Sylvie’nin  sedef hastalığı için termal su tedavisi
Her cildin kendine ait hikayesi vardır

Her cildin kendine ait hikayesi vardır

Sylvie’nin sedef hastalığı için termal su tedavisi

Hem hastalar hem de hasta yakınları Avène Termal Su tedavisi ve uzman ekibimizin tavsiyelerinden faydalandılar. Avène Hidroterapi Merkezi'ni birkaç yıldır ziyaret eden Sylvie'nin geri bildirimlerini öğrenin. Sylvie sedef hastalığına sahip. sı Tedavisiboyunca Avène Termal Su ile cildini rahatlatıyor.

Sedef hastalığınızı yatıştırmak için Avène Hidroterapi Merkezi'ne ne zamandır geliyorsunuz?

İlk geldiğimde otuz yaşındaydım ve dirseklerimde, bacaklarımda ve sırtımda lezyonlar vardı. Plaklar iltihaplıydı, çok kaşıyordum ve sadece uzun giysiler giyiyordum. Bu durum beni çok rahatsız ediyordu. Dermatoloğumun tavsiyesi üzerine iki yıl üst üste geldim. Termal su benim için harikalar yarattı. Üç-dört gün içinde cildimdeki iyileşmeleri görüyordum.. Sonra, ailevi zorunluluklar nedeniyle tekrar geri dönmeden önce yirmi yıl bekledim. Bu yaz dördüncü spa tedavimi bitiriyorum ve gelecek yıl bir tane daha yapma planıyla ayrılıyorum.

Buradayken nasıl hissediyorsunuz?

Sedef hastalığım sadece dirseklerimi etkiliyor ve bunu nasıl kabul edeceğimi öğrendim. Ama burada her gün kendime plaklar geriliyor mu diye sormuyorum, "üç hafta sonra göreceksin" diyorum kendi kendime. Bu arada, çok rahatlıyorum. Kendimi daha özgür hissediyorum ve kendime iyi bakıyorum. Avène Termal Su'da banyo yapmayı seviyorum, anı yaşıyorum, kendimi yeniliyorum, mutlu hissediyorum. Sonra burada her şeyin güzel olduğunu görüyorum: merkez, park, yaya yolları...

av_psoriasis-patient_care
av_psoriasis-patient_lifestyle

Peki ya termal tedavinizden sonra?

Hastalığımı burada yönetmeyi öğreniyorum. Sanırım neredeyse tüm atölyelere gittim: makyaj, hijyen, nemlendirme ve kaşımaya alternatifler, stres yönetimi. Hatta bir yıl Tai Chi'yi denedim. Bu yüzden bir sürü tavsiyeyle ve bunları uygulamak için motive olarak ayrılıyorum. Kendimi daha iyi ve başkalarına daha açık hissediyorum.

Bir yer: banyolardan parka giden yürüyüş yolu.

Bir tedavi: Avène Termal Su banyosu.

Bir keşif: yeni dostluklar

 

av_psoriasis-patient2_lifestyle

Sedef hastalığı:

Nedir?

Sedef hastalığı, beyazımsı pullarla veya ince gümüş renkli bir tabakayla kaplı belirgin, kırmızı, kabarık lekelerle karakterize kronik inflamatuvar bir rahatsızlıktır. Sedef hastalığının farklı biçimleri vardır: karmaşık bir hastalıktır, bir hastadan diğerine birçok biçim alabilir veya yaşamın farklı evrelerinde kendini farklı şekillerde gösterebilir.

Back to top