Çocuklarda sedef hastalığı ve egzama: bakım ve kaşıntı önleyici ipuçlarımız

İçindekiler

Çocuklarda sedef hastalığı ve egzama: bakım ve kaşıntı önleyici ipuçlarımız

Egzama ve sedef neden kaşındırır?

Burada esas olarak egzamadan bahsedeceğiz. Çocuklar için sedef lezyonları kaşınma eğilimi göstermez veya çok az kaşınır. Peki egzama neden kaşınır? Egzamadan etkileniyorsanız, farkında olmadan çocuğunuza atopik bir cilt rahatsızlığı geçirmiş olabilirsiniz. Açık bir ifadeyle, çocuğunuzun cilt bariyeri olması gerektiği gibi çalışmıyor. Cilt daha kuru hale gelir ve enfeksiyonlara ve alerjenlere daha fazla maruz kalır. Sonuç lezyon görünümü, kırmızı alanlar ve kaşıntı görünümüdür. Bu, çocuğunuzun uykuya dalma güçlüğü, mutsuzluğu ile çocuğunuzun - ve sizin - yaşam kalitesi üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Kaşıntıya (pruritus) teslim olmak lezyon sayısını ve ikincil enfeksiyon riskini artırır. Tekrar kaşıma isteğini tetikleyen inflamasyonu besler ve kişiyi kısır döngüye sokar.

AV_ATSW_Spray_Soothing baby-s irritations_social_post_3282779003124_LD-jpg

Kaşıntı nasıl giderilir

Küçük çocuğunuzun cildini yatıştırmak çok önemlidir. Birkaç basit ama kullanışlı adım yardımcı olabilir. Her şeyden önce, çocuğunuzun kaşınmasını yasaklamayın. Bu tür tavsiyeler genellikle çocuklar üzerinde tam tersi bir etkiye sahiptir. 

Soğuk kaşıntıyı yatıştırır. Cildi soğutmak için bir termal su spreyi ve bir fan bulundurun.Buzdolabında saklanan pürüzsüz çakıllarla cilde masaj yapın. 

Cilt kaşındığında, çocuğunuzu battaniyesi gibi başka bir şeyi kaşıması için teşvik edin. Ve dürtü gerçekten çok güçlüyse, çocuğunuz avucunu kullanarak cildini nazikçe ovalayabilir veya hafifçe vurabilir. Alternatif olarak, neden bir masaj çarkı denemiyorsunuz? 

Son olarak, çocuğunuzun dikkatini başka yöne çekmeyi deneyebilirsiniz. Birlikte oynayın, şarkı söyleyin, dans edin - ne pahasına olursa olsun!

Kaşıntıyı önlemek: Yumuşatıcı nemlendiricilerinin faydaları nelerdir?

Yumuşatıcı bir bakım ürünü uygulamak, çocuğunuzun cildinin "bariyer" işlevini geri kazanmaya yardımcı olur ve kaşıntıyı önler. Bu tedavilerin etkili olmasının yanı sıra, yumuşatıcıyı uygulamak gerçek bir paylaşım ve bağ kurma anına dönüşebilir.

Nemlendiriciler için doğru zaman

İdeal olarak, nemlendiriciler yıkandıktan sonra akşam uygulanmalıdır. Ve lezyonlar kaybolsa bile, egzama ataklarını ortadan kaldırmak için kaşıntı durduğunda bu uygulamaları tekrarlayın.

Vücudun her yerinde nemlendiriciler kullanın

Lezyonlardan kaçınmaya özen göstererek, nemlendiriciyi baştan ayağa vücudun her yerine masaj yapın. Peki ya yüz? Nemlendiriciyi kulakların arkasını unutmadan küçük hareketlerle uygulayın. Göz kapakları, ağız ve ağız köşeleri için parmak uçlarını kullanın. 

Ve nemlendiricileri eğlenceli hale getirmek için neden Uğur Böceği Coco ve Leopar Leo ile ilgili tekerlememizi kullanmıyorsunuz?

 

UZMAN TAVSİYESİ

Ya çocuğunuz yerinde duramıyorsa?

Küçük çocukların nemlendirirken sabit durmaları her zaman kolay değildir. Eau Thermale Avène yanınızda. 21 kaşıntı önleyici hikaye ile Pikédoo'nun ve onun "zema"sının günlük maceralarını takip edebilirsiniz. Çocuğunuzun cildini sakinleştirirken nemlendiriciler uygulamanıza yardımcı olmanın harika bir yolu. Bu, cilt sorunlarını daha iyi anlamanıza ve günlük olarak doğru alışkanlıkları benimsemenize yardımcı olacak basit bir küçük bonus... neredeyse hiç düşünmeden.

Kaşıntıyı önlemek için yapılması gerekenler

Cilt bakımı ritüelinizi optimize etmek için her fırsatı değerlendirmelisiniz. Önleme, kaşıntıyla mücadele etmenin en iyi yoludur. 

Yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuğunuzu günde sadece bir kez ılık suda 15 dakikadan uzun olmayacak şekilde yıkayın. Yalnızca yumuşak, sabun içermeyen temizleyiciler kullanın. Ovalamadan kurulayın. Çocuğunuza pamuklu giysiler giydirmeye çalışın. Alerjen maddelere (hayvan kılı, toz vb.) maruz bırakmaktan kaçının.

Lezyonları kaşımaktan kaçınmak için tırnaklarını düzenli olarak kesin ve onlara erken yaşlardan itibaren egzama lezyonlarına dokunmamalarını öğretin.

Aynı aralıktan

Kaşıntılı cilt için çözümlerimiz

Bebeğin cildini yatıştırmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

XeraCalm A.D Lipid Yenileyici Balm

XeraCalm A.D Lipid Yenileyici Balm

Besler - yatıştırır - hidratlar - Cildi nemlendirici etki - Cildi besleyici etki - Yatıştırıcı etki

Back to top