İçindekiler

Günlük hayatınızda akne ile nasıl yaşarsınız

Akne günlük yaşamda birçok soruyu beraberinde getirir. Onlardan nasıl kurtulursunuz? Makyaj yapmamalı mıyım? Diyetimi değiştirmeli miyim? Ya da (ve bu çok güncel) yüz kaplamaları akne çıkmasını teşvik ediyor mu? İşte haklı sorularınıza uzman yanıtlarımız.

Akne için yapılması ve yapılmaması gerekenler

Akne için yapılması ve yapılmaması gerekenler

Aknelerden kurtulmak için herkesin kendine göre küçük bir ipucu veya büyük annesinin çaresi vardır. Ancak tüm bu sahte "iyi fikirlere" karşı dikkatli olun. Evet, cildinizi temizlemek çok önemlidir, ancak "temizlemek" ile "soymak" birbirine karıştırılmamalıdır. Evet, aknelerinizi patlatmak caziptir, ancak iltihabı daha da kötüleştirirsiniz. İşte benimsenmesi ve kaçınılması gereken en önemli alışkanlıklar.

İyi ve kötü alışkanlıklar

Ben 12 yıldır akne ile yaşıyorum... Açıkçası, mutsuzluğumu gizlemek için makyaj yapıyorum ve neyse ki bu çözümü buldum çünkü her gün müşterilerle temas halindeyim. Sivilcelerle ortaya çıkmaya cesaret edemiyorum... sabahları bana zaman kazandıracak olsa bile!

Coline, 26 yaşında

Akne: Her gün makyaj yapmak mümkün

Bazı lekelerinizi kapatmak için makyaja güveniyorsanız, iyi haber: bu tamamen mümkün. Hatta iyi bir fikir. İki unsura dikkat ettiğiniz sürece: doğru ürünleri seçmek (komedojenik olmayan) ve doğru alışkanlıkları benimsemek (her gece dikkatli makyaj temizleme gibi). Size her şeyi açıklamak için buradayız.

Akneye eğilimli cilt için makyaj

Diyetinizi ayarlayın

Diyetinizi ayarlayın

Aknenizin gelişimi ne yediğinize de bağlıdır. Burada da konuyla ilgili pek çok ön yargılı fikir bulunmaktadır. Abur cubur aknelerin çıkmasına neden olur mu? Prensip olarak, çok fazla yağ akneyi şiddetlendiren bir faktör değildir. Öte yandan, yüksek glisemik indekse sahip hızlı şekerler aknenin ortaya çıkmasında ve devam etmesinde rol oynayacaktır. Bu yüzden şekerlemelerden ve tatlılardan kaçınılmalıdır! Öte yandan, hamburger ekmeği ve cips (gizli şeker içerir) ölçülü bir şekilde yenmelidir.

Akne ile yaşamak için yaşam tarzı ipuçları
Akne ile savaşmak için harekete geçin!

Akne ile savaşmak için harekete geçin!

Sır yok. Kendiniz hakkında daha iyi hissetmek için, içinizin rahat olması önemlidir. Bu durumda, spor en iyi arkadaşınız olabilir! Vücudunuzu hareket ettirmek yorgunluktan kurtulmanıza, cildinizi ve vücudunuzu temizlemenize ve detoks yapmanıza yardımcı olur ve size anında bir parlaklık verir. Ve su içmeyi unutmayın: cilt de nemlenir ve içeriden yenilenir.

Akne ile yaşamak için yaşam tarzı ipuçları

DOST VE UZMAN TAVSİYESİ

Yaz aylarında güneşin cildinizi güzelleştirdiğini ve akne belirtilerini azalttığını muhtemelen fark etmişsinizdir. Ancak bu durum uzun sürmez, çünkü tatiliniz sona erdiğinde akneleriniz yeniden başlar. Bu "geri tepme etkisi" olarak bilinir. Kendinizi korumak için her zaman 50 SPF indeksi ile güneşten korunun.

Güneşin akneye eğilimli cilt üzerindeki etkileri

COVID-19 döneminde akne

COVID-19 döneminde akne

Maskne'yi duydunuz mu? Bu, maske takmaya bağlı akneyi tanımlamak için kullanılan neolojizmdir. Bu maske cildi bir şekilde "boğarak" sivilcelere karşı daha hassas hale getirebilir. Tavsiyemiz: sabah ve gece cilt bakım rutininize devam edin. Ve her gün temiz bir maske taktığınızdan emin olun, çünkü daha tahriş edici ve komedojenik hale getirecek kozmetik ve kremlerle akneye eğilim artabilir. Ne tür bir maske takılacağınıza gelince, kesin ve katı bir kural yoktur. Hangisinin sizin için en iyisi olduğunu bulmak için her maskeyi birkaç gün deneyin...

Maske kullanımı ve akne

Sorularınıza cevaplarımız

Doğruyu yanlıştan ayırmak: biz bunun için buradayız.

Evet. Ter, ciltle çok uzun süre temas ettiğinde, akne veya siyah noktalara neden olabilecek bakterilerin gelişimini teşvik eder. Bu nedenle, spor seansından sonra doğrudan duşa gidin ve yüzünüzü uygun bir cilt bakım ürünü ile temizlemeyi unutmayın.

Bu yanlış. Nazik olmanız gerekse bile. Köpük yerine jeli tercih edin çünkü kılları daha iyi kavrayarak tıraşı kolaylaştırır. Bu şekilde kendinizi kesmekten veya aknelerinizi kaşımaktan kaçınırsınız. Tıraş bıçağınızı tüylerin yönünde, nazikçe ve baskı uygulamadan çalıştırın. Ve tabii ki alkol bazlı tıraş losyonu kullanmayın!

Doğru Uykumuz bölündüğünde ve yorgun uyandığımızda akne gelişme riski 1,4 kat daha fazladır. Bu genellikle fiziksel ve/veya psikolojik stresin bir işaretidir. Bu nedenle iyi bir gece uykusu almak çok önemlidir. Bu da her şeyden önce akşamları ekranları azaltmak, hatta ortadan kaldırmak anlamına geliyor...

Akneye eğilimli cildinizin bakımı için çözümlerimiz

Cleanance cilt bakım ürünlerimiz, sizi cildinizle barıştırmak için tasarlanmıştır.
AV_CLEANANCE_Brand-website_CLEANANCE-COMEDOMED-anti-blemish-concentrate_30ml_Packshot_Product-page_600x725_3282770202854-png

Cleanance Comedomed Konsantre Bakım Kremi

Cildim için küçük bir mucize. Kusurlarımı azaltmaya çok yardımcı oluyor. İki ay içinde gerçekten yardımcı oldu! Sonucu birkaç ay içinde görmek için sabırsızlanıyorum ve bunun onları tamamen ortadan kaldıracağını umuyorum.

Margot, 26 yaşında

Cleanance Comedomed Konsantre Bakım Kremi
Back to top