Parlaklık bakımları

Parlaklık bakımları

Yorgun yüz, solgun ten rengi, gri ten rengi, zayıf ten rengi, hepsi yorgun cildin belirtileridir. Taze bir cilt ve sağlıklı parlayan bir cilt için cildinizin ışıltısını artırın. Amaç: sağlıklı bir ışıltı!

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

7 sonuçlar "Parlaklık bakımları"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Solgun cilt nedir?

Solgun cildin belirtileri ciltte gri bir ton, eşitlik eksikliği ve yorgunluk ile belirgin bir yüzdür. Bu izler ince çizgiler, gölgeler veya yüzün belirli bölgelerinde koyu lekeler içerebilir. Güneşe maruz kalmak onları daha koyu hale getirme eğilimindedir.

Yorgun gözler ve "solgun bir cilt", donuk cilde ışıltısını geri kazandırmaya adanmış bakımlar ilgilenilmesini gerektiğini gösteren işaretlerdir.

Solgun bir cildin nedenleri

Kötü uyku, kış sıcaklıklarıhormonal dengesizlikler, yorgunluk ve stres, solgun ve yorgun bir cilde yol açabilir. Sigara, kirlilik veya kötü beslenme gibi diğer dış faktörler de söz konusu olabilir. Şehirde bulunan boğucu partiküller, maruz kalan yüze toksinler ve serbest radikaller yükler.

Hücresel yenilenme bozulur, kan dolaşımı yavaşlar, kirler birikir. Tüm bunlar cildin cilt tonu eşitsizliğini arttırır ve ten renginizi koyulaştırır.

Sağlıklı bir ışıltıya nasıl ulaşırsınız?

Solgun bir cildi canlandırmak için solgun cilde ve sağlıklı bir yaşam tarzına uyarlanmış bir  yardımıyla yüzünüzün ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olmanız gerekir.

Her şeyden önce, iyi alışkanlıkları yeniden oluşturun:

 • Düzenli ve yeterli uyku
 • Vitamin ve mineraller açısından zengin, sağlıklı ve dengeli bir beslenme
 • Dokuları oksijenlendirmek için düzenli fiziksel aktivite

Bakımlar açısından, işte sağlıklı bir ışıltıyı geri kazanmaya adanmış bir güzellik rutininin adımları:

 1. Makyajınızı her zaman Micellar Lotionkullanarak temizleyin. Göz ve yüz makyajını temizlemenin yanı sıra bu losyon cildinizi kirlilik partiküllerinden arındırır. Cilde ferahlık ve nem kazandırır.
 2. Yüzünüzü Termal Su Spreyininince bir buğusu ile yatıştırın.
 3. Tam bir canlılık bakımı için Radiance Serumürününü kullanın. Sabah ve akşam yüzünüze birkaç damla uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın.
 4. Canlandırıcı Göz Çevresi Bakımıile yüz hatlarınızı canlandırın ve hedefleyin. Aplikatör ucu, göz çevresindeki yorgunluk belirtileriyle savaşmanıza olanak tanır: şişkinlik, koyu halkalar veya ince çizgiler. Sabahları ışıltılı bir görünüm için!
 5. Kuru ciltler için Canlandırıcı Besleyici Kremile solgun cildinizi sabah ve gece nemlendirin. İkincisi ayrıca çok kuru ciltler için daha zengin dokulu olarak da mevcuttur. Bu tedavi cilt hücrelerini güçlendirmek ve cildi vitaminlerle beslemek için gereklidir. Kısacası: kendinizi yorgunluk belirtilerinden kurtarmak ve yüzünüze parlaklık kazandırmak için!

Cildiniz karma ila yağlı ise, onu korumak, enerji vermek ve yorgunluk belirtileriyle savaşmak için Refreshing Mattifying Fluidtercih edin. Cilt gözle görülür şekilde daha net ve daha parlaktır.

Hücre yenilenmesini düzenlemek ve yorgun cildinizi yeniden canlandırmak için haftada iki özel bakım daha deneyin:

 • Gentle Exfoliating Gel ölü cilt hücrelerini nazikçe temizler, cildinizin dokusunu pürüzsüzleştirir ve ışıltılı bir yüz için cilt tonunu eşitler.
 • Avène Termal Suyu ve hidro-besleyici aktif bileşenler bakımından zengin Yatıştırıcı Parlaklık Maskesi yüzleri bu kusurlardan kurtarır, cildi onarır ve daha parlak hale getirir.

En iyi sonucu elde etmek için bunları haftada en az bir kez arka arkaya uygulayın.

Solgun cildi düzeltmek için makyajı nasıl kullanabilirsiniz?

Gri teni düzeltmek makyajla da yapılabilir. İşte birkaç dakika içinde makyaj sayesinde sağlıklı bir ışıltı için laboratuvarlarımızdan bazı tavsiyeler:

 1. Yüzünüzdeki göze hoş görünmeyen gölgeleri kapatıcı stickile kapatın. Sarı stick mavimsi koyu halkaları maskelerken mercan kapatıcı kahverengi lekeleri ve yorgun gözlerin koyu halkalarını nötralize eder.
 2. Fluid Foundation Corrector ile bir dokunuşla yüzünüzü eşitleyin. Foto-kapatıcı pigment kompleksi sayesinde yorgun cildi zarif ve doğal bir şekilde eşitler ve aydınlatır.
 3. Son dokunuşu Healthy Glow Mosaic Powderile yapın. Bir fırçanın ucuyla küçük bir miktar Eros yayının üzerine ve yüzün yanlarına uygulayarak zayıf teninizi anında aydınlatın ve ışıltılı bir görünüm elde edin.
Back to top