AV_ATSW_Spray_Reducing winter redness_social_post_3282779003131_HD 16x9

En iyi ipuçlarımız Ürünlerimizi geri dönüştürün ve banyonuzda su tasarrufu yapın

Banyonuzdaki atıkları ayırmaktan başlayarak her hareket, en küçük ve en basit olan bile önemlidir. Artık günlük hayatımızın köklü bir parçası olan bir alışkanlık.

Ancak bazen belirli bir ambalaj türünün ayrı olarak atılması gerekip gerekmediğinden şüphe duyabiliriz. Peki ya bu? Su tasarrufu söz konusu olduğunda, konu daha az kafa karıştırıcıdır: Musluk kapalıysa su boşa harcanmaz! 
Ürünlerimizi ayırmanıza ve banyonuzdaki su tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olacak birkaç ipucunu keşfedin. 
 

Ürünlerimizi geri dönüştürme

Ürünlerimizi geri dönüştürme

Düzgün ayrılanlar geri dönüştürülebilir! Geri dönüştürülebilir ambalajlar için geri dönüşüm kutusuna gidin. Diğerleri için evsel atık kutusuna gidin.

Dış ambalaj ve broşürler: geri dönüştürülebilir kağıt ve/veya karton

Pompalı şişeler: geri dönüştürülebilir

Şişeler: geri dönüştürülebilir

Spreyli şişeler: geri dönüştürülebilir

Tüpler: geri dönüştürülebilir

Kaplar (Hydrance Aqua-Gel, Vücut): geri dönüştürülebilir

Havasız şişeler ve kaplar: geri dönüştürülemez

Steril Kozmetik şişeleri ve tüpleri: geri dönüştürülemez

Couvrance makyaj malzemeleri (temel tüpler hariç): geri dönüştürülemez

Kaplar (Canlandırıcı Besleyici Krem): geri dönüştürülemez

Su tasarrufu için 

Banyodaki huzurlu bir anınızı bile kaçırmadan birkaç basit adımı uygulayarak su tasarrufu yapabilirsiniz. 
Örneğin dişlerinizi fırçalarken veya tıraş olurken ihtiyacınız olmadığında su musluğunu kapatın. Bu en az 18 litre tasarruf sağlayacaktır. Bunu dişlerinizi fırçalama ve/veya tıraş olma sayısıyla çarparsanız bu rakam kısa sürede önemli ölçüde artacaktır.
Banyo yerine duşu tercih edin ve kendinizi sabunlarken suyu kapatın. Bunun iki faydası olabilir; biri çevre için, diğeri cildiniz için. Çevre için su tüketiminizin azalmasına yardımcı olacaksınız. Duş almak (ortalama 80 litre su), banyo yapmaktan üç kat daha az su tüketir. Cildiniz açısından ise onu korumaya yardımcı olursunuz. Musluk suları cildi kurutmaya eğilimlidir, fazla klor cildi tahriş edebilir. Banyo yapmak yerine duş aldığınızda cildiniz suyla daha az temas eder. Beş dakikanın bir duş için yeterli olduğunu düşünüyoruz, bu da size güne başlamak veya günü taze hissederek bitirmek için en sevdiğiniz şarkıyı dinlemeniz için yeterli zaman verir! Daha uzun süre yıkanmak isteyenler için su tasarrufuna yardımcı olacak ekipmanlar var.

Back to top