AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Hydrotherapy baths and treatment_High-resolution_5  16x9

Koruma Avène Termal Su'yun kontrollü yönetimi

Avène Termal Su yakın gözetim altında tutulmaktadır. Kalitesini garanti altına almak için Su Araştırma Merkezi'miz tarafından her yıl birçok kontrol yapılmaktadır. Aynı zamanda, alınması ve kullanımı sıkı bir şekilde kontrol edilir.

Avène Termal Su'yun kalitesi için ekosistemlerin ve toprağın öneminin farkında olmanın ötesinde, çevredeki havza sahasında birçok faaliyet geliştiriyoruz. Tesis varlıklarının her biri, bu eşsiz ve doğal kaynağı korumak için sürdürülebilir yönetim yöntemlerine kendini adamıştır.

 

 

Faydalı doğa

av_instit_environnement_avene2©studiochevojon_472x580

Avène Termal Su'yun Kökenleri

Avène Termal Su, 530 milyon yıl önce oluşmuş "Dolomit Dağları" olarak bilinen kayalarda bulunur. Bu kayalar, yaklaşık 500 metre derinliğinde dik, geçirgen bir rezervuar oluşturur. Bu, Termal Su'yun yerin 800 metre altındaki derinliklerde dolaşmasını sağlar. Etrafında geçirgenliği düşük şist ve kumtaşından oluşan kayaçlar vardır.

Avène kaynağı daha sonra Avène Termal Su'yu oluşturacak olan yağmur suyunu toplayan yüzeydir. Su, doğrudan Dolomit kayalarına sızar veya nehirler yoluyla düşük geçirgenliğe sahip alanlara akar.

Avène Termal Su'yun ortaya çıkışı

Kaynağın yüzeyine sızdıktan sonra, yağmur suyu yavaş yavaş kayaların derinliklerine doğru hareket eder.
Dolomit kayaları arasında dolaşırken kayadan gelen elementlerle yavaş yavaş zenginleşir. Yaklaşık 60°C'ye kadar ısınır.
Termal Su, 50 ila 200 yıl süren yolculuğunun sonunda doğal olarak yükselir, hafifçe soğur ve Les Bains d'Avène'de bulunan Sainte-Odile Kaynağında ortaya çıkar. Bugün üç tambur, hidroterapi merkezini ve üretim tesisini beslemek için Avène Termal Su'yu topluyor.

av_instit-biodiversity-orb-hdrvb-square 473x473
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Water Laboratory_High-resolution_4 367x452</span>
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter1-2018_Drilling_Low-resolution_1 367x452</span>
  • <span class="ezstring-field">AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Drilling_Low-resolution_3 367x452</span>

Burada sadece termal suyu alıp kullanmak istemiyoruz. Onunla ilgilenmek istiyoruz.

Sandrine Bessou-TouyaSu Araştırma Merkezi Başkanı ve Uygulamalı Dermo-Kozmetik Ar-Ge - Kişisel Bakım Araştırmaları Direktörü

Daha iyi korumak için daha fazlasını öğrenme

Koşulları sabit tutmak, Avène Termal Su'yun özel niteliklerini korumasını sağlar. Tesis 1975 yılında satın alınır alınmaz, Avène Termal Su'yu daha iyi anlamak ve korumak için gözlemledik ve analiz ettik.

Bugün bile suyun, hastaların ve cildi en iyisini talep eden tüketicilerimizin menfaati için bu izleme ve bilimsel araştırma çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Su Araştırma Merkezi'nin çalışmaları

Avène Hidroterapi Merkezi, Fransa'da bir Su Araştırma Merkezi'nde yapılan bilimsel izlemeden yararlanan tek merkezdir.

  • Yılda 1.000'den fazla kontrol numunesi.
  • Yılda 49.000 analiz.
  • Avène kaynağında analiz edilen 10 puan.
  • Dış uzmanlarla işbirliği: CNPF (Centre National de la Propriété Forestière, Ulusal Orman Mülkiyeti Merkezi), BRGM (Bureau de Recherches Géologiques et Minières, Jeolojik ve Maden Araştırmaları Bürosu).
av_instit-water-labo-science-hdrvb-square 1x1

Üretimde, çevre yönetiminde örnek olmak istiyoruz.

Séverine Roullet-FurnemontPierre Fabre Group CSR ve Sürdürülebilir Kalkınma Başkanı

Avène Termal Su'yun verimli kullanımı

Avène Termal Su'yun bolluğu, saklanmasını veya işlenmesini gereksiz kılar. Bu, özelliklerine tam saygı gösterilmesini sağlar. Bu kaliteyi ve erişilebilirliğini sürdürmek için sadece ihtiyacımız olan suyu topluyoruz. Bu nedenle, izin verilen akış hızının oldukça altında kalıyoruz. Çıkarılmayan ve kullanılmayan sular da doğal seyrine devam ederek Orb nehrinin suyuna katılır.

AV_Institutional_Instagram_Post_Quarter3-2018_Surrounding_Low-resolution_3 1x1
Back to top