İçindekiler

Egzama ve sedef hastalığı için hidroterapi

Hidroterapi, kaşıntı ve gerginlik konusunda kalıcı bir rahatlama sağlamanın etkili bir yoludur. Tıbbi gözetim altında egzama veya sedef hastalığına uyarlanmış kişiselleştirilmiş tedaviler cildinize yeni bir rahatlık getirecektir.

av_instit-sensicure5-hdrvb_1x1 472x472

Egzama ve sedef hastalığı için neden hidroterapi uygulanmalıdır?

Cildiniz kaşıntılı, gergin ve çok kuru mu? Günlük olarak mı yoksa nöbetler halinde mi size acı çektiriyor? Hidroterapi şüphesiz durumunuza uyarlanmış bir çözümdür. İster atopik egzama ister sedef hastalığından muzdarip olun, rahatlatıcı bir ortamda geçireceğiniz bu konaklama cildinizin kendini savunma kapasitesini yeniden yapılandırmasına yardımcı olacaktır.

Atopik egzama

Sedef hastalığı

Egzama ve sedef hastalığı: Avène hidroterapinin faydaları

Avène hidroterapi, egzama ve sedef hastalığı semptomlarını hedef alan bir dizi termal bakımdan ve özel nemlendirici bakımlarından oluşur. Amaç, iltihaplı ve tahriş olmuş bölgelerin yanı sıra vücut, yüz ve/veya saç derisindeki kaşıntılı cilde anında ve uzun süreli rahatlama sağlamaktır. Rahatlama, kaldığınız süre boyunca hissedilir; ancak hepsinden önemlisi, bakım tamamlandıktan sonra aylarca sürer. Bakımlar, cildi onaran ve her şeyden önce kendini savunma ve yeterli nemi tutma yeteneğini geri kazandıran temel bakım sağlar. Bu, iltihaplı atakları geciktirmenin ve hatta önlemenin en iyi yollarından biridir.

Çocuk hidroterapisi
Yetişkin hidroterapisi
Sedef hastalığı

av_instit-sensicure8-shower-hdrvb-square 472x472

"İnsanlar ona sanki anormal biriymiş gibi bakardı. Artık tanımadığı insanlarla tanıştığında, onların cildi hakkında ne düşünecekleri konusunda endişelenmiyor".

RooksanaAlisha'nın annesi (15 yaşında) Durban, Güney Afrika
av_instit-hydrotherapy-treatment-bath-kid-hdrvb-square

Çocuklar da Avène'in hidroterapisinden faydalanabilir

Çocuklar da 3 aylıktan itibaren, özellikle bir akraba, ebeveyn veya büyükanne-büyükbaba eşliğinde hidroterapiden faydalanabilir. Egzama çok sayıda çocuğu etkilerken, sedef hastalığı bu demografik grupta daha az sıklıkta görülmektedir. Durum ne olursa olsun, bu onları etkiler ve yetişkinler kadar acı çekmelerine neden olur. Yani, tereddüt yok! Özellikle Avène hidroterapi her yaş için uygun olduğundan. Hidroterapi tedavileri ve cilt sağlığı eğitim atölyelerinden oluşan kişiselleştirilmiş bir program spa doktoru tarafından reçete edilecek ve günlük olarak durumlarını nasıl daha iyi yöneteceklerini öğreneceklerdir. Aynı şeyleri yaşayan diğer çocuklarla - ve ebeveynlerle - iletişim kurma olasılığından bahsetmiyoruz bile.

Hidroterapi spa’sında konaklamak için nasıl hazırlanılır?

Konaklamanızın veya çocuğunuzun konaklamasının mümkün olduğunca sorunsuz geçmesini sağlamak için birkaç adım gereklidir. Öncelikle, egzama ve sedef hastalığı durumunda, geri ödeme almak istiyorsanız kaplıca tedavisinin aile hekiminiz, çocuk doktorunuz veya dermatoloğunuz tarafından reçete edilmesi gerekir. Sağlık sigortası fonunuza gönderilmek üzere bir geri ödeme talebi alacaksınız. Buradan, spa’ya vardığınızda bir spa doktorundan randevu almak için spa ile iletişime geçebilirsiniz. Spa doktoru, tıbbi dosyanıza ve sağlığınızın incelenmesine göre en uygun bakımların listesini oluşturacak olan bu uygulayıcıdır.

