Yetişkin egzaması ve sedef hastalığı: nemlendirme için iyi alışkanlıklar

İçindekiler

Yetişkin egzaması ve sedef hastalığı: nemlendirme için iyi alışkanlıklar

Egzama ve sedef hastalığı: Hassas cilt her gün nemlendirilmelidir! Egzama ve sedef hastalığında cilt inflamasyona, cilt bariyeri işlev bozukluğuna ve kuruluğa maruz kalır. İşte cildinizi her gün nemlendirmek için bazı ipuçları. Doğru kremi seçin ve hassas doğru alışkanlıklar edinin: Cildiniz size teşekkür edecektir.

Egzama: iyi nemlendirme alışkanlıkları

Nerede olursanız olun, kaşıma dürtüsü kontrol edilemez ve en kötü zamanlarda sizi ele geçirebilir. Nemlendirmeye odaklanmak 

Görevinizi yerine getirmek için banyoya gidin: cildinizi ihtiyaçlarınız için özel olarak geliştirilmiş bir ürünle nasıl nemlendireceğinizi öğrenin. Uygulama tekniğinde ustalaştıktan sonra, her türlü şansınız olacak.

UZMAN TAVSİYESİ

Cilt yağlardan yoksundur. Bunun için, çok hassas, tahriş etmeyen temizleyiciler ve yumuşatıcılar, yani cilt kuruluğunu telafi eden nemlendiricilergerektirir.

Nemlendirme : egzama için vazgeçilmezleriniz.

Cildinizi düzenli olarak nemlendirmelisiniz , böylece cildinizin çok kurumasına zaman kalmaz. Egzama ile en iyi şekilde yaşamak için , günün belirli aralıklarında hassas nemlendirme ritüelleri planlayabilirsiniz. Yumuşatıcı bakım ürünleriniz şu şekilde uygulanmalıdır:

- Ellerinizi yıkadıktan sonra bir veya iki kez. Cildiniz kurur kurumaz bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. 

 - Her duş veya banyodan sonra. Burada bir sır yok: Yapmanız gereken tek şey cilt bakımınızı uygulamak.

Kategori

İşte cildinizi hassasça nemlendirmek için ipuçlarımız

 

1. Pürüzsüz, eşit uygulama

Kremi elleriniz arasında yumuşatarak başlayın ve ardından küçük dokunuşlarla tüm cildinize uygulayın. Ürünün tüm alana nüfuz etmesini ve tüm alanı kaplamasını sağlamak için elinizin tüm yüzeyi üzerinde tahriş etmemek için cildi ovalamadan geniş, hafif dokunuşlar ileuygulayın.

2. İnce tabaka uygulaması

Egzama ve sedef hastalığında yumuşatıcılar, yağlı veya yapışkan bir etki olmaksızın ince tabakalar halinde uygulanmak üzere tasarlanmıştır. 

Cildi tahriş etmekten ve batma hissinden kaçınmak için kalın krem tabakalarından kaçının. Kreminizi dikkatli kullanırsanız çok daha iyi hissedeceksiniz!

UZMAN TAVSİYESİ

Saç derinizi şımartın

Saç derinizi nemlendirmek kaşıntıyı ve ölü deriyi azaltır. Egzama veya sedef hastalığınız varsa, saç derisine yumuşatıcı uygulamak önemlidir. Vücudun bu kısmını nemlendirmek basittir: Yumuşatıcıyı parmak uçlarınızla, saçı ayırarak, dairesel bir hareketle tüm saç derinize uygulayın. Vaktiniz varsa, saç derinize masaj yapın. Optimum nemlendirme için, yumuşak bir şampuanla nazikçe durulamadan önce yumuşatıcıyı 3 saat veya bir gece bekletin. 

Nemlendirilmiş bir cilt için egzama ile başa çıkmaya yönelik iyi alışkanlıklar

Cildinizi kurutabilecek bir tahriş kaynağı olarak, ılık bir duş,

Her duştan sonra, önlemek için nemlendiricinizi uygulamadan önce vücudunuzun her bir bölümünü bir havluyla kurulayın. 

Kırmızı bölgeler üzerinde yatıştırıcı kremler kullanın

Back to top