Yetişkinler için cilt bakımı

Yetişkinler için cilt bakımı

İster kadın ister erkek olun, ister lekeye eğilimli yetişkin cildiniz, ister olgun cildiniz, ister kırışık cildiniz ya da sadece hassas bir cildiniz olsun, cildinize özen göstermeniz çok önemlidir. Yetişkin cildi için cilt bakımı ritüellerimizi keşfedin.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

48 sonuçlar "Yetişkinler için cilt bakımı"

CİLDİNİZ
CİLDİNİZ

Yaşlandıkça cildinizin daha kuru olma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz? Daha ince ve daha az yoğun hale gelir.

 • 1 (current)
 • 2
 • 3
 • 1 (current)
 • 2
 • 3
DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Yetişkin cilt problemleri

Yetişkinlerde lekelenmeye eğilimli cilt

Cildinizde istenmeyen izler (lekeler, siyah noktalar veya kırmızı pütürler) ile parlak olma eğilimi var mı? Cilt dokunuzun düzensiz olduğunu, gözeneklerinizin genişlediğini hissediyor musunuz? Gençlik yıllarınız geride kalmış olsa bile, yetişkin cildi hala ara sıra lekeler yaşayabilir ve hatta akneye eğilimli olabilir.

Lekeye eğilimli yetişkin cildinizi tedavi etmek için, Cleanance Women serisinikullanarak sabah ve gece arındırıcı ve matlaştırıcı bir cilt bakım rutini uygulayın.

Yetişkin egzaması

Alerjik veya akut kökenli egzama, şiddetli kaşıntıya (pruritus) neden olan inatçı kuruluk ve kırmızı lekelerle karakterizedir. Bu yaygın cilt rahatsızlığı "egzama atakları " olarak bilinen alevlenmelerle ortaya çıkar.

Enflamasyon, bir doktor veya dermatolog tarafından reçete edilen antibiyotik kremler ve kortikosteroidlerle lokal olarak tedavi edilir. Yetişkin cildi ayrıca lipitlerle zenginleştirilebilir ve Xeracalm A.D.serisindeki temizleme yağı ve yumuşatıcı bakım ürünleriyle yatıştırılabilir. 

Yetişkinlerde kuru cilt

İyi nemlendirilmiş yetişkin cildi, normal cilt gibi esnek ve elastiktir. Cildin hidrolipidik filmi, cildin nemini koruyan yağlar (lipidler) içerir.

Ciltte bu lipidler eksikse, cilt kurur ve susuz kalır. Bu da gerginlik, pullanma, tahriş ve bazen kaşıntıya neden olur. Bu durum kuru cilt veya cilt kserozisi olarak bilinir.

Kuru ve çok kuru ciltler, besleyici ve nemlendirici kremler ve balsamlar ile Trixera Nutrition serisindekigibi lipid yenileyici temizleyiciler yardımıyla rahatlatılabilir. Cilt bariyeri onarıldıktan sonra Hydrance serisi nemin korunmasına yardımcı olur.

Kızarıklık: ateş basması, eritroz, kuperoz ve rosacea

Kadınlarda ve erkeklerde ince, açık ten, kızarma olarak da adlandırılan geçici kızarıklıktan kolayca etkilenir. Bu durum uzun vadede devam edebilir ve kalıcı hale gelebilir. Bu kronik yüz cildi rahatsızlığının çeşitli seviyeleri vardır:

 • Eritroz, yaygın ve kalıcı kızarıklık ile tanınabilir.
 • Couperose, eritroza benzer ancak küçük görünür genişlemiş damarlara sahiptir.
 • Kızarıklığın küçük kırmızı noktalarla noktalandığı rozasea.

Soğuk, güneş, duygular, kalıtım ve cilt yaşlanması, hassas yetişkin cildinde cilt damarlarının hiper-reaktivitesine neden olabilecek faktörlerdir.

Kızarıklığı azaltmak için Antirougeurs cilt bakım serisi temizleme sütü, SPF30 içeren yatıştırıcı kremler ve daha yoğun kızarıklık önleyici etki için bir maske sunmaktadır. Bir sprey Termal Su Spreyi ile birlikte, bu bakımlar optimum yatıştırma sağlar.

Siz kırmızı lekelerin kaybolmasını beklerken Couvrance Green Corrector Stick pratik ve hızlı bir şekilde onları gizlemenizi sağlayacaktır.

Olgun cilt: ilk yaşlanma belirtileri hangi yaşta ortaya çıkar?

Yetişkinlere yönelik cilt bakım ürünleri, bu yaş grubunun yeni endişelerini gidermek için yaşlanma karşıtı bileşenler sunabilir. Yaşamın her aşaması cilt üzerinde iz bırakabilir, ancak yetişkin cildinin gençliğini, güzelliğini ve rahatlığını korumak için yaşamın o aşamasına özel bakım ürünleri yelpazesi bulunmaktadır:

 • Örneğin A-Oxitive serisi genellikle otuz yaş civarında ilk ince kaş çatma çizgilerinin ortaya çıktığını gören kadınlar için yaşlanmanın ilk belirtilerini geciktirmeye ve cildin parlaklığını canlandırmaya yardımcı olur.
 • Physiolift serisi kırklı yaşlardaki yerleşmiş kırışıklıkları düzeltmek, cildi sıkılaştırmak ve aydınlatmak isteyen kadınlar için geliştirilmiştir.
 • DermAbsolu serisi menopoz dönemindeki kadınlar için yoğunluk eksikliği olan alanları doldurur ve rahatlık sağlar.
Back to top