av_eczema-psoriasis_nuque_dos_1x1
İçindekiler

Egzama ve sedef hastalığı: kaşıntı yapan hastalıklar

Egzama ve sedef hastalığı nadir değildir, ancak halk tarafından pek bilinmez....

title

Sayılarla egzama ve sedef hastalığı

2,5

milyon Fransız kadın egzamadan muzdarip

%15

bebeklerin çoğu egzamadan etkileniyor

%3

sedef hastalığından etkilenmektedir

Egzama ve sedef hastalığı nadir değildir, ancak halk tarafından iyi bilinmezler ve birçok yanlış kanı ile çevrilidirler. Hayır, bu cilt hastalıkları (dermatozlar) bulaşıcı değildir. Hayır, hijyen eksikliğinden kaynaklanmazlar. Ya olayları daha net görmenize yardımcı olabilirsek? 
Egzama, kırmızı lekeler, tahriş, kaşıntı (pruritus olarak da adlandırılır) şeklinde kendini gösteren, atak (alevlenme) ve durgunluk dönemleri ile seyreden kronik iltihaplı bir deri hastalığıdır. Egzamanın bir değil birkaç türü vardır: temas egzaması ve atopik egzama en yaygın olanlarıdır. Kökenlerini bilmek ve böylece uygun tedavi ve önlemi uygulamak için bunları birbirinden ayırmak önemlidir. 
Sedef hastalığı aynı zamanda beyazımsı pullarla kaplı kırmızı lekelerle karakterize kronik iltihaplı bir deri hastalığıdır. Yatkın genetik geçmişe sahip kişilerde ve belirli faktörlerin etkisi altında ortaya çıkar. Ve burada da kaşıntı yaygındır. 
İki hastalık birçok açıdan benzer olsa da farklıdır. Sedef hastalığı bebeklerde çok nadir görülürken, bir yaşın altındaki çocukların %15'i atopik egzamadan etkilenmektedir. Bu nedenle, doğru şekilde tedavi edilebilmeleri için bu ikisini birbirinden ayırmak önemlidir. 

title

AYIRMAK

Kendinize iyi bakabilmek için durumunuzu daha iyi anlamak

av_eczema-psoriasis_plaque_interieur-bras_1x1 472x472

Egzama

İster atopik ister temas egzaması olsun, egzama akneden sonra en yaygın ikinci cilt hastalığıdır. Bu nedenle ister yetişkinleri ister çocukları ilgilendirsin, işte hayatı zorlaştırabilen ancak çok iyi tedavi edilebilen bir hastalığa ışık tutuyoruz. 
Eczema Dispatch - atopik egzama 

Keşfet
av_eczema-psoriasis_psoriasis_close-up_1x1 472x472

Sedef hastalığı

Sedef hastalığı, cildin en dış tabakasının aşırı ve hızlı bir şekilde yenilenmesi ve iltihaplı bir reaksiyonla birleşmesinden kaynaklanır. Biçimi ve etkilediği alanlar bakımından bu hastalığın çeşitli yönleri vardır. Nedenlerine, özelliklerine ve tedavilerine daha yakından bakalım.

Keşfet
av_eczema-psoriasis_enfant_maman_dermatologue_4x5 472x500

Egzama veya sedef hastalığı ile daha iyi yaşamak

Gözle görülür lekeler, kaşıntı... Egzama ve sedef hastalığının ana semptomları günlük hayatınızı etkileyebilir. Ancak uygun hijyen, yeterli nemlendirme ve kaşınmayı önlemek için birkaç basit ipucu ile hastalıkla barış içinde yaşamak mümkündür. Cildiniz ve hayatınız hakkında nasıl daha iyi hissedeceğiniz konusunda uzman tavsiyelerimiz.

Keşfet
Avène Hidroterapi Merkezi'nde her sezon bu cilt rahatsızlıklarından muzdarip 2.000'den fazla kişiyi tedavi ediyoruz. Elbette onları tedavi ediyoruz; acılarını dindiriyoruz. Ama aynı zamanda onlara hastalık hakkında nasıl yeniden güç kazanacaklarını ve onunla nasıl daha iyi yaşayacaklarını öğretiyoruz, böylece her gün ciltlerinde (ve kafalarında) daha iyi hissediyorlar.
Misyonumuz kalıcı rahatlama sağlamaktır.

Egzama ve sedef hastalığı için çözümlerimiz

"Kaşınan" cildiniz için daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri.
av_xeracalm_balm_1_post_3282770114171_ld -2-

XeraCalm A.D - Lipid-Replenishing Balm

Bayıldım! Artık kızarıklık, kaşıntım yok. Cildim yumuşacık. Seriyi keşfedin
Back to top