Temizleme jelleri Temizleme jelleri

Makyaj temizliğinizi tamamlamak veya sadece yüzünüzü hassas bir şekilde temizlemek için hassas ciltler için bir temizleme jelinden daha iyisi yoktur. En hassas ciltler de dahil olmak üzere her cilt tipi için rutininize ekleyebileceğiniz bir yüz yıkama suyu vardır.

0 sonuç "Temizleme jelleri"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Yüzünüzü yıkamak için hangi ürünü seçmelisiniz?

Cleanance Temizleme Jeli en üst düzey arındırıcı bakımdır: kirleri giderir ve gözenekleri açar. Bu tıkanmış gözenekler sebumun akmasını engeller ve siyah nokta sivilce mikro kist ve parlak cilt gibi kusurlardan sorumludur.

Cleanance Temizleme Jeli cildin aşırı sebum üretimini düzenlemesine ve böylece kusurların ve sivilcelerin görünümünü sınırlandırmasına yardımcı olur. Yağlı veya akneye eğilimli ciltleri temizlemek için en iyi yüz temizleyicisidir.

Cleanance Temizleme Jeli, yağlı ve akneye eğilimli genç ve yetişkin kişilerin kullanımına uygundur. Erkekler ve kadınlar için bu jel yüz temizleyici hassas cildikorurken derinlemesine temizler. Sabunsuz, fizyolojik pH değerinde ve %84 doğal içeriklerle formüle edilmiştir. Ayrıca bu aktif bileşenler Avène Termal Su ile birlikte benzersiz bir tazelik hissi sunar.

Akşamları Cleanance Micellar Water makyajı çıkarır, yağlı ve akneye eğilimli cildi tek adımda temizler.

Şiddetli akneleriniz varsa ve kurutucu, tahriş edici olabilecek tedaviler görüyorsanız, her zamanki temizleyicilerinizi daha yatıştırıcı olan Cleanance Hydra Cleansing Creamile değiştirin.

Eğer parlaklık ve kusurlar sadece T bölgesinde (alın,burun ve çene) lokalize ise muhtemelen karma bir cildesahipsiniz demektir. Foam Facial Cleansergibi daha hafif bir köpüren jel doku, hassas yanakları korurken T bölgesindeki sebum üretimini yeniden dengeleyecektir.

Ancak kuru bir cildiniz varsa, tüm aile için uygun olan Trixera Nutrition Nutri-Fluid Cleansing Gelgibi besleyici bir jel temizleyici seçin.

Temizleme jelini nasıl kullanıyorsunuz?

Sabahları Cleanance Temizleme Jeli, özellikle yastıkla temas ettiğinde gece boyunca biriken fazla sebumun düzenlenmesine yardımcı olur. Akşamları makyaj kalıntılarını, tozu ve teri de temizler.

Yüzünüzü temizlemeden önce, cilde dokunurken bakterilerin yayılmasını önlemek için ellerinizi su ve yumuşak sabunla yıkadığınızdan emin olun.

Temizleme jelinin kullanımı özellikle kolaydır: eller arasında emülsiyon haline getirilmiş az miktarda ürün tüm yüzünüzü temizlemek için yeterlidir.

Önce yüzünüzü ılık su ile nemlendirin. Suyun çok sıcak olmadığından emin olun, çünkü bu cildi kurutabilir ve/veya sebum üretimini uyarabilir.

İkinci olarak, temizleme jelini ellerinizde köpürtün ve gözlerle temasından kaçınarak dairesel hareketlerle tüm yüze uygulayın. Karma ve yağlı ciltler için, genellikle daha tıkalı olan T bölgesine odaklanın ve daha kuruysa tahriş etmemek için sadece yanaklara dokunun. Boyun ve dekolte bölgenizi de temizlemeyi unutmayın, bunlar da vücudun aşırı sebuma eğilimli olabilecek kısımlarıdır.

Ardından gözenekleri kapatmak için yüzünüzü soğuk suyla iyice durulayın. Artık gündüz veya geceden tüm kirleri temizlediniz - bu kadar basit!

Yüzünüzü temiz bir havluyla ovalamadan, cildi tahriş etmemek için nazikçe kurulayın.

Yüz temizleme rutininizi musluk suyundaki sert su ve klor kalıntılarını gidermek için Termal Su Spreyi sıkarak tamamlayın.

Son olarak, cildiniz yağlı olsa bile nemlendirmek çok önemlidir. Cildinizin yapısı ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir gündüz kremi veya gece kremi uygulamayı atlamayın.

Yüzünüzdeki gözenekleri nasıl açarsınız?

Ter, toz, fazla sebum ve makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayabilir ve böylece yüzde kusurlara neden olabilir.

İşte gözeneklerinizi açmak ve günlük yüz temizleyicinizin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için iki güzellik ipucumuz.

Haftada bir veya iki kez, ölü deriyi temizlemek için Cleanance MASK Peeling etkili kil-Maskesi ile yüzünüze peeling uygulayın. Bu güzellik adımı yağlı ve akneye eğilimli ciltleri ferahlatmak için gereklidir.

Yüz peelingini kullandıktan sonra kendinize bir buhar banyosu hazırlayın. Bu işlem, başınızın üzerinde bir havlu varken yüzünüzü beş ila on dakika boyunca kaynar su dolu bir kabın üzerine eğmeyi içerir. Tıbbi inhalasyona benzeyen bu yöntem özellikle gözeneklerin açılmasını ve sonrasında yapılacak bakım işlemlerinin daha etkili olmasını sağlar. Ek bir bonus olarak, kan dolaşımını uyarır ve cildi parlatır. Yüzünüzü hoş bir Termal Su Spreyi ile tazeleyerek bu rahatlama anını nazikçe tamamlayabilirsiniz.

Back to top