı balık, badem, fındık, yumurta) ve özellikle omega 3 içeren yiyecekler tüketin. Meyve ve sebzeler de faydalı vitamin içerikleri nedeniyle faydalıdır.

Ayrıca, üç adımdan oluşan bir  benimseyin: temizleme, peeling ve besleyici krem uygulaması. Kuru ve hassas bir cildiniz varsa, Cold Cream Ultra Zengin Temizleme Barımızgibi ultra zengin temizleyicileri tercih edin. Kaşıntı durumunda, Xeracalm A.D. Lipid Yenileyici Temizleme Yağı aktif içerikleri sayesinde cildinizi rahatlatacaktır.

Besleyici yüz kremleri günde en az bir kez uygulanmalıdır. Uykunuz sırasında hücre yenilenmesini desteklemek için akşamları uygulama yapın. Sabahları cildi dış etkenlere karşı koruyacak ve gün boyunca rahatlık sağlayacaktır.

Besleyici bir yüz kremini nasıl seçersiniz?

Kuru ve hassas ciltler için hangi kremi tercih etmelisiniz?

Eau Thermale Avène, kuru ve hassas ciltlerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için üç çeşit besleyici yüz kremi sunmaktadır:

Günün hangi saati için hangi doku?

Daha yoğun beslenme için, besleyici bakımınızın dokusunu günün saatine göre uyarlayın. Sabahları emilimi kolay, hafif bir doku ve akşamları daha zengin, ultra besleyici bir yüz kremi seçin. Örneğin:

  • Sabah rutininizin bir parçası olarak Revitalising Nourishing Cream ve yatmadan önce Rich Revitalising Nourishing Cream .
  • Sabahları Trixera Nutrition Nutri-Fluid Lotion , ardından yatmadan önce Trixera Nutrition Nutri-Fluid Balm .
  • Güne başlarken Cold Cream Besleyici Dudak Balmı , ardından akşamları Cold Cream Yoğun Besleyici Dudak Balmı .

Farklımevsimler için hangi besleyici yüz kremi doğrudur?

Ayrıca güzellik rutininizi, ve dolayısıyla besleyici yüz kreminizi mevsime göre uyarlamayı unutmayın. Kötü havalarda daha kremsi ve koruyucu olan Cold Cream Kremile kış aylarında soğuğa karşı ekstra beslenmesini sağlayın.

Yaz aylarında, cilt kuruluğunu önlemek ve sizi UV ışınlarından korumak için güneş koruması gereklidir- kuru ciltler için krem dokusunu tercih edin.

Back to top