DÜŞÜK TOLERANS VE ALERJİ

DÜŞÜK TOLERANS VE ALERJİ

Cilt düşük toleranslı veya alerjik olduğu için, çok yüksek toleransa sahip ve yatıştırıcı özellikli ürünler kullanılmalıdır.

Doktor görüşü

Soru / Cevap
 • Hassas cilt, çeşitli durumlarda normal bir ciltten daha hızlı veya daha kuvvetli reaksiyon gösterme özelliğine sahip cilt tipidir. Bu rahatsızlık (karıncalanma, kaşıntı, ...) ve bazen kızarıklık veya kuruluk ile kendini belli eder.

 • Çeşitli nedenler vardır. Cilt, birçok fonksiyonu olan bir organdır ve bundan dolayı çeşitli anomaliler cilt hassasiyetini harekete geçirebilir: Cilt bariyerine zarar veren lezyonlar, kızarıklıklara neden olan hipervaskülarizasyon...

 • Cilt hassas olsa bile, hassasiyet yaratan ürünlerden kaçınarak ve iyi tolere edilen ve genellikle en dış cilt tabakasını nemlendirme özelliğine sahip özel ürünlerle değiştirerek yatıştırmak mümkündür.

 • Temizleme ürünü olarak,cildi tahriş etmemek için, dermatolojik temizlik barları veya sabunsuz temizleyici bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bakım ürünü olarak, reaksiyon riskini azaltmak için minimum sayıda içeriğe sahip ürünler tercih edilmelidir.

 • Hassas cilt, düşük toleranslı cilt ve alerjik cilt her zaman karıştırılmaktadır.
  Alerjik ciltler, bir dizi ürünün, bölgesel uygulanan ilaçların veya hijyen/bakım ürünlerinin uygulanmasına karşı aşırı şekilde tepki veren, genellikle çok hassas, hatta toleransı olmayan ciltlerdir.
  Bir alerji, immünolojik bir reaksiyona dayanır. Bu durum cilt kızarıklıkları ile, kuvvetli kaşıntılarla ve bazen yoğun kaşıntı ile birlikte bir şişme ve sızıntı halinde ortaya çıkar.

 • Doktorunuz hijyen ve bakım ürünleri seçiminde size tavsiyede bulunacaktır.
  Bunlar, öncelikle tahriş edici veya alerji yapma ihtimali olan bileşenleri ihtiva etmeyen ve klinik deneylerle onaylanmış yüksek toleransa sahip ürünler olacaktır.

DÜŞÜK TOLERANS VE ALERJİ

DÜŞÜK TOLERANS VE ALERJİ

Hassasiyet, düşük tolerans, alerji,

Hassasiyet veya düşük tolerans.. Bir derece sorunu ... Aranızdan pek çoğu hassas bir cilde sahiptir. Ama bu hassasiyet farklı derecelerdedir.
Bununla birlikte hassas cildi ve veya alerjik cildi ayırmak önemlidir.


Hassas cilt ve düşük toleranslı cilt

 • Hassas cilt

İnce, açık renkli, her zaman biraz kuru, kolaylıkla kızarma eğilimli bir cilttir.
Karıncalanma hissi, gerginlik ve yanma görülmektedir...
Güneş, cildin, özellikle açık renk cildin iyi bilinen bir saldırganıdır.
Soğuk ve rüzgar, aynı şekilde hassasiyeti arttırır.
Bazı dermo-kozmetik ürünler veya tedavi amaçlı ürünler, cilt hassasiyeti ile uyumlu olmayan maddeler içerir :
    - tahriş edici tansiyo-aktifler, akne giderici içerikler, peeling etkili temizleyici içerikler. Cilt bu ürünler ile rahatlamaz, tam tersine; bu ürünlerle daha da hassas ve düşük toleranslı hale gelebilir.
 Böyle durumlarda, cildiniz en küçük saldırgana, aşırı bir şekilde reaksiyon gösterir; artık hiç bir şeyi tolere etmez ve toleranssız bir duruma gelir. Cildiniz karıncalanmakta, gergin, pul pul dökülmekte ve kaşınmaktadır. Bu durumda, minimum içerik ile formüle edilmiş ürünleri seçmek gerekmektedir.
 

 • Düşük toleranslı veya alerjik cilt

Alerji, bir immünolojik reaksiyondan (bir alerjene) ileri gelir.
Ciltte bu durum açık klinik işaretlerle ortaya çıkar: küçük egzama vezikülleri ile birlikte kırmızı pullar, kuvvetli kaşıntı, bazen kuvvetli kaşıntı ile birlikte şişme ve sızıntı.
Alerjik reaksiyonlarınız var ise, gecikmeden doktorunuza başvurunuz; doktorunuz vazgeçilmez olan alerji testlerini gerçekleştirerek cildinizin hangi bileşene karşı tepki gösterdiğini araştıracak ve bulacaktır.

Email ile gönder
 • Kişiselleştirilmiş cilt bakım tavsiyeleri
 • Özel teklifler & yarışmalar
 • Favori ürünleriniz ile ilgili yazılar

Herkesin cildinin farklı ihtiyaçları vardır,
kendi mükemmel Eau Thermale Avène rutininizi bulun.

Şimdi başla
 • Cilt problemlerinizin çözümü için ürün önerileri
 • favori ürünlerinize ve yazılara ulaşın
 • Sadakat programı kapsamında satın alımlarınızı kaydedin
Hemen kayıt olun.

Arama sürüyor

Login required

You must log into your Avène account to save this information.


Login or create an account