İçindekiler

Yetişkinlerde akneye eğilimli cildin bakımı

Akne öngörülemez: ergenlik çağındayken sizi yalnız bırakmış olabilir ve daha sonra bir yetişkin olarak ilk kez ortaya çıkabilir. Ancak otuzlu yaşlarınızda sanki hiç gitmemiş gibi kolayca yeniden ortaya çıkabilir. Kısacası, yetişkin aknesi yaygın olduğu kadar kafa karıştırıcıdır ve tüm kadınların en az dörtte birini etkiler. Tedavi etmek, örtmek ve işlerin daha da kötüye gitmesini önlemek: Yetişkinlerde akneye eğilimli cilde günlük olarak nasıl bakarsınız? Her şeyi açıklamak için buradayız.

Yetişkin akneye eğilimli cildin spesifik özellikleri

Yetişkin aknesi daha çok iltihaplı bir tiptir (beyaz başlı veya beyaz başsız büyük kırmızı akneler) ve çoğunlukla çene, çene çizgisi ve üst boyunda bulunur. Akne tedavi edilmezse, bazen derin olabilen bu lezyonların iz bırakması muhtemeldir.

Ergenlik aknelerinden bir diğer farkı da yaş ilerledikçe cildin incelmesi ve daha az sebum üretmesidir. Çoğunlukla karma, yani T bölgesinde (alın, burun, çene) yağlı ve diğer her yerde kuru. Ayrıca daha hassas ve reaktiftir. Bu nedenle ürün seçimi, yetişkin akneye eğilimli cildin günlük bakım rutini için önemlidir. Özellikle de bir dermatolog tarafından tedavi ediliyorsanız. Bazı akne tedavilerinin cildi kurutabileceğini bilmek önemlidir.

Sivilcelerimi kurutmak için ne kadar çok ürün değiştirirsem, cildim o kadar çok tahriş oldu ve sivilcelerim giderek daha kırmızı bir hal aldı. Kadınlar için akne ürünlerini kullandığımdan ve değiştirmediğimden beri sivilcelerim günden güne yok oluyor.

OCEANE, 29 YAŞINDA

Yetişkin akneye eğilimli ciltler için bakım

İşte yetişkin akneye eğilimli ciltler için günlük cilt bakım rutini için bazı ipuçları.

 

1. Yetişkin akneye eğilimli cildi temizleyin

Kirleri ve makyajı nazikçe temizlemek için çeşitli seçenekler vardır. Örneğin, akneye eğilimli ciltler için miseller su, bir pamuk ped ile nazikçe uygulanabilir ve durulanması gerekmez. Cildiniz belirli tedaviler nedeniyle kuruduysa, hassas ve akneye eğilimli ciltler için formüle edilmiş hassas bir temizleme kremi seçin: cilt bariyerini güçlendirecek ve koruyacaktır. Her durumda, akneyi yatıştırmak için termal su püskürterek bitirin.

2. Yetişkin akneye eğilimli cildin nemlendirilmesi

Aknelerinizi yok etmek için serum düşünün! Bu aktif bileşen konsantreleri, kusurlarınızı mükemmel şekilde hedefleyen gerçek etkinlik artırıcılardır. Fazla sebumu azaltmak, gözenekleri sıkılaştırmak, cilt dokusunu pürüzsüzleştirmek: bazı ürünler her şeyi yapabilir! Serumu parmak uçlarınızla uygulayın ve bununla yetinmeyin: cildinizi nemlendirmek de çok önemli olduğundan, akneye eğilimli ciltler için koruyucu, nemlendirici ve cildi aydınlatıcı bir gündüz kremi ve akşamları gözenekleri arındırmak için pürüzsüzleştirici bir bakım ürünü ile tamamlayın.

 

İyi ve kötü hareketler

picto_apaisant-adoucissant_gris

Termal Su, yetişkin kadınlarda akneye karşı müttefik 

Yetişkinlerde şiddetli akne tedavilerinin bir dizi yan etkisi vardır. Kızarıklık ortaya çıkar, cilt kurur ve aşırı duyarlı hale gelir. Hassasiyetteki bu artış yaşam kalitesini o kadar etkiler ki bazı hastalar tedaviden vazgeçmeyi tercih eder.

Avène Termal Suyu akneye eğilimli ciltler için yatıştırıcı bir müttefiktir ve cildi kurutmadan tek bir adımda rahatlatır ve ferahlatır. Tüm bunlar basit bir adımda mı? Bu harika bir haber!

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Güneş: yetişkin akneye eğilimli cildin diğer düşmanı

Orta derecede güneşe maruz kalmak ruh haliniz için iyidir. Ancak yoğun olduğunda cilt için çok zararlıdır. Örneğin yetişkin akneye eğilimli ciltler için: akneler güneşte kayboluyor gibi görünüyorsa, bunun sadece geçici olduğunu bilmelisiniz. Güneş ışınları daha az yoğun olduğunda ve güneşin etkisiyle kalınlaşan cilt normal kalınlığına kavuştuğunda daha güçlü bir şekilde geri gelecektir. 

Güneşin diğer zararlı etkileri: yaşlanma belirtilerini belirginleştirir ve akne izlerinin yerine küçük kahverengi lekeler bırakır. Günlük olarak, içerisinde güneş koruması olan bir gündüz kremi tercih edin. Yoğun güneş ışığına maruz kaldığınızda, özellikle akne karşıtı bir tedavi görüyorsanız, yüksek seviyeli (SPF 50+) ve geniş spektrumlu (anti-UVA ve UVB) güneş koruması uygulayın. Bu tedavilerin bazıları güneşle iyi uyuşmaz.

Yaygın yanlış inanışlar: güneş ve akne

Yetişkinlerde akneye eğilimli cilt bakımı için yapılması gereken doğru şeyler

Yetişkin akneye eğilimli cilt, genç akneye eğilimli cilde az ya da çok benzer özelliklere sahiptir. Ancak her şey bu "az ya da çok" ifadesinde yatmaktadır: gençler için tasarlanmış bazı ürünler yetişkinler için uygun olabilir, ancak diğerleri için uygun olmayabilir. Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için, özellikle yetişkin aknesi için formüle edilmiş ürünleri seçin!

Aynı aralıktan

Yetişkin kadınlar için özel olarak tasarlanmış çözümlerimiz

Sizi cildinizle barıştırmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

Back to top