Karma ciltler için cilt bakımı

Karma ciltler için cilt bakımı

Kuru yanaklar ve T bölgesinde parlak cildi bir araya getiren karma cilt yaygın görülür. Bu nedenle karma bir cilt rutini, yüzdeki kusurları gidermek ve hassas olabilen cildi yeniden dengelemek için gereklidir.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

6 sonuçlar "Karma ciltler için cilt bakımı"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Karma cilt: tanım

Karma cilt  tipini ifade eder. Bu en yaygın cilt tipidir, ancak doğru yüz bakım ürünlerini seçebilmek için karma cildi nasıl tanırsınız?

Düzensiz cilt dokusu ile karakterize edilir: daha yağlı bir T bölgesi ve yüzün geri kalanı cildin hassasiyetine ve mevsimlere bağlı olarak normal cilt ile kuru ciltarasında değişiklik gösterir.

Yağlı cilt, parlaklık ve lekelerin aksine tüm yüz yerine alın, burun ve çene üzerinde bulunur. Bu bölgelerde gözenekler daha görünür ve genişlemiş olup siyah nokta ve küçük beyaz nokta patlamalarına neden olabilir. Bu, T bölgesinde aşırı sebum üreten yağ bezlerinin aşırı aktivitesinden kaynaklanmaktadır.

Yüzün geri kalanında cilt genellikle normaldir ancak dehidrasyona ve dolayısıyla kuruluğa ve parlaklık kaybına daha yatkındır. Yanaklardaki hidrolipidik film, nemi korumak için gereken lipidlerden daha azına sahip olabilir. Dış etkenler cildin gergin hissetmesine ve soyulmasına neden olabilir.

Karma ciltler için iyi bir cilt bakım rutini nedir?

Karma ciltler için yaygın bir risk, agresif yüz bakım ürünleriyle lekelerden kurtulmaya çalışmaktır. Bunlar çok kuruysa, cilt sebum eksikliğini aşırı üreterek telafi edecek ve bu da sadece istenmeyen etkileri artıracaktır.

Buna karşılık kuru ciltler için kremler ve balsamlar alın burun ve çene için çok zengin ve komedojenik olabilir. Bu nedenle karma ciltler için özel olarak tasarlanmış ürünler kullanmak önemlidir. T bölgesi için nem, rahatlık ve matlaştırıcı bir etki gerektirir.

Ayrıca, herhangi bir rahatsızlığı veya dengesizliği önlemek için karma ciltler için tutarlı, günlük bir rutin benimsemenizi öneririz.

Karma cildinizi nasıl temizliyorsunuz?

Öncelikle makyajınızı temizleyin ve makyaj kalıntılarının ve tozların gözeneklerinizi tıkamasını önlemek için her gece yüzünüzü temizleyin. Gece boyunca salgılanan fazla sebumun giderilmesi için temizliği sabah tekrarlamanızı öneririz.

İki seçeneğiniz var:

  • Cleansing Foam Mattifying makyajı nazikçe temizler, arındırır ve sebumu düzenler. Kremsi köpüğü, T bölgesine odaklanarak parmak uçlarıyla hafif masaj hareketleriyle uygulanmalıdır. Ardından, gözenekleri kapatmak için soğuk suyla iyice durulayın.
  • Micellar Lotion ve 3'ü 1 Arada Makyaj Temizleyici tüm hassas cilt tiplerini temizlemek ve makyajdan arındırmak için.
  • Cleanance Micellar Water makyajı çıkarmak ve yağlı veya karma, lekeye eğilimli cildi temizlemek için. Ürüne batırılmış pamukla birkaç nazik vuruş, parlamayı ve kirleri azaltacaktır.

Yüzdeki lekeleri nasıl temizlersiniz?

Lekelerde ve gözenek görünürlüğünde daha da etkili bir azalma içingündüz kremine ek olarak Cleanance Women Corrective Serum uygulamanızı öneririz. Bu bakım cilt dokusunu düzeltir, cildi eşitler ve hemen ardından uygulayacağınız matlaştırıcı kreminfaydalarını arttırır.

Karma ciltler için hangi kremi seçmeliyim?

Eau Thermale Avène, karma ciltlerdeki yaygın dehidrasyon ve sebum fazlalığı sorunlarını ele alabilen akışkan emülsiyonlar formüle etmiştir:

  • Cleanance Women Gündüz Kremi SPF 30 Tinted cildi nemlendirir,güneş lekesi görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve günlük UV ışınlarından korur.
  • Refreshing Mattifying Fluid, hafif dokusu ve nemlendirici, matlaştırıcı ve yatıştırıcı özellikleri ile.
  • Hydrance Light Hydrating Emulsion, özellikle yanaklardaki nemsiz ciltler için önerilir. Gün içinde veya uyurken nem takviyesi için sabah ve/veya akşam uygulayın. Sizi her gün güneşin zararlı ışınlarından korumak için SPF 30 içeren UV versiyonu da mevcuttur.
  • Tolérance Extrême Emulsion yüksek cilt toleransına sahip bir ürün arayan kadınlar ve erkekler için nemlendirici özelliklerini ve hafif dokusunu minimalist bir formülasyonda sunar.
  • Akşamları, Cleanance Women Pürüzsüzleştirici Gece Kremi sabahları pürüzsüz, ışıltılı bir cilt için kalan izleri düzeltir.

Son olarak, makyaj yardımı ile karma ciltlerde matlaştırıcı parlaklık için tüm ipuçlarımızı keşfedin.

Back to top