Françoise, Avène Hidroterapi Merkezinde kanser sonrası tedavisi görüyor
Her cildin hikayesi farklıdır.

Her cildin hikayesi farklıdır.

Françoise, Avène Hidroterapi Merkezinde kanser sonrası tedavisi görüyor

Hem hastalar hem de hasta yakınları, bir düzeni takip ettiler ve Avène Termal Suyu’n faydalarından ve Avène Hidroterapi Merkezi'ndeki uzman ekiplerin tavsiyelerinden yararlandılar. Françoise'ın geri bildirimini okuyun.

Kanser sonrası ilk termal tedavisi bir soluklanma anıydı.

Avène Hidroterapi Merkezi'nde kanser sonrası tedaviyi nasıl keşfettiniz? 

Her şey, kanserden etkilenen kadınlara özel bir yer olan Bordeaux'daki Maison Rose tarafından düzenlenen termal tedaviler üzerine bir toplantıyla başladı. Geri bildirimleri, fiziksel ve psikolojik olarak iyileşen kişilerin açıklamalarını duyduğumda, tedavilerimin sonunda buna ihtiyacım olacağını düşündüm Avène yakınlarındaki manzaralar Piedmont sonunda beni ikna etti. Yürümeyi seven biri olarak hayal kırıklığına uğramadım.

Avène'deki termal tedaviyi nasıl buldunuz?

Bir soluklanma anı gibi. Ciddi cilt problemlerim olmadığı için kanser sonrası tedavinin benim için nasıl işe yarayacağını tam olarak bilmeden geldim. Kemoterapi ve meme ameliyatı olduğumdan beri, özellikle hassas bir saç derisi,ameliyat edilen taraftaki kolda ağırlık hissi ve elde karıncalanma hissi yaşıyordum. Doktorumun bana önerdiği, tamamen kişiye özel tedavi programlarını keşfettim. Termal su duşları etkilenen iç dokulara masaj yaparak beni rahatlattı ve iyi hissetmemi sağladı. Ayrıca masaj seanslarım ve bir fizyoterapist ile beden eğitimi dersleri aldım. Hassas saç derim için eve de götürebileceğim özel bir bakım ürünü aldım. Bir hafta sonra bile iyileşme olduğunu açıkça görüyordum.

AV_post-cancer-treatment-patient_lifestyle 1638x722

Bu termal tedaviden üç hafta sonra nasıl hissediyorsunuz?

Dış dünyaya kendimi tamamen kapatabildim. Kanser sonrası tedavi gören diğer insanlarla etkileşim kurabildim. Bu benim için gerçekten önemliydi. Saç derim daha az kuru,kolum daha az uyuşuyor ve kolumu daha hafif hissediyorum. Eve döndüğümde de tedavi sürecinin faydalarının devam edeceğini umuyorum, tedavilerin olumlu etkilerinin uzun vadede süre devam edebileceğini biliyorum. Ama gelecek yıl kesinlikle tekrar geleceğim. Yer ayırtmak için bir kır evinin sahibiyle çoktan iletişime geçtim.

AV_post-cancer-treatment-patient_care 473x473
AV_instit-village-drone-view-hd 472x472

 

Bir yer: Hidroterapi Merkezi’nden Avène köyüne giden yürüyüş yolu

Bir tedavi: fizyoterapist masajı

Bir keşif: bölgedeki RAuberge de Madale restoranı (VEYA bölgedeki birçok küçük yerel ve organik üretici)

 

Biraz daha bilgi

Onkolojik tedaviden sonra termal tedavininfaydalarınelerdir?

Göze hoş gelmeyen veya ağrılı yara izleri bırakabilen ameliyata veya hatta meme rekonstrüksiyonuna ek olarak, onkolojik tedavilerin (radyoterapi, geleneksel kemoterapi ve/veya yeni hedefe yönelik tedaviler) cilt üzerinde yan etkileri olabilir: kuru cilt, lezyonlar, radyodermatit vb. Termal terapi daha sonra cilde rahatlık ve sağlık kazandırmak için faydalı olabilir.

Back to top