AV_instit-doctor-skin-patient-hd 472x472
av_instit-sensicure7-local-pulverization-hdrvb-square 472x472

 

Egzama ve sedef hastalığı: tahriş olmuş cildi rahatlatan su

Avène termal kaynağından elde edilen su, atopik ve sedef hastalığına eğilimli ciltler üzerinde ferahlatıcı, rahatlatıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Spa'da kaldığınız süre boyunca uygulanan bakımlar cildi rahatlatmak için hassas bir şekilde etki eder. Her vakaya özel olarak uyarlanan hidroterapi uygulamaları sayesinde, cilt çok ihtiyaç duyduğu dengelenmeden faydalanır.

  • <span class="ezstring-field">av_instit-postcancer-hydrotherapy-body-wrapping-hdrvb-square 368x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_instit-postcancer-hydrotherapy-hair-massage-hdrvb 367x460</span>

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Bir atak durumunda kaşıntıya karşı herhangi bir ipucu var mı? Avène termal kaynak suyu ile ıslatılmış kompresler uygulanır.

 

Yetişkinler için hidroterapi: Tüm kaşıntılı cilt tipleri için su tedavileri

 

 

Hidroterapi: Egzama ve sedef hastalığı hakkında her şeyi bilmek için atölye çalışmaları

Atopik egzama veya sedef hastalığını mümkün olduğunca iyi yönetmek için hastalığınızı iyi tanımanız önemlidir. Bir spa tedavisi sırasında, atölye çalışmaları cildin nasıl çalıştığını öğrenmenize, günlük olarak yatıştırmak ve alevlenmeleri sınırlamak için doğru uygulamaları keşfetmenize olanak tanır...

av_eczema-psoriasis_ateliers_1x1_v1 472x472
AV_baby-strategy_dermatologue 472x472

Egzama ve sedef hastalığı: bebekler için özel bakımlar

Bebekler de tıpkı yetişkinler gibi hidroterapi tedavisine devam edebilir. Ancak aslında, bakımlar ebeveynlerinden birinin eşliğinde yaşlarına göre uyarlanır. Özellikle bebekler 3 aylıktan itibaren hidroterapi tedavisinden faydalanabilirler. Bu durumda günde iki kez yumuşatıcı, rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkileri olan banyolar verilir. Böylece ciltleri sonunda onları huzur içinde bırakır!

 

Çocuk hidroterapisi: Bakımlar nasıl gerçekleştiriliyor?

Peki pratikte nasıl çalışıyorlar? Bu yüzden buradayız.

Spa uygulamalarının, seansınızı takip eden aylar boyunca uzun süreli faydalı bir etkiye sahip olması amaçlanmıştır. Kronik cilt rahatsızlıklarında tedaviden altı ay sonra yaşam kalitesi önemli ölçüde iyileşmiştir.

Aynı hastalık için, örneğin egzama veya sedef hastalığı, bir hasta aynı takvim yılı içinde, Ocak ayından Aralık ayına kadar sadece bir hidroterapi tedavisinden yararlanabilir.

Evet, faydalanabilirler. Sağlık Sigortası sistemi tarafından hazırlanan listedeki hastalıklardan birinden muzdarip olan 3 aylıktan itibaren çocuklar, ebeveynlerinden birinin eşliğinde hidroterapiden yararlanabilirler. Egzama veya sedef hastalığından muzdarip çocuklar için durum böyledir.

Hidroterapi ardışık 18 gün sürer. Ara verilen bir tedavi, mücbir sebepler veya tıbbi nedenler dışında sağlık sigortası tarafından geri ödenmeyecektir.

Atopik cilt için çözümlerimiz

"Kaşınan" cildiniz için daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri.
av_xeracalm_balm_1_post_3282770114171_ld -2-

XeraCalm A.D ürün serisi

Bayıldım, artık kızarıklık, kaşıntım yok. Cildim yumuşacık. Diğer kaşınma karşıtı ürünlerimizi keşfedin
Back to top