İçindekiler

Çocuklar için sedef ve egzama: nemlendirme kuralları

Egzama ve sedef: çocuğunuzun cildini nasıl nemlendirirsiniz Çocuğunuzda egzama veya sedef hastalığı varsa, cildini nemlendirmek her gün dikkatinizi gerektirir. Çocuğunuzun tedaviyi her gün düzenli bir şekilde kullanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğunuzu rahatlatmak için  ipuçları !

egzama ve sedef hastalığının çocuğunuzun yaşam kalitesi üzerinde bir etkisi vardır. Cilt kuruduğunda gerginliğe ve kaşıntıya neden olur. Bu özellikle atopik egzama için geçerlidir. Sonuç, çocuğunuz için uykusuzluk ve stres... Ama aynı zamanda sizin için de. Nemlendirme tekniklerinde ustalaşarak çocuğunuzun cildini yatıştırmak ve desteklemek için her şeye sahip olacaksınız. Bu şekilde iyi nemlendirilmiş cilt , atakların başlamasına ve kaşıntılara karşı koruma sağlar. Bu ikincil enfeksiyon riskini azaltır. Enflamasyon azalır ve kaşıma isteği kaybolur.  

UZMAN TAVSİYESİ

Yumuşatıcı balmlar, özellikle cildi yatıştıracak kaşıntı önleyici bir bileşen içeriyorsa kullanılmalıdır.

Joëlle NonniCilt Sağlığı Eğitimi Çalıştayları Başkanı - Avène Center

Cilt nemini korumak için öneriler

Küçük çocuğunuzun cildini yatıştırmak için bol miktarda hassas hijyen ürünleri ve yumuşatıcı bakım ürünleri mevcuttur. 

  • Kuruyan ciltle savaşmak için nemlendiriciler çocuğunuzun cildini nemlendirir . Nemlendirmenin yanı sıra, enfeksiyon ve ikincil enfeksiyon riskini büyük ölçüde azaltır. 
  • Çocuğunuz için bir anlık rahatlık. Nemlendiriciler uygulanırken yapılan masaj çocuğunuzun cildini rahatlatır, sakinlik ve dinginlik hissi verir.

Egzama ve sedef: yatıştırma sürekli nemlendirme

Çocuğunuzun egzaması ve sedef hastalığı günlük nemlendirme ile hafifletilebilir.

 

Egzama ve sedef hastalığıyla mücadele söz konusu olduğunda hiçbir şey önlemekten daha iyi olamaz.

Ataklar arasında nemlendirici uygulamaya devam edin. Çocuğunuzun cildi daha az kuru görünse bile iltihaplı atakları atakların arasını açmak için nemlendirmeyi bırakmayın.

Nemlendirmeyi gönül rahatlığıyla yapabilmek için,

"Gel kremini sür" yerine "Gel sana masaj yapayım" demek daha doğru olabilir. Nemlendirici uygulama anını bir oyuna veya bir anlık rahatlamaya dönüştürün: Çocuğunuzun ilgisini çekmek için iyi bir küçük numara.

UZMAN TAVSİYESİ

Çocuğunuz kremini sürmeyi sevmiyor mu? Çocuğunuzun nemlendirci kullanmayı kabul etmesini nasıl sağlayabilirsiniz? 

Kremi uygulama baskısını...

  • Nemlendiriciyi masajla uygulayarakbir keyif anına dönüştürerek. Bu, ebeveyn ve çocuk arasında değerli bir paylaşım anı haline gelir ve rahatlatıcı, sakin bir an sağlar. 
  • eğlenceli bir oyuna dönüştürerek, Coco ve Léo ile eğlenmek. Çocuğunuz bir uğur böceği veya leopar gibi giyinmek için yüzünde ve vücudunda beyaz noktalar yaparak nemlendiriciyi uygular. Ardından nemlendiriciyi Uğur Böceği Coco'nun narin kanatlarına veya Leopard'ın yumuşak ceketine nazikçe yayabilirler. Daha da fazla eğlence için, neden Coco ve Leo çocuk şarkımızı dinlerken nemlendirici uygulamalarını önermiyorsunuz?

Çocuğunuzun cildini nazikçe nemlendirmenin doğru yolu

Yıkandıktan sonra nemlendirici uygulamak daha kolaydır:

  • Cildi ovmaktan kaçının.
  • Yüze, nemlendiriciyi parmak uçlarınızla nazikçe uygulayın. 
  • Vücutta, ürünü elin tüm yüzeyi ile geniş dairesel hareketlerle uygulamadan önce ellerinize yayın.
  • Uygulamadan sonra cilt yağlı veya yapışkan değil, yumuşak ve ipeksi hissetmelidir.
Back to top