İçindekiler

Sivilceye meyilli ciltler için makyaj

Sivilceleriniz varken ve sivilcelerinizle bir arada yaşamaya çalışırken nasıl daha huzurlu yaşayabilirsiniz? Tedavi görüyor olsanız da olmasanız da, doğru türü seçmeniz koşuluyla makyaj çözümlerden biridir. Aksi takdirde makyaj sivilcelerinizi daha da kötüleştirebilir. Makyaj malzemelerinin nasıl doğru seçileceği ve uygulanacağına dair birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

av_acne_jeune-femme_miroir_1x1

Akne makyajınızı seçme

Hormonal değişiklikler, kalıtım, şeker açısından çok zengin beslenme, stres... Bunlar, gençlerde (hem kızlarda hem de erkeklerde) aknenin ortaya çıkmasının ve yetişkinlikte birçok kadında devam etmesinin veya yeniden ortaya çıkmasının ana nedenleridir.

Akne hayatın herhangi bir döneminde nadiren hoş karşılanır. Makyaj, bu sivilcelerin görünümünü azaltmanın bir yoludur ve başkalarının bakışlarıyla yaşamayı kolaylaştırır. Bu aynı zamanda gün içinde onlara dokunmanın cazibesine karşı koymanın da bir yoludur. Eğer kamufle olurlarsa, onları kurcalamaya daha az meyilli oluruz.

Makyajınızı dikkatli seçmeniz şartıyla, uygun olmayan makyaj sivilcelerinizi daha da kötüleştirebilir. Bunun nedeni, örneğin komedojenik (yani sivilce oluşumunu teşvik eden) olabilmesidir. Ve bazen makyajımızı çıkarmayı, süngerlerimizi ve fırçalarımızı temizlemeyi unuttuğumuz için bakteriler bunların üzerinde çoğalır.

 

Akne makyajınızı uygulamadan önce cildinizi hazırlayın

Akneye eğilimli cildinizi temizleyin 

Uyandığınızda cildinizi temizlemek, gece boyunca üretilen sebumu ortadan kaldırmak için önemli olduğundan atlamamanız gereken bir adımdır. Cildiniz yağlıysa, bir seçeneğiniz var: misel su veya hassas, sabunsuz bir temizleme jeli. En rahat bulduğunuz formülü seçin. Dermatoloğunuz tarafından reçete edilen tedavi nedeniyle cildiniz kuruduysa, akneye eğilimli ciltler için formüle edilmiş yatıştırıcı bir krem temizleyici seçin.

Akneye eğilimli cildin tedavisi ve nemlendirilmesi

Ardından, varsa lokal tedavinizi veya hedefe yönelik bakımınızı ya da doğrudan nemlendiricinizi uygulayın. Yine, ürün seçimi önemlidir ve cilt tipinize bağlıdır. Akneye eğilimli cildiniz yağlı olma eğilimindeyse, cildinizi nemlendirmek ve matlaştırmak için emici mikrokapsüller içeren hafif, yağlı olmayan bir emülsiyon seçin; kurutucu bir dermatolojik tedavi görüyorsanız, yatıştırıcı ve besleyici bir krem daha iyidir. Her durumda, komedojenik olmamalı ve kusurlu ciltler için geliştirilmiş olmalıdır.

Sivilceye meyilli cildin bakımı

 

av_acne_femme_creme_visage_1x1

Cildime bakmaya ve her gece makyajımı temizlemeye karar verdiğimden beri cilt sorunlarım çok azaldı, cildim daha parlak ve daha az makyaj yapıyorum.

Elise

Hafif, orta veya şiddetli, her akne türünün kendine özgü bir yapısı vardır

Bu kadar! Makyajınızı yapmaya hazırsınız. İşte aknenizin şiddetine göre makyajınızı nasıl uygulayacağınıza dair bazı ipuçları. Amaç sivilceleri ve yara izlerini gizlemek ve cildi eşitlemektir.

Hafiften ortaya sivilceler

Küçük sivilcelerinizi gizlemek için bej renkli bir kapatıcı kalemle kusurlarınızı hedef alın. Kapatıcının kenarlarını sürtünme riski olmadan yaymak için pamuklu bir çubuk kullanın. İpucu: Daha eşit bir ten rengi ve genişlemiş gözenekleri gizlemek için, yüzünüzün tamamına sünger yardımıyla sıvı fondöten uygulayarak başlayabilirsiniz.

Şiddetli sivilce

Parmağınızla lekeye bir miktar kapatıcı stick sürerek başlayın: kırmızı sivilceler için yeşil, mor olduklarında sarı stick (açık tende yaygındır), kahverengiye dönen yara izlerinde mercan stick. Renk griye dönene kadar yayın. Ten renginizi eşitlemek için süngerli kompakt bir fondöten krem alın. Bozulmaması için kapatıcın üstüne uygulayın. Yüzün geri kalanında şeffaf bir görünüm için kenarlara doğru yayın. Yarı saydam bir pudra uygulayarak bitirin.

 

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Yüzünüzü güzelleştirmek ve hatlarınızı mükemmelleştirmek için son dokunuşu unutmayın! 

Geriye kalan tek şey makyajınızı sabitlemek ve cildi yarı saydam bir pudra ile matlaştırmaktır. Daha hafif bir sonuç elde etmek ve sivilcelerin dokusunu vurgulamaktan kaçınmak için konturlardan başlayarak ve yüzün merkezine doğru ilerleyerek tüm yüze uygulayın. Ve yüzünüzü şekillendirmek için, elmacık kemiklerine bronzlaştırıcı veya vurgulayıcı bir dokunuş gibisi yoktur!

Ancak ekstra bir katman eklemeden makyajınızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için yüzünüze ince bir tabaka termal su püskürtün. Süngerinizi ve fırçanızı iyice temizlemeyi unutmayın! Neden? Makyaj aletlerinizin üzerinde kalan kirlerin cildinizde birikmesini ve bir sonraki kullanımınızda yeni sivilceler oluşturmasını önlemek için.

Sivilce makyajı için doğru hareketler

Cildi düzeltmek, dengelemek ve güzelleştirmek söz konusu olduğunda tüm makyaj ürünleri eşit geliştirilmemiştir. Cildi boğmadan ve yeni sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olmadan kusurları kapatmak için yapılacak en güvenli şey, cilt tipiniz için özel olarak formüle edilmiş ve komedojenik olmayan tıbbi kapatıcı makyajı seçmektir. Eczanelerde ve güzellik mağazalarında bulabilirsiniz.

Aynı aralıktan

Sivilceleriniz olduğunda makyaj için çözümlerimiz

Akne eğilimli cilt için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

Cleanance Cleansing Gel

Cleanance Cleansing Gel

Matlaştırır - Temizleyici - arındırır - Temizleyici etki

Cleanance Comedomed Cilt Kusurları İçin Konsantre Bakım Kremi

Cleanance Comedomed Cilt Kusurları İç...

Fazla sebumu azaltır - Kusurları azaltır - gözenekleri sıkılaştırır

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Matlaştırır - arındırır - Fazla sebumu azaltır

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

Back to top