av_instit-biodiversity-impluvium-hdrvb-square 2880x1620

Sürdürülebilir kalkınma Avène Termal Su'yu korumak için sürdürülebilir şekilde hareket etme

Avène Termal Su'yun kalitesi için ekosistemlerin ve toprağın önemini ve faaliyetlerimizin yönetiminde sürdürülebilir kalkınma konularının nasıl dikkate alındığını biliyorlar. Pierre Fabre Group Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) ve Sürdürülebilir Kalkınma Direktörü Séverine Roullet-Furnemont ve Su Araştırma Merkezi Başkanı ve Dermo-Kozmetik Ar-Ge - Kişisel Bakım Uygulamalı Araştırmalar Direktörü Sandrine Bessou Touya, bu eşsiz ve doğal kaynağın korunmasını ve somut eylemlerle toplumsal ve çevresel kaygılara dahil olmayı sağlar. Ortak röportaj.

 

 

Avène Hidroterapi Merkezi'ne geldiğinizde sizi ne etkiliyor?

Sandrine Bessou-Touya: İlk olarak, merkeze giden yol, herhangi bir görüntü veya gürültü kirliliğinden uzaktır. Ayrıca Akdeniz, dağ ve kıta manzaralarının ve iklimlerin kesiştiği yerde, tabiat güçlerinin merkezinde olduğunuzu hissettirir.

Séverine Roullet-Furnemont: Doğa her yerde. Haut-Languedoc Bölge Tabiat Parkı'nın kalbindeyiz. Zamansız bir yolculuk gibi.

AV_Institutional_Print_Post_Quarter3-2018_Production unit_High-resolution_CMJN_7 473x473

Tesisteki göreviniz nedir?

S.R-F: Pierre Fabre Group'un sürdürülebilir kalkınma politikasını hayata geçirmekten ve şirketin çeşitli iş ve markalarına uygulamaktan sorumluyum. Bu, karbon ayak izimizi azaltmak gibi küresel stratejilerin geliştirilmesinden, ürünlerin ekolojik tasarımına ve Grup çalışanlarının sosyal veya çevresel eylemlerde taahhütlerine kadar uzanır, böylece herkes üzerine düşeni yapar. Pierre Fabre Group'un CSR politikası, ECOCERT 26000 standardının mükemmellik düzeyinde değerlendirilir ancak biz her zaman yeni zorluklarla başa çıkmanın ve yeni yollar açmanın peşindeyiz. Daha spesifik olarak, Eau Thermale Avène markası ve Avène les Bains'deki tesis ile uzmanlığımızı kullanarak ekipler tarafından yürütülen CSR projelerine yardım veya destek sağlıyorum.

Ürünlerin ekolojik tasarımı, karbon ve atık stratejileri veya mercanların korunması gibi sürdürülebilir kalkınma konularına katkıda bulunacak projeler oluşturarak her düzeyde harekete geçmeye çalışıyoruz.

Séverine Roullet Furnemont
Séverine Roullet FurnemontPierre Fabre Group CSR ve Sürdürülebilir Kalkınma Başkanı
AV_Institutional_Print_Post_Quarter3-2018_Hydrotherapy bath and treatment_High-resolution_CMJN_5-jpg 473x473

Peki ya siz, Sandrine?

S. B-T: Su Araştırma Merkezi'nden sorumluyum. Avène Hidroterapi Merkezi, Fransa'da böyle bir düzenlemeden yararlanan tek merkezdir. AQUACERT sertifikalıdır ve Su Araştırma Merkezi, termal suyun kontrolü ve korunmasına adanmış ISO 17025 (COFRAC tarafından) onaylıdır. Burada sadece suyu alıp kullanmak istemiyoruz. Onunla ilgilenmek, bakmak istiyoruz. Gelecek nesiller için kalitesini ve dayanıklılığını sağlamalıyız.

Termal suyun kalitesini ve varlığını sürdürmesini sağlamalıyız.

Sandrine Bessou Touya
Sandrine Bessou TouyaSu Araştırma Merkezi Başkanı ve Uygulamalı Dermo-Kozmetik Ar-Ge - Kişisel Bakım Araştırmaları Direktörü
AV_Institutional_Print_Post_Quarter3-2018_Surrounding_High-resolution_CMJN_1 1638x722

Diğer CSR girişimleriniz nelerdir?

