Temizleyici losyonlar Temizleyici losyonlar

Yüzünüzü temizlemek için hangi losyonu kullanmalısınız? Durulanmayan bir yüz temizleyici, çok hassas ciltler için bir yüz losyonu mu yoksa bir yüz tonik losyon mu? Berrak, ferah ve arınmış bir cilt arayan herkes için bir çözüm var.

2 sonuçlar "Temizleyici losyonlar"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Yüz losyonunu ne zaman kullanmalısınız?

Kısacası, cildinizi her gün temizlemek ışıltılı bir cilde ve daha ince bir cilt dokusuna katkıda bulunur: güzel bir cilt! Gece boyunca biriken fazla sebumu gidermek için sabahları ama özellikle gün boyunca biriken kirleri (kirlilik, toz, ter vb.) ve makyajı temizlemek için akşamları yüz bakım rutininize temizliği eklediğinizden emin olun.

Ferahlık ve rahatlık sağlarken cildinizi kirlerden arındırmak istediğinizde yüz temizleme losyonu kullanın. Genellikle akışkan ve çok yağlı olmayan bir losyon cildi nemlendirir ve yatıştırarak kadifemsi bir yumuşaklık kazandırır. Ayrıca cildi nemlendirici kremler ve göz bakım kremlerigibi bakımlar için hazırlar.

Temizleme losyonu özellikle hassas ciltler için tavsiye edilir çünkü durulanması gerekmez ve bu nedenle cildinizin sert, klorlu musluk suyuyla temas etmesi gerekmez. Sert su tahrişe ve cilt kuruluğuna neden olma eğilimindedir.

Temizleme losyonunu, son kirleri veya sert su izlerini ortadan kaldırarak makyaj çıkarma ve temizlemeyi mükemmelleştirmek için kullanılan tonik losyonu ile karıştırmamaya dikkat edin.

Yüzümü temizlemek için hangi losyonu seçmeliyim?

Eau Thermale Avène her ihtiyaçlarını karşılamak için farklı temizleme losyonları geliştirmiştir:

  • Micellar Lotion hassas ciltler için rahatlık sağlayan kirlilik karşıtı ve nemlendirici bir etki sağlar.
  • 3'ü 1 Arada Makyaj Temizleyici, taze, kremsi dokusuyla makyajı tek adımda temizler ve çıkarır ve hassas cildi yatıştırır.
  • Kuru ve çok kuru ciltler için, cildinizin konforunu yeniden kazanmasına yardımcı olacak ekstra zengin bir ikili sunuyoruz. Bunlar Gentle Milk Cleanser ve Gentle Toning Lotion.
  • Tolérance Jel Temizleyici Losyon aşırı hassas, reaktif, düşük toleranslı veya alerjiye eğilimli ciltleri temizler ve makyajı çıkarır. %99'u doğal içeriklerden oluşan hassas temizleme formülü sayesinde cilt konforunu garanti eder.
  • Antirougeurs Clean Yatıştırıcı Temizleme Sütü kızarıklığa eğilimli veya yüzeysel dermatolojik işlemlerden sonra cilt için idealdir.
  • Eau Thermale Avène, minimal içerikli bir yüz temizleme losyonu arayan kadınlar için Sterile Cosmetics® teknolojisiile Tolérance Extrême Cleansing Lotion ürününü sunmaktadır.

Losyonu yüze nasıl uyguluyorsunuz?

Yüz temizleme losyonu makyaj pamuğu ile uygulanmalıdır, ancak cildinizi tahriş etmemek için çok sert ovmamaya dikkat edin. Reaktif bir cildiniz varsa, temizleme losyonunu parmak uçlarınızla uygulayın ve makyajınızın nazikçe çıkarılmasını sağlamak için dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Ardından yüzünüzü ovalamadan nemli bir mendil veya pamukla silin. Daha da yoğun bir yatıştırıcı etki için, Termal Su Spreyi'nden tüm yüzünüze püskürtün.

Yüz temizleme losyonlarımız yanaklara gözlere ve dudaklara uygulanabilir. Ayrıca boyun ve dekolte bölgesinin hassas ve lekeye eğilimli alanlarını da temizlemeyi unutmayın.

Hassas ciltler için genellikle çok tahriş edici olduğundan musluk suyu ile durulama işleminden kaçınmanızı öneririz. Suyun ferahlatıcı etkisinden hoşlanan kadınlar için, musluktaki son sert su izlerini bol miktarda Termal Su Spreyi sıkarak giderin.

Son olarak, cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir gündüz kremi veya gece kremi ile cildinizi nemlendirin.

Back to top