Milena, Avène Hidroterapi Merkezinde atopik dermatit hastası
Her cildin kendine ait hikayesi vardır

Her cildin kendine ait hikayesi vardır

Milena, Avène Hidroterapi Merkezinde atopik dermatit hastası

Hem hastalar hem de hasta yakınları, bir program dahilinde, Avène Termal Su'yun faydalarından ve Avène Hidroterapi Merkezi'ndeki uzman ekiplerin tavsiyelerinden yararlandılar.
Erika'nın, kızı Milena'nın atopik dermatitini ve ailelerinin Avène Hidroterapi Merkezi'ne yaptıkları geziyi anlattığı röportajını keşfedin.

Avène Hidroterapi Merkezi'nden nasıl haberdar oldunuz?

Kızımın çocuk doktorundan. Milena, son altı aydır atopik dermatit hastalığından dolayı rahatsızdı. Dirsek ve diz çukurlarında, bazen sırtta veya karın bölgesinde de plakların görüldüğü bir rahatsızlıktır. Bugün dört buçuk yaşında ve cildinin yandığını, battığını ve kaşındığını söylüyor. Cildi çok kuru. Kaşıntı uyanır uyanmaz başlıyor ve gece boyunca tekrarlıyor. Her gün bununla yaşamak çok zor. Açıkçası bu konuda güçsüz hissediyoruz..

Avène'de ne keşfettiniz? 

Hem Avène Termal Su'yun faydaları için hem de atopik dermatit konusunda düzenlenen atölye ve konferanslar için geldik. İkisine de gerçekten ihtiyacımız vardı. Tedavilerle Milena'nın cildi daha az pütürlü hissettiriyor, daha az kaşınıyor. Kızım özellikle baloncukları çok seviyor. Eşim ve ben atölyelere sırayla katılıyoruz. Ebeveyn-çocuk cilt sağlığı eğitimi oturumları, diğer ailelerle etkileşime girmemizeve daha az yalnız hissetmemize olanak sağlıyor. Bakıcılarla özel zaman geçirmek de öyle.

AV_dematitis-atopic-child-girl-3_lifestyle

Milena'nın atopik dermatite yönelik termal tedavisinin ardından geleceği nasıl öngörüyorsunuz?

Dermatolog ile yapılan termal tedavi sonunda Milena'nın cildinde belirgin bir iyileşme gördük. Atölyeler de bizim için faydalı oldu. Çocuklara yönelik olarak tasarlandığı için kızım günlük bakımın önemini anlayabildi. Ayrıca kaşımanın birkaç alternatifini de öğrendi. Kremi nasıl iyi uygulayacağımı öğrendim. Bu üç haftalık öğrenim bize iyi bir alışkanlıkl kazandırdı ve termal tedavinin faydalarını uzun vadede sürdürebilmek için evde devam etmeye kararlıyız. Gelecek yıl buraya geri gelmek için sabırsızlanıyoruz!

 

AV_dematitis-atopic-child_girl_care
AV_dematitis-atopic-child-girl_lifestyle

Bir yer : Avène Hidroterapi Merkezi'nde bulunan parktaki dev taslak oyunu (Milena'nın kardeşini oyalamak için)

Bir tedavi : Avène Termal Su banyosu

Bir keşif : bölgedeki çeşitli güzel manzaralar

ATOPİK DERMATİT

Kronik bir rahatsızlık

Atopik egzama olarak da bilinen atopik dermatit, kronik inflamatuvar bir cilt rahatsızlığıdır. En sık görülen semptomlar kuruluk ve kaşıntıyla seyreden inflamasyonlu kırmızı lekelere sahip cilt dokusudur.  

Back to top