S. B-T: 2018'den beri, Pierre Fabre orman parkının sürdürülebilir yönetimini sağlamamıza yardımcı olması için Ulusal Ormancılık Örgütü'nün (ONF) uzmanlığını ve tavsiyelerini alıyoruz. Bu çok önemli çünkü ağaçlar; toprak ve su kaynaklarının bütünlüğünde hayati bir rol oynar.

av_instit-hotel-avene-hdrvb-square 473x473

S.R-F: Eau Thermale Avène markası için farklıbirçok girişim gerçekleştirilmiştir. Burada birkaç tanesini vurgulamak istiyorum. Ürünlerden bahsedecek olursak, ekolojik tasarımlı güneş bakım ürünleri geliştirildi ve 2013'ten beri durulanan ürünlerin %90'ı biyolojik olarak parçalanabilir hale getirildi. Markanın hedeflerinde biri ise temel rahatsızlıklardan biri olan akne için yeni bir aktif bileşen geliştirmesiydi. Bu, deve dikeni tohumlarını kullandığımız Cleanance Comedomed'de kullanılan aktif maddedir, bitkinin geri kalanı daha sonra diğer aktif maddeleri üretmek için kullanılır.Avène-les-Bains'deki binalara gelirsek, Eau Thermale Avène Termal Su Spreylerinin yapıldığı üretim tesisi ve Eau Thermale Avène L'Hôtel, Fransa'da yeşil bina için bir standart olan Haute Qualité Environnementale (Yüksek Çevresel Kalite) sertifikasına sahiptir. Eau Thermale Avène l'Hôtel ayrıca BREEAM sertifikalıdır. Avène-les-Bains bölgesi biyolojik çeşitliliğin korunması açısından LPO (Kuş Koruma Birliği) onaylı bir sığınaktır. Çevre yönetimi ile ilgili olarak da üretim tesisi ISO 14001 sertifikalıdır ve otel Avrupa Ekolojik Etiketi'ne sahiptir.

 

Üretim aşamasında , çevre yönetiminde örnek olmak istiyoruz.

Séverine Roullet Furnemont

Bu çevresel açıdan sorumlu girişimler sahaya nasıl aktarılıyor?

S.R-F: Üretim açısından, örneğin fabrika, en son teknoloji ile donatılmış kendi atık su arıtma tesisine sahiptir. Uzun yıllardır su ve enerji tasarrufu için iddialı bir program izliyoruz.

Diğer yandan otelde sunulan taze ürünlerin %80'i 100 km'nin altındaki bir yarıçap içinde üretilmektedir.Su kaynaklarını korumak için ayrıca bir Toulouse start-up şirketiyle ortaklaşa bir pilot proje yürütüyoruz: Yirmi odaya bir su sayacı takılacak. Bir yarışmaya katılmak isteyen müşteriler, duşta tasarruf ettikleri her bir litre su için bir CSR eylemini desteklemeye yardımcı olacaklar.

 

av_instit-avene-production-unit3-hdrvb-square 473x473
av_instit-mowing-avene-park-parcel-ld 473x473

S. B-T: Su tüketimimizi ve bunu optimize etmenin yollarını inceledik: örneğin, uygulanan eylemlerden biri yeşil alanların biçilmesini azaltmak ve otomatik sulamayı tetikleyen yağmur ölçerlerin takılmasıdır. 2019 yılında, yeşil alanlarımızı biçmeye gelen bir çiftçiyle birlikte bu alanların sürdürülebilir şekilde biçilmesini test ettik. Çiçekli parseller bıraktık, bir böcek oteli ve yemlikler kurduk. Su samurlarının yeniden ortaya çıktığını gördük, bu da tesisteki nehirlerin zenginliğini ve kalitesini gösteriyor! Son olarak, tesiste her zaman sıfır bitki politikasını uyguladık.Bugün, birlikte hareket ederek daha da ileri gitmek istiyoruz. Bir yandan ziraat odası ve Bölge Tabiat Parkı veya hatta ONF ile çevreye daha saygılı yöntemler üzerinde çalışmak üzere yerel oyuncularla işbirliği yapıyoruz. Öte yandan, orman örtüsünün daha iyi korunması için orman sahipleri, yerel yetkililer ve bölge sakinleriyle çalışıyoruz.

 

Back to top