İçindekiler

Sedef hastalığı ve egzama: çocuklar için kaplıca tedavileri

Spa uygulamaları çocuklar için de geçerlidir

Kaplıca tedavisi ne işe yarar?

Çocuğunuzda egzama veya sedef hastalığı varsa, çözüm bir kaplıca tedavisi olabilir. Sonuçlar açık. Avène kaplıca suyu yatıştırıcı, rahatlatıcıdır. Ve bu ilk günden beri durum böyle! Etkilenen alanların doğası, hastalığın yoğunluğu, kaşıntı ve uykusuzluk gibi atakların şiddetini değerlendiren alanlarda önemli bir iyileşme görülüyor. Küçük çocuğunuzun yaşam kalitesi kökten değişecek: kaşımaya daha az ihtiyaç duyacaklar ve geceler (ikiniz için) daha dinlendirici olacak. Daha da önemlisi, çocuğunuz kendisine bakılmasından daha az korkacak ve yaşına uygun etkinliklere daha fazla katılabilecektir. 

Değişim inanılmaz! Ve bu sadece suyla - saf sudan başka bir şey değil! İnanamıyorum!

Youngmi, Yeram'ın annesi, 7, Seul, Kore

Spa uygulamaları çocuklara nasıl uyarlanabilir?

Merak etmeyin. Kaplıcalarımız tamamen çocuk dostudur. Ve kaplıcalarımızdaki doktorlar kategoriktir: 3 aylıktan itibaren en küçük çocuklar için bile tedaviler önerilir! Ve bir aile üyesinin eşlik etmesi gerektiği için çocuğunuz kaybolmaz. 3 hafta süren ortak bir deneyim için bir fırsat. 

Klasik bakımın yanı sıra, tıbbi ekibimiz sizin ve çocuğunuzun durumunu daha iyi anlamanızı sağlamak için eğitim çalışmaları da dahil olmak üzere özel bir program hazırlayacaktır. 

Başka bir avantaj: bu sefer sizin için! Çocuğunuzla birlikte tedavilere katılmak, kendinizi izole hissetmenin mükemmel bir yoludur. Diğer ebeveynlerle tanışabilecek, duygularınızı ve sorunlarınızı tartışabilecek ve ipuçlarını paylaşabileceksiniz.

Bakım nasıl yapılıyor?

 

1. Klasik bakım

Bakımlar, kaplıca suyu bazlı uygulamaları içerir. Günlük program çocuğunuzu 1,5 saat meşgul edecek. Maksimum 4 termal bakımdan oluşacaktır (bebekler için banyolar, duşlar ve yüz, eller veya saç derisi için bölgesel spreyler...)

2. Sağlık eğitimi

Çocuğunuz kendi durumundaki kilit oyuncudur, bu yüzden durumu iyi anlamaları gerekir. Düzenli tıbbi kontroller, tavsiyeler ve çalışmalar, çocuğunuzun durumu sahiplenmesine yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için avencenter.com ziyaret edin

 

UZMAN TAVSİYESİ

Çocuğum için ne gibi sonuçlar bekleyebilirim?

Sonuçlar ikna edici. Kısa vadede, üç haftalık bakım sırasında semptomlarda azalma ve ciltte yüksek oranda rahatlama gözlemlenebilir. Uzun vadede, faydalı etkiler devam eder ve takip eden aylara yayılır. Avène tıbbi ekibimiz, termal su bakımlarından altı ay sonra kronik dermatozlarda yaşam kalitesinin önemli ölçüde arttığını göstermiştir.

Çocuğunuzla kaplıcaya giderken ne yapmalısınız?

Çocuğunuzla birlikte bir spa konaklaması hazırlanmanız gereken bir şeydir. 

Spa tedavileri doktorunuz, çocuk doktorunuz veya dermatolog tarafından reçete edilebilir. Sağlık sigortanıza göndermeniz gereken bir geri ödeme talebi dolduracaklar.

Ardından, bakımın ilk gününde tıbbi konsültasyonunuz için sizi tesisteki bir doktorla görüştürecek olan spa ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ve konaklama yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Aynı aralıktan

En küçükleri yatıştırmak için çözümlerimiz

Bebeklerin ve çocukların cildini yatıştırmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

XeraCalm A.D Lipid Yenileyici Krem

XeraCalm A.D Lipid Yenileyici Krem

Besler - yatıştırır - hidratlar - Cildi nemlendirici etki - Cildi besleyici etki - Yatıştırıcı etki

XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre 50MLT

XeraCalm A.D Yatıştırıcı Konsantre 50MLT

Besler - yatıştırır - onarımlar - Yatıştırıcı etki - Onarmaya yardımcı etki - Cildi besleyici etki - Onarıcı etki

Back to top