İçindekiler

Cilt sorunlarını önleyin ve yatıştırın

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Cildin hassaslaştığını fark etmek

Nüfusun %20'si hassas bir ciltle doğar, ancak hepimiz ara sıra deri döküntülerine ve cilt sorunlarına maruz kalırız. Günlük darbeler, sürtünme, cildin tolere edemediği ürünleri kullanma, iklim, enfeksiyonlar... Bu dış saldırganlar cilt bariyerini yıpratır ve cildinizde enflamasyona neden olur. Bunu görebilirsiniz: kızarıklık, kuruluk, çatlaklar... Ve hissedebilirsiniz: yanma, gerginlik, ağrı ve bazen kaşıntı... Ama böyle olmak zorunda değil. Doğru bakım ile cildinizin kendini yatıştırmasına yardımcı olun!

Bazı cilt problemleri geçicidir ve göründükleri kadar çabuk unutulurlar. Bazılarının tekrarlama eğilimi vardır. Cildin dış dünyayla ilk temasınız olduğunu düşündüğünüzde, kronik döküntülerin yaşamınız üzerindeki etkisini tahmin etmek kolaydır. Elbette fiziksel rahatsızlık olur ama aynı zamanda duygusal, psikolojik ve sosyal rahatsızlık da vardır... Bu yüzden harekete geçmek önemlidir!

CİLT PROBLEMİ: KILAVUZ

Cilt problemleri söz konusu olduğunda genel tavsiye vermek kolay değildir. Cilt problemlerinin çeşitli nedenleri vardır ve vücudun çeşitli yerlerinde yer alabilirler: yüz, göz kapakları, dudak kenarları, eller, bacak araları, kollar... Vajinal bölgede olduğu gibi en mahrem bölgelerde bile.  Bakımı cilt problemlerinin türüne bağlı olsa da cildinizi yatıştırmak için izleyebileceğiniz bazı temel kurallar vardır. Başlayalım mı?

Cildinizi nasıl yatıştırırsınız

  • Cildinizin dinlenmesine izin verin: şüpheli ürünleri kullanmayı bırakın.
  • Problemli bölgeyi temizleyin ılık su ve cildin pH'ına uygun bir ürün ile.
  • Uygun bir onarıcı bakım uygulayın cildinizin kendini onarmasına yardımcı olmak için .
  • Herhangi bir şüphe veya endişe? Bir sağlık uzmanına danışın
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_conseils_traitement_1x1 473x473

Yüzdeki cilt problemleri hakkında bilmeniz gereken her şey

Kızarıklık, lekeler, çatlaklar... Vücudun kızarıklık olmasını istemeyeceğimiz bir yeri varsa, o da yüzdür, çünkü aynada gördüğümüz tek şey budur. Yüzdeki cilt problemleri nasıl önlenir ve yatıştırılır Sabah ve akşam hassas cildiniz için hassas bir ritüel uygulayın.

• Cildinizin pH değerine uygun, sabun içermeyen yumuşak bir temizleyici ile cildinizi temizleyin.
• Cildinizi yatıştırmak ve yumuşatmak için termal su püskürtün - jilet yanığı ve güneş yanığını yatıştırmak için özellikle popüler bir sprey!

• Nötr bir nemlendirici krem uygulayın.
• Ciltteki cilt problemleri geçene kadar makyaj kullanımını sınırlayın.

UZMAN TAVSİYESİ

Her şeyden önce, kesinlikle kaşımayın!
 

Cildiniz tahriş olduğunda bazen yanar veya kaşınır ve kaşınma dürtüsüne yenik düşmemek zordur. Ancak, mutlaka dürtüye direnmek gerekir. Kaşıma, cildinizin onarımını geciktiren bakteri ve diğer istenmeyen maddeler için açık kapılar olan mikro plakların oluşumuna yol açabilir. İlerlemenin en iyi yolu, zeninizi bulmak, düzenli olarak nemlendirmek ve cilt onarımını destekleyen bir tedavi uygulamaktır.

Küçük bir yatıştırma bonusu ister misiniz? Bölgeyi havalandırın (bir vantilatör veya karton parçası vb. kullanarak) ve/veya bir buz torbası uygulayın.

Bakım için doğru hareketler

Bakım için doğru hareketler

İster bisikletten düşme, ister mangaldan yanma, isterse bahçecilik yaparken bir kesik olsun, yaşınız ne olursa olsun, günlük aksiliklerden kaçmak çok zor! Cildinizi onarmak ve hoş olmayan izlerden kaçınmak için bilmeniz gereken her şeye sahibiz.

İyi bir onarım için tüm tavsiyelerimiz
Back